Autóvásárlás Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #24093 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

de a GEZ-et a masodik autora mar fizetni kell, az elsöre nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #24096 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Eva10 írta: de a GEZ-et a masodik autora mar fizetni kell, az elsöre nem.

Hát mi ezt csak 1x fizetjük! A lakásunknál! Honnan tudja valaki, hogy van e rádió
a kocsiban. A mi 2. kocsinlban nem is volt. Én raktam egyet bele 20 euronért!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #24097 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Köszönöm szépen a választ DECOTEXT ÉS Eva10! Én még csak 6éve vezetek, és eddig nem volt még kocsim,tehát a legalján kezdeném a biztosítást, párom 14éve vezet,de ő is még magas %ban fizeti a biztosítást. Én naivan azt hittem ha vkinek több kocsi van biztosítva egy biztosítónál akkor kapunk kedvezményt, de akkor ezek szerint nem. És akkor a második kocsinál még GEZ-t is fizetni kell :-(
Egy olyan kérdésem lenne még, mivel a jelenlegi kocsink ami van, azt használom én többet és párom fogja az újat, tehát a régi kocsinál jobb volna ha az én nevemen lenne. Megtehetem hogy bemegyek a kfz hivatalba és átiratom az én nevemre adásvételi meg minden nélkül? vagy erre kell vmit külön fizetnem? Vagy így házasság nélkül nem olyan egyszerű?
Választ előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #24099 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

minerva írta: Köszönöm szépen a választ DECOTEXT ÉS Eva10! Én még csak 6éve vezetek, és eddig nem volt még kocsim,tehát a legalján kezdeném a biztosítást, párom 14éve vezet,de ő is még magas %ban fizeti a biztosítást. Én naivan azt hittem ha vkinek több kocsi van biztosítva egy biztosítónál akkor kapunk kedvezményt, de akkor ezek szerint nem. És akkor a második kocsinál még GEZ-t is fizetni kell :-( Egy olyan kérdésem lenne még, mivel a jelenlegi kocsink ami van, azt használom én többet és párom fogja az újat, tehát a régi kocsinál jobb volna ha az én nevemen lenne. Megtehetem hogy bemegyek a kfz hivatalba és átiratom az én nevemre adásvételi meg minden nélkül? vagy erre kell vmit külön fizetnem? Vagy így házasság nélkül nem olyan egyszerű?
Választ előre is köszönöm!


Hát házasság nélkül semmi nem lesz egyszerű, de minden kocsinál lehet két különböző személy. Az egyik a tulajdonos, a másik az üzembetartó! Kedvezményt csak akkor kaphatsz ha bizonyos kritériumoknak eleget teszel. Pl: zárt garázsban tartott kocsi, vagy csak egy személy vezeti (nem adható kölcsön) aztán vannak tipusok amikre drágább a biztositás mert csakran lopják, stb. Ezekre csak az adott biztosító tud neked pontosan válaszolni mert ezek mind konkurensek! Nálunk is két kocsi van de nálunk technikai okokból** mindkettő a nejem nevén van, de a nagyobbiknál én vagyok az üzembetartó!

UI: A tulajdonos teljesen mindegy, nem kell áritartni! A biztositást kössétek
meg a Te nevedre, akkor Te leszel az üzembetartó! Maradhat mind a két kocsi a
haverod tulajdona! Igy ketyegnek az évek mindekettőtöknek, s csökkeni fog idővel
a fiezetedő összeg %-ban! (Ha balesetmetes maradsz!)


** A cégén keresztül kedvezményesebb a vásárlás, így a nejem veszi a kocsikat ami 20%-ot is jelenthet!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #24106 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Köszönöm szépen a gyors választ! Nem is rossz ötlet ez az üzembentartó dolog. :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24108 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

minerva írta: Megtehetem hogy bemegyek a kfz hivatalba és átiratom az én nevemre adásvételi meg minden nélkül?


most ne gyere mert két hétig zárva leszek.... :evil:

(bocs...nem bírtam kihagyni ;) )

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!