Utazás vonattal Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #21166 Írta: Dana
Utazás vonattal Németországban téma létrehozva Dana által

Sziasztok!

Új fórumozó vagyok ez az első hsz-m. Már régóta olvasgatok a fórumot, most viszont eljött az ideje hogy írjak is. Segítségeteket szeretném kérni. Budapesttől Frankfurtig autóval fogok utazni jövő hét hétfőn, Frankfurttól viszont vonattal kellene tovább mennem. Az lenne a kérdésem ha a bahn.de-n lefoglalom a jegyet az ICE vonatra, akkor azt hogy tudom kifizetni innen Mo.-ról. Ha jól láttam a jegyet ki is lehet nyomtatni. Nincs devízaszámlám, csak sima magyar bankszámlám. Vagy erre a vonatra meg lehet venni az indulás előtt is, mennyire van esély hogy kap az ember esti órákban jegyet Frankfurt - Göttingen viszonylatban? Soha nem utaztam még a német vasúttársasággal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21172 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Ez két kérdés volt.
Ha van Hitelkártyád (Visa,MasterCard) akkor semmi problémád nincs, egál melyik valutában a pénzed.
Ha nincs ilyesmid jegyet bármelyik állomáson vehetsz.
Helyjegyet aznap már nemigen kapsz, de az utasok 90% is anélkül utazik.
Az ICE-ben a 8-as vagon szokott a bisztro lenni. Az 1-7 vagonok a 2. Osztály.
Ki van táblázva az állomáson hogy az "A" és "F" szakaszok közt melyik kocsi hova áll majd be.
Ha ügyes vagy akkor lesz helyed. Legrosszab esetben ácsorogsz egy kicsit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21176 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Dana írta: Sziasztok!Új fórumozó vagyok ez az első hsz-m. Már régóta olvasgatok a fórumot, most viszont eljött az ideje hogy írjak is. Segítségeteket szeretném kérni. Budapesttől Frankfurtig autóval fogok utazni jövő hét hétfőn, Frankfurttól viszont vonattal kellene tovább mennem. Az lenne a kérdésem ha a bahn.de-n lefoglalom a jegyet az ICE vonatra, akkor azt hogy tudom kifizetni innen Mo.-ról. Ha jól láttam a jegyet ki is lehet nyomtatni. Nincs devízaszámlám, csak sima magyar bankszámlám. Vagy erre a vonatra meg lehet venni az indulás előtt is, mennyire van esély hogy kap az ember esti órákban jegyet Frankfurt - Göttingen viszonylatban? Soha nem utaztam még a német vasúttársasággal.

Kérj a banktól egy hitelkártyát! Avval kitudod online fizetni! Egyébként mindig tudsz venni indulás előtt is jegyet, mert ritkán vannak tele a vonatok! Ne feletjtsd el a helyjegyet is megvenni! Hátránya a dolognak, hogy elővéttel, sokkal olcsóbb lehet, mint ha aznap veszed! Sőt itt a BRD-ben van lehetőség a vonaton is megvenni a jegyet, de Te szólj a kalauznak, ne az ellenörzéskor derüljön ki! (Ha magad mész a kalauzhoz még csak többe sem kerül.) Mindenképpen jobb az elővét!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Dana

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21183 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

DECOTEXT írta: Egyébként mindig tudsz venni indulás előtt is jegyet, mert ritkán vannak tele a vonatok! Ne feletjtsd el a helyjegyet is megvenni!

Látom nem sokat utazol a Frankfurt-Hannover Vonalon. :D Pont ez a rész többnyire dugig van.
Helyjegyet egyébként csak 4 orával az indulás elöttig adnak.
Egyébként a jegyet automatában szokás venni az állomáson, de kaphatsz Smartphone-ra is.(Okostelefon)
Mehetsz a kézikiszolgáláshoz is, de ott drágább.
Ha 1-2 héttel korábban az interneten veszed és kötöd egy bizonyos vonathoz, akkor olcsobban kapod.
Ha egy éven belül legalább 4-szer leutazod a FRA-Göttingen távot akkor a 25-ös Bahncarddal már spóroltál.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Dana

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21192 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Attila_BRD írta: Látom nem sokat utazol a Frankfurt-Hannover Vonalon..


Többször is, mert a reptérre oda járunk, ha nagyobb utat teszünk a világban! Egyszer nem volt tele eddig! Egyébként az ICE, nem a legolcsóbb és azért mertem azt mondani, hogy van hely. Mi eddig csak ICE-vel mentünk, mert repülőhöz igyekeztünk. Voltunk már vagy 15x Frankfurtban és Bad Homburgban lakott a lányom, mielőtt Münchenbe költözött..... Nem találkoztam még a gyorsasági vonatokon tömeggel (még Berlibe sem) vagy mindig szerencsénk volt és olyan időszakban utaztunk?

Mi soha nem munkába igyekeztünk, s onnan haza! Talán ezért??

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21232 Írta: Dana
Dana válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült regisztrálnom magam a bahn.de-n és lefoglalnom a menetjegyet, helyjeggyel együtt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!