Utazás vonattal Németországban

  • zizmom
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 5 hónapja #33935 Írta: zizmom
zizmom válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Sziasztok!

A Deutsche Bahn-on való online jegyfoglalással kapcsolatban szeretnék én is segítséget kérni. Ha lehet, akkor sürgősen.

On-line, előre vennék belföldi jegyet, München-Stuttgart között másnak, a hétvégén utazna az illető.
Úgy olvastam a vasút honlapján, hogy lehet másvalakinek venni és kinyomtatni a jegyet, de csak úgy fogadják el a németek, ha pl. egy bankkártyát mutat be hozzá az utazó. Azzal azonosítják (lehúzzák egy kézi leolvasón a kalauzok, miután a kinyomtatott jegy QR-kódját beolvassák). Személyi lehetne még a jegy azonosítására, de a magyar személyit nem fogadják el (ez kár, mert akkor sokkal egyszerűbb lenne a helyzetünk). Más azonosítási lehetőségek (pl. BahnCard) is vannak, de azok szerintem nem jönnek szóba az esetünkben.

Az illetőnek csak egy "sima" (nem dombornyomásos) magyar bank által kibocsátott Maestro kártyája van (tehát NEM hitelkártya, debit card és nem credit card). Nem ismerem annyira a Krdeitkard vagy más néven hitelkártya fogalmát, de szerintem, ami neki van, az nem az.
Nem az Ő kártyájával történik amúgy az on-line jegyvásárlás, ezért sem lehet a vásárlásra megadott bankkártyát felhasználni az utazó azonosításához (ami amúgy szintén nem credit card).

A kérdésem, hogy ezzel lehet-e Őt azonosítani, elfogadja-e ezt a német vasút.

Másik választási lehetőség még, ami esetleg szóba jöhetne, az EC-Karte (Maestro)
Ezzel kapcsolatos kérdésem, hogy az ismerősöm magyar kártyája ebbe a kategóriába is tartozhat-e esetleg? Nekem gyanús, hogy nem.

Előre is köszönöm (és bocsánat a hosszú szövegért)! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #33938 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

zizmom írta: A Deutsche Bahn-on való online jegyfoglalással kapcsolatban szeretnék én is segítséget kérni. Ha lehet, akkor sürgősen.


Erre pontosan tudok válaszolni, mert kb. 3,5 hete vettünk így jegyet. Először is Te a régi rendszert irtad le, ma már másképpen van. Ha a kártyáddal tudsz online vásárolni jegyet, akkor azt már maga egy igazolás. A jegyre ugyanis egy barcod kerül, mégpedig nem a csíkokkal (régebbi) hanem ilyen:

Amikor ellenörzik a jegyedet (nálunk is ezt tették amikor Frankfurba (a.M.) mentünk ICE-vel. A kalauznak van egy mobil scanelője és beolvassa ezt a kódot! Kész! Ajándék jegynél nem is tehet mást! Tőlünk nem kértek semmilyen igazolványt vagy kártyát. A web lapja a DB-nak úgy sem fogadja el a kártyát, ha valami bibi van s nem tudsz akkor jegyet venni!
Ugyan ezen a weblapon lehet "ajándékba" is jegyet venni, másnak. Ekkor ez is benne lesz a barcodban. Ennyi!

Ha valaki nem jelentkezik be, akkor viszon nem vehet másnak jegyet! Itt a képen alul:
"Ohne Anmeldung buchen." Az első pirossal áthúzott jelnél.

Megjegyzés: ha valami miatt nincs jegye az utasnak (épp, hogy elérte a vonatot) akkor vehet a vonaton is, de nem az ellenőrzéskor, hanem ha felszált az utas, azonnal oda kell menni a fülkébe ahol a kalauz ül és ezt jelezni! Igy nem lesz drágább csak egy kis pótlékkal.

Ui: a magyar megnevezése a kártyának tévedésekre adhat okot. A bankkártya az gyakorlatilag ugyan az, mint itt a csekkártya. A hitelkártyának és a csekkártyának (magyar bankkártyának) különböző a lényege. A hitelkártyánál az a lényeg (pl VISA) hogy egy hónapig gyüljtik a pénzforgalmat és hónap végén terhelik meg a számládat az összeggel. (Ezzel pl. elkerülheted a drága dispo hitel kamatait is) A bank vagy csakkártyánál azonnal levonják a számláról a költött összeget pl benzinkúton vagy a Tecoban. (S ha nincs elég lóvéd, vagy nincs dispohiteled, akkor a kártyát nem is fogadja el az adott kütyü. Pontosan ezért jelent sokaknak veszélyt a hitelkártya, ha nem követjük a vásárlások folyamatát. (Eladósodás)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33945 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

DECO bátyám/öcsém,
megint kapsz egy feketepontot. Az, hogy töled egyszer valamit nem kértek el, még nem azt jelenti, hogy az nem is kell. (Tölem sem kérték a jegyet a múltkor -nem is találkoztam kalauzzal-, de ez ugye messze nem azt jelenti, hogy nem is kell jegy!!!)
Miután én sürün vonatozok és mindig online jeggyel, bátorkodnék bemásolni a vonatkozó passzusokat a DB oldaláról:

1. Für die Buchung eines Online-Tickets im Internet und für die Identifizierung bei der Kontrolle im Zug benötigen Sie eine Identifizierungskarte sowie..... Das Online-Ticket können Sie für sich selbst und auch für andere Personen buchen. Wichtig ist, dass Sie Ihre persönliche, bei der Buchung verwendete Identifizierungskarte - auch wenn diese zwischenzeitlich abgelaufen sein sollte - im Zug mitführen. Buchen Sie für eine andere Person, hat dieser Reisende seine, bei der Buchung angegebene, persönliche Identifizierungskarte vorzuzeigen.

Abban igazad van, hogy csak regisztráció után tudsz másnak jegyet venni:

2. Sie möchten per Lastschrift zahlen oder ein Ticket für Freunde und Verwandte buchen? Dann melden Sie sich einmalig auf bahn.de an und nutzen Sie zahlreiche Vorteile.

Ez az ominózus Identifizierungskarte pedig a következö lehet:

3. Für die Fälschungssicherheit des Online-Tickets muss eine Ausweisnummer bei der Anmeldung im System hinterlegt werden. Als Identifizierungskarten werden die BahnCard, die Kreditkarte*, die ec-Karte/Maestro, die bahn.bonus Card oder der Personalausweis** akzeptiert.... Die bei der Buchung hinterlegte Karte muss bei der Zugfahrt mitgeführt werden, damit das Online-Ticket gültig ist und kontrolliert werden kann. Bitte führen Sie die Identizierungskarte mit sich, auch wenn diese zwischenzeitlich abgelaufen sein sollte.
Zur Identifizierung können leider keine Reisepässe genutzt werden.
* American Express, MasterCard, Diners Club, Visa oder JCB
** Die Personalausweise der folgenden Länder können für die Identifizierung im Zug verwendet werden: Deutschland, Österreich, Schweiz, Frankreich, Niederlande, Belgien, Luxemburg, Italien. Die Personalausweisnummer finden Sie auf Ihrem Ausweis oben rechts.


Tehát a kérdezö számára egyedül a fenti Kreditkártyák egyike jöhet számításba, de azt is ki kell próbálni, mivel az EC/Maestro kártyánál csak a német kibocsájtásút fogadja el. (Ennek semmi köze a fizetéshez, hiszen pusztán az azonosítást szolgálja.) Ha a kreditkártya nem nyerö, akkor csak az automata, vagy +5 € (!) fejében a pályaudvari Schalter marad. Ha pedig arra alapozik, hogy hiszen a Deco-tól sem kérték el, akkor bizony belefuthat abba, hogy a jegy gyakorlatilag érvénytelen . (Persze ID-Karte nélkül meg sem tudja venni, de a magyar okosan még kitalálhatja, hogy a haver német kártyájával majd jól megoldjuk. Én tanúja voltam, hogy a kalauz szagot fogott, kért még egy igazolványt a komától és utána 100 € pótdíjnál indult az alkudozás, a végét nem vártam meg.) Ennyit arról, hogy "tölünk sem kérték". Béke !

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33946 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Egy dolgot kifelejtettem: DB ügyfélként (regisztráció után) a jegy is névre szól, és akkor is meg kell adni a nevet, ha másnak veszed a jegyet. Innentöl a rizikó megvan, mert a saját nevére kellene vennie, oda kellene, hogy adja az EC vagy hitelkártyáját is a havernak (ahhoz már jó haver kell) és az elözö példám alapján még mindig maradt egy kis rizikó.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #33948 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

gejza írta: D Én tanúja voltam, hogy a kalauz szagot fogott, kért még egy igazolványt a komától és utána 100 € pótdíjnál indult az alkudozás, a végét nem vártam meg. Ennyit arról, hogy "tölünk sem kérték". Béke !

Én csak azt mondtam, hogy a hitelkártya vagy amivel vetted az nem kell. A személyi adataidat lehet egy útlevéllel is igazolni! Egy ajándék jegynél ez nem is lehet másképpen, mert nem a használó a vevő és nincs beazonositásra hitelkártyája! Az online jegyek névreszólóak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33955 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

DECO! Ma megint le vagy lassulva:

"A személyi adataidat lehet egy útlevéllel is igazolni"

- írod te.
A DB meg azt írja:

Zur Identifizierung können leider keine Reisepässe genutzt werden.

Akkor most hajrá Rechtschutz, és ott helyben bepereled öket ????
Ha a többit is elolvasod, akkor jól látszik, hogy (ahogy te is írtad korábban) más névre nem tudsz jegyet venni regisztráció nélkül. Ha a saját nevére veszi az ipse, aki utazik, akkor a fizetésnél meg kell adnia az adatait (ott is van a név máris) és egy azonosítási lehetöséget az általam fent bemásoltak közül, vagy használhatja azt a kártyát is, amivel fizetett. Ha azzal nem tud fizetni (mert magyar debit card pl.), akkor máris almás az online jegy. A kérdezö ezt kérdezte: magyar Maestro kártya, az pedig bizony debit card (nem hitelkártya - ld. még: nem MasterCard, nem Visa, nem JCB, nem Diners Club és nem is AmericanExpress).
Ha regisztráltál (mint én), akkor tudsz venni "ajándék jegyet", de meg kell adni az utas nevét és az azonosítást szolgáló valamelyik lehetöséget. Az útlevél, magyar személyi, Maestro kártya (ld. fentebb) még mindig nem jó!!
Van egy lehetöség, de az nem online jegy, hanem postán küldik, feláras, és ca. 5 munkanap. Na oda nem kell semmi ID-kártya, de miután a srác azt írta, hogy a barátja a hétvégén akar utazni, akkor ez sem megoldható, így erröl eddig nem is írtam. Értelme sincs nagyon, hiszen akkor az állomáson is megveheted a jegyet....automatából még olcsóbb is.
Mi lenne, ha néha le tudnád írni, hogy: bocs, igazad van... ;)
Még mindig BÉKE !

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!