Utazás vonattal Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #33957 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

gejza írta: Mi lenne, ha néha le tudnád írni, hogy: bocs, igazad van...Még mindig BÉKE !


A kérdés az volt, hogy tud e venni másnak itt jegyet! Erre a válaszom az volt, hogy igen, ha regisztrál. Be is másoltam a kitöltési formula egy részét.

Nem az Ő kártyájával történik amúgy az on-line jegyvásárlás, ezért sem lehet a vásárlásra megadott bankkártyát felhasználni az utazó azonosításához (ami amúgy szintén nem credit card).

Ha "nem az ő kártyájával történik a vásárlás" akkor más veszi neki, ergó: ajándék! Egyéb részlet ügyében fordukjon a német vasúthoz! Egyébként hiába irják a lapjukon, hogy az útlevél nem jó a személyazonositáshoz, ezt a pert minden bíróságon elveszitenék.
Béka! :chuckle:

Ui: mert mit csinálna a kalauz? Az utasnak van egy érvényes (!) fizett jegye. (Barcod) A törvények értelmében egy érvényes útlevél bárhol megfelel a személyazonosításra! Ezalól a kegyelmes német vasút sem kivétel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33970 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

DECO, DECO, a fejedet betonból öntötték ?
Nem akarok veled jogászkodni, de:

Az utasnak van egy érvényes (!) fizett jegye. (Barcod) A törvények értelmében egy érvényes útlevél bárhol megfelel a személyazonosításra! Ezalól a kegyelmes német vasút sem kivétel!


A DB üzleti feltételei alapján az online jegy csak akkor érvényes, ha nálad van az elöre megadott ID-Dokument, ami nem lehet útlevél. Ergo: ID nélkül nem érvényes a jegy, hiába is írod le x-szer vastag betükkel, hogy van rajta "Barcod", ami mellesleg QR-Code. Ha unatkozol, kérdezd meg erröl a Rechtschutz-odat...
Egyébként egy németül így-úgy tudónak javasolod, hogy de igen, vegye meg, vitatkozzon a kalauzzal, fizesse ki a büntit, majd perelje be a vasutat ??? Okos tipp.
És még egyszer (utoljára) leírom: az online jegyet ID-Dokument megadása nélkül nem tudod megvenni!!! Olyan nehéz ezt megérteni ???
Részemröl befejeztem, mert már agybajt kapok attól, hogy mit nem lehet ezen érteni.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #33976 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

gejza írta: És még egyszer (utoljára) leírom: az online jegyet ID-Dokument megadása nélkül nem tudod megvenni!!! Olyan nehéz ezt megérteni ???.


Az ajándékba vett jegynél csak a (bejelentkezett és fizető) vevőnek lesz ilyenje. Mint ahogy a betett sablonon is olvashatod, ha regisztráltan bejelentkezel vehetsz másnak is jegyet, csa anélkül nem!! Ajándékba! Tényleg agybajt lehet kapni azon, hogy nem érted, hogy két különböző dologról beszélünk!
:sick: :bye: (Béka)


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33977 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

1. Nem vettem ki semmit! :)
2. Regisztrálsz és annak veszel jegyet akinek csak akarsz és nyilván nem kell odaadnom nekik az utazás időtartamára a hitelkártyámat! Ezt a marhaságot! :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33982 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

No akkor kedves barátaim, légy szíves olvassátok el az eredeti kérdést, majd regisztráljatok a DB-nél és vegyetek fiktíven egy jegyet másnak. Amikor eljuttok ahhoz a menöponthoz (nyugi még a fizetés elött), hogy válassza ki az Indentifizierungskarte-t (amit az online jegy mellett magával kell vinnie a vonatra a "pógárnak") a felsorolt lehetöségek közül, akkor nézzétek meg, hogy mije van a kérdezö barátjának (magyar Maestro kártyája, segítek) és utána gondoljatok rám, a "hülyére". Én regisztrált felhasználó vagyok régóta és kb. 1,5 hónapja kért meg a haverom (túrista státusszal), hogy vegyek már neki is jegyet online (az enyyém már megvolt), mivel együtt akartunk menni az IAA-ra Frankfurtba. Így nem lehetett, csak a p.u.-on automatából. De ha csak ezért nem akartok regisztrálni, akkor majd otthonról teszek fel képet én is. Uff, BÉKE!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #33983 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Utazás vonattal Németországban

Nem egy jegyet vettem már másnak! Ennél a résznél: "válassza ki az Indentifizierungskarte-t" pontosan itt beadod a kártya adatait annak akinek veszed a jegyet. ;) A végén pedig amikor a terhelendő bankkártyát kell megadni nem a saját (csak a móka kedvéért) hanem mondjuk a nagyid kártyájával (tökmind1) fizetsz. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!