Gépjármű átírás

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #27448 Írta: BaumanT
Gépjármű átírás téma létrehozva BaumanT által

Sziasztok!
Ha online kötök kötelező biztosítást az autóra, akkor az ott kapott 7 jegyű eVB szám elég az átiratáshoz és az új rendszámhoz?
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27472 Írta: Gabriel
Gabriel válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Engem is erdekelne a tema. En Irorszagbol hoznek at kocsit. Ha van valakinek tapasztalata a honositassal kapcsolatban, mit hol kell intezni, mennyibe kerul, stb, megoszthatna! Koszi!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27481 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Kedves gépkocsit hozó, és átiratni szándákozók!
Mindenkinek ajánlanám azt, hogy ne hozzon gépkocsit idegen országból! Sokkal jobb és hosszútávon olcsóbb megoldás, ha az adott országban eladjátok az autótokat és ha a BRD-be jöttök itt vesztek egy másik gépkocsit, ahol a kereskedö mindent elintéz: TÜV., átiratás, rendszám, használt gk. garancia, papirok, stb. (Arról nem is beszélve, hogy a német piacon levö kocsik olcsóbbak és technikailag jobbak is rendszerint mint a környezö EU oszágok állománya!)

:wasntme:


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, Hunor, Gabriel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27484 Írta: Gabriel
Gabriel válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Kedves DECOTEXT, koszi a valaszt es igazad is van, de en nehezen valnek meg az Irorszagban hasznalt automtol (emocionalis es anyagi okok miatt is), ezert vallalnam az esetleges pluszkoltseget es kellemetlenseget is.
(A kozlekedesi rendet illetoen: jobbkormanyos autoval sokat kozlekedtem mar a kontinensen, ilyeten modon ez nem okoz problemat.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27486 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Gabriel írta: Kedves DECOTEXT, koszi a valaszt es igazad is van, de en nehezen valnek meg az Irorszagban hasznalt automtol (emocionalis es anyagi okok miatt is), ezert vallalnam az esetleges pluszkoltseget es kellemetlenseget is.(A kozlekedesi rendet illetoen: jobbkormanyos autoval sokat kozlekedtem mar a kontinensen, ilyeten modon ez nem okoz problemat.

Értem! Nos, én meglehetösen racionális ember vagyok. A gépkocsi ugyan olyan használati eszköz mint egy telefon vagy egy kombináltfogó! Igy nem tudok mit kezdeni emocionális indittatású indokokkal, pláne ha (mint esetedben) technikai hátránnyal is jár a dolog. (Mint tudod Te is a jobbkormányos gépkocsiknál a fényszorót le kell ragasztani, hogy megfeleljen a közép európai elöirásoknak.) Arról most inkább nem irok részletesen, hogy sávváltásnál és kanyarodásnál is messze nem elégséges az általad belátott szakasz, ha jobb oldalon kormányzol. Hogy mindezek a veszélyek** elfogadása megéri e, valóban neked kell erröl dönteni!!

** Thaiföldön közel 3 hétig közlekedtem a bal oldalon. Valóban meg lehet szokni, de ott MINDENKI úgy közelekedett és a kocsik is az ilyen közlekedésre voltak gyártva. Bennem felmerül a kérdés, hogy Európában ahol 99%-ban (kivéve a sziget) jobboldali a közlekedés, mi értelme van egy jobbkormányos kocsinak?
:wasntme: :chuckle:

TÜV. ist das möglich (am Rechtslenker scheitert es nicht) Jedoch musst du eine Vollabnahme machen lassen. Die ist nicht gerade preiswert und, wenn für den Fahrzeugtyp noch kein Mustergutachten/EU-Betriebserlaubnis vorliegt, nicht von schlechten Eltern.


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabriel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27497 Írta: Gabriel
Gabriel válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Mindannyian masok vagyunk, nekem pl egy auto nem csak hasznalati eszkoz, masreszrol ott nem tudom eladni nagyobb rafizetes nelkul, sem pedig itt hasonlot vasarolni, ami hasonloan jo (felujitott) allapotban van. Ennyi csak, amiert at akarnam hozni, persze azt is megtehetem, hogy tovabbra is ott fizetem az adot meg a biztositast es itt hasznalaom de mivel torvenytisztelo polgar vagyok, nem szeretem az ilyen megoldasokat. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!