Gépjármű átírás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27501 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Gabriel írta: Mindannyian masok vagyunk, nekem pl egy auto nem csak hasznalati eszkoz, masreszrol ott nem tudom eladni nagyobb rafizetes nelkul, sem pedig itt hasonlot vasarolni, ami hasonloan jo (felujitott) allapotban van. Ennyi csak, amiert at akarnam hozni, persze azt is megtehetem, hogy tovabbra is ott fizetem az adot meg a biztositast es itt hasznalaom de mivel torvenytisztelo polgar vagyok, nem szeretem az ilyen megoldasokat.

A törvényes dolgok betartása szuper dolog! Pontosan ezért kellene elöbb átszámolnod a dolgokat! Én még mindig meg vagyok gyözödve arról, hogy a kinti esetleges veszteséged az eladásból messze visszajönne ha itt vásárolsz egy hasonló (balkormányos) képkocsit, mivel itt az autók állaga jobb és az ára alacsonyabb!Ez ezenkivül nem csak sok kiadástól de sok bosszuságtól is megkimélne, mert a "teljes átvétlenél" szöröznek, s nem is kicsit!

Most már Te jössz! :wait:
(Ettöl még az autód egy használati eszköz marad ami ha elkopik, újat vesz az ember!!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27527 Írta: Gabriel
Gabriel válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Na kimeritoen utananeztem a dolgoknak es talaltam olyan tipust megfelelo aron, mint amilyet odaat hasznaltam. (Azt csak azert sajnalom, mert en ujitottam fel es tudom, hogy azon rendesen meg van csinalva minden.) Koszi a biztatast mindenesetre! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #27622 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

szia, nem tudom, aktuális e még a kérdésed az autó német rendszámoztatásával kapcsolatban.
Mi nem régiben érdeklődtük meg, hogy s mint működik a dolog. Nem bonyolult:
1. Tüv-nél le kell vizsgáztatni (műszaki vizsga)
2. Biztosítás kötés (mi online csináltuk és azonnal megküldték sms-ben a szükséges kódot, ami kell az átíratáshoz)
3. bemész az illetékes hivatalba és átiratod, ahol adják is a német rendszámot.

remélem tudtam segíteni, üdv, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #27623 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Szia, igen elég a kód.

üdv, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27996 Írta: FBI007
FBI007 válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Sziasztok!
Több kérdésem lenne, hát ha tud valaki segíteni.
Kint dolgozom németben, van bejelentett lakcímem, vettem egy autót de a bejelentett lakcímemtől kb. 400 km-re van. Van érvényes vizsgája 2014-ig az autónak de a képen nincs rajta rendszám(gondolom leadták) nos a kérdésem az lenne, hogy jövök az autóval onnan el ide 400 km-t?? gondolom a bejelentett lakhelyem szerinti hatóságnál kell a rendszám, biztosítás, átírást intézni(csak gondolom de ez is a kérdésem része) és ezeknek a dolgoknak az anyagi vonzatát is ha valaki tudná az jó lenne :) ( nincs bónusz besorolásom otthon, most pár évig nem is volt autóm) ill. hogy az élettársam nevére lehet -e az autót iratni ha nincs jogsija de van neki is német bejelentett lakcíme itt van kint??
köszönöm

BaumanT írta: Sziasztok!
Ha online kötök kötelező biztosítást az autóra, akkor az ott kapott 7 jegyű eVB szám elég az átiratáshoz és az új rendszámhoz?
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #28002 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

FBI007 írta: Van érvényes vizsgája 2014-ig az autónak de a képen nincs rajta rendszám(gondolom leadták) nos a kérdésem az lenne, hogy jövök az autóval onnan el ide 400 km-t?? gondolom a bejelentett lakhelyem szerinti hatóságnál kell a rendszám, biztosítás, átírást intézni (csak gondolom de ez is a kérdésem része) és ezeknek a dolgoknak az anyagi vonzatát is ha valaki tudná az jó lenne ....
....hogy az élettársam nevére lehet -e az autót iratni ha nincs jogsija de van neki is német bejelentett lakcíme itt van kint??

Több lehetöséged is van:
1./ Trailerre rakod és igy viszed a lakhelyedre, majd ott helyben rendszámot csináltatsz.
2./ Elöbb rendszámot csináltatsz ott helyben (link itt alul), majd elmész a kocsiért. (Ismerössel, busszal, vonattal)
3./ Ha kereskedönél vetted, ott tetetthetsz lakhelyed szerinti rendszámot a kereskedövel. Nálam is mindig megcsinalták ha másik városban vettünk kocsit!

Egy rendszám kb. 20 euró körül van. (Portóval lehet akár 35€ is) Ilyen cégek rendszerint a TÜV közelében vannak. Lehet azonban árkülönbség. Minden további nélkül lehet az életérsad nevén is a kocsi! (Nálunk mind a három kocsi a nejem nevén van, s különbözö személy az "üzembetartó". (Nejem, lányom, én)
ITT <<< informálhatod magad, söt, ha a lakhelyeden bejelentetted a kocsit, magad is rendelhetsz (oline) rendszámot igy olcsóbb lehet!


UI: azért arra gondolj, hogy ha csak "élettérsad" a párod, akkor ez sok helyen hátrány lehet. Pl. kocsi vagy betegbiztositás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!