Gépjármű átírás

Több
11 éve 3 hónapja #28014 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

FBI007 írta: Sziasztok!
Több kérdésem lenne, hát ha tud valaki segíteni.
Kint dolgozom németben, van bejelentett lakcímem, vettem egy autót de a bejelentett lakcímemtől kb. 400 km-re van. Van érvényes vizsgája 2014-ig az autónak de a képen nincs rajta rendszám(gondolom leadták) nos a kérdésem az lenne, hogy jövök az autóval onnan el ide 400 km-t?? gondolom a bejelentett lakhelyem szerinti hatóságnál kell a rendszám, biztosítás, átírást intézni(csak gondolom de ez is a kérdésem része) és ezeknek a dolgoknak az anyagi vonzatát is ha valaki tudná az jó lenne :) ( nincs bónusz besorolásom otthon, most pár évig nem is volt autóm) ill. hogy az élettársam nevére lehet -e az autót iratni ha nincs jogsija de van neki is német bejelentett lakcíme itt van kint??
köszönöm

BaumanT írta: Sziasztok!
Ha online kötök kötelező biztosítást az autóra, akkor az ott kapott 7 jegyű eVB szám elég az átiratáshoz és az új rendszámhoz?
Köszönöm!


Szia.

En most vettem egy mas autot, lakhelyemtol 760km-re. Atutaltam a penzt a tulajnak, es megbeszeltem vele, hogy kuldje el az auto papirjait postan. Mikor megjottek a papirok beirattam itt(59 euroba kerult szamokkal egyutt), es utanna elmentem az autoert es elhoztam. A beiratas nekem 15 percbe kerult, persze ezen az oldalon online megcsinaltam a biztositast, azonnal kaptam egy 7 jegyu szamot, amit az auto papirjai melle kell tenni, es a bejelentkezesi papiroddal egyutt mehetsz is beiratni.

Udb Berci.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28234 Írta: Lindi89
Lindi89 válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne PKW átírással kapcsolatban, hogy itt a BRD-ben az adás-vételtől számított hány napon belül kell megtörténnie az átírásnak?
(január 25-én vett párom nekem egy autót és még sajnos nem jutottunk el odáig h megkössük a kötelezőt, a hét végén fogjuk megcsináltatni, tudtommal csak utána lehet menni a hivatalba átíratni)
Jól tudom, hogy az átírásnak van egyszer sacc 30EUR költsége plusz a rendszámtábla kb. még 30EUR?

Előre is köszi a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28894 Írta: ricardo10
ricardo10 válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Sziasztok,üdv mindenkinek.

Ha bárkinek van információja az alábbiakban megköszönöm a segítségét:eu-s országból szeretném a saját autóimat németországba importálni(az egyik 10 a másik 13 éves) ,ha valaki árat is tudna írni az lenne a legjobb.Nagyon köszönöm mindenkinek előre is a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28898 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

ricardo10 írta: Sziasztok, üdv mindenkinek.Ha bárkinek van információja az alábbiakban megköszönöm a segítségét: eu-s országból szeretném a saját autóimat németországba importálni (az egyik 10 a másik 13 éves) ,ha valaki árat is tudna írni az lenne a legjobb. Nagyon köszönöm mindenkinek előre is a segítséget!

Kedves Ricardo 10! Ha rám hallgatsz akkor ettől elállsz! Az aktushoz a kocsik értékét messze meghaladja az összköltség, mire műszakit, német papirokat, rendszámokat valamint biztositást kötsz a kocsikra! Mivel ezek autók még messze nem "old timer" gépek viszont erősen benne vannak a használt kocsik korában, a szándékod késsz réfizetés még akkor is ha visszapörgeted az órákat -ami illegális-!

(És itt most csak arról az esetről beszéltem, hogy ha a kocsik azonnal -javítások nélkül- átmennének a német műszakin!) Egy kérdésem is volna: milyen elgondolásból akarod ezt két régi kocsit ide a BRD-be behozni?


Szerintem jobban jársz, ha ott ahol most vannak eladod mindkettőt, majd itt 2000 eurért veszel két ilyen kocsit s még marad is pénzed egy jó ebédre a családdal! Itt az >> autosout24 -en most éppen 24037 kocsit találtam 1000 euróig! Soknak még műszakija is van, s azonnal használhatók!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28912 Írta: laca52
laca52 válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

Sziasztok ! 2012.októberben irattal a nevemre egy német autót, úgy hogy német lakcímem van.Nem hozom egyenlőre haza, mert nem akarok regadót fizetni.
Kiadások:
45 euro bizosítás + rendszám együtt ideiglenes , öt vagy 15 napos

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

33 euro átírási költség a zulassungstellében
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28978 Írta: ricardo10
ricardo10 válaszolt a következő témában: Gépjármű átírás

köszönöm a válaszokat,de nem kerültem közelebb a megoldáshoz.ha valaki aktuális költségekről is tud az talán segítene.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!