TÜV Németország

Több
9 éve 4 hónapja #38103 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: TÜV Németország

DECOTEXT írta:

tito ortiz írta: Autómon decemberben lejár a műszaki . Rendszeresen szervízelt , használt ,tízenéves autó. Első TÜV vizsgám Németországban, segítséget kérnék mi a pontos teendő. Behajtok az első vizsgabázisra a lejárati idő előtt , átnézik és friss vizsga? Vagy előtte szervíz , inspekció , és utána próba?


Elvileg egy 10 éves kocsinak nincs baja. Bemész a TÜV-höz, átnézik (gumik, fékeke bemérése, csapágy kotyogás, világítás és elsősegély doboz -érvényesség-). Utána bemérik a kipufogó gázt és kész! Ahol lakom, ott még várni sem kell soha, rendszerint azonnal vagy a második vagyok a sorban. Volt egy 16 éves nissánunk is, ami 25 perc alatt átment! Messze nem úgy megy mint Mo.-on!

Ha valami góc van akkor is megadhatják a müszakit, de köteleznek az utólagos javításra.
Ha súlyos probléma van, akkor nincs "pöcsét" és vissza kell menned a javitás után! Nekünk
1989-óta egyszer nem volt olyan, hogy ne ment volna át a kocsink!


En inkabb bevittem a szervizbe, csinaljak meg ok. Mert ha barmi legkisebb nyavalya van, ok ott helyben megcsinaljak, nem kell 2x menni. En most voltam es a TUV-os ember talalt vmi olajcseppet a turbo hutesenel. Ezt helyben javitottak es jott a pecset. Csak igy tovabb tartott.
BAr valszeg a TUV pecsetet nem befolyasolta a dolog, de igy legalabb tutti renben az auto..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tito ortiz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38105 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TÜV Németország

mahlzeit írta: En inkabb bevittem a szervizbe, csinaljak meg ok. Mert ha barmi legkisebb nyavalya van, ok ott helyben megcsinaljak, nem kell 2x menni. ..


Ez a jó megoldás, ha az ember nem biztos a dolgában.
Nekünk rendszerint garanciálisak még a kocsijaink igy nincs gond ha magam viszem. Az öreg nissannál viszont soha nem volt gond, igy mehettem azonnal!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38106 Írta: tito ortiz
tito ortiz válaszolt a következő témában: TÜV Németország

Rendszeressen karbantartott az autóm. Kopó alkatrészek cserélve. A német szerelőm tágra nyílt szemmel nézett rám amikor emlitettem neki hogy ő intézi-e a TÜV-öt ?
Ő is fél óra , húsz percet említett a vizsgára.

Köszönöm a segítséget !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38114 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: TÜV Németország

tito ortiz írta: Rendszeressen karbantartott az autóm. Kopó alkatrészek cserélve. A német szerelőm tágra nyílt szemmel nézett rám amikor emlitettem neki hogy ő intézi-e a TÜV-öt ?
Ő is fél óra , húsz percet említett a vizsgára.

Köszönöm a segítséget !


Ha szerelod van az lehet nem foglalkozik TUV-el, de ilyet is lattam. (MArmint a szerelo felkesziti az autot es el is viszi TUVre) En szervizt emlitettem:) Konkretan markaszerviz volt az en esetemben, mert volt meg az auton gari. A TUV-os ember ilyenkor bent van a (marka)szervizben es ott csinaljak meg a vizsgat.
Es azert lehet kenyelmes, mert ha barmit talalnak, akkor a szervizben azonnal orvosoljak. Ergo nem megyek 2x 2 helyre.
Persze nyilvan egy jol karbantartott autonal ennek kicsi az eselye, minden okes kell legyen. Ennek ellenere a mi autonknal is talaltak vmi olajfolyast a turbohutonel. Nem volt komoly, mert a foldon soha nem lattam olajfoltot az auto utan es nem is ette az olajat. Viszont kicsereltek vmi csovet ott helyben.. (En meg fizettem:) )
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tito ortiz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 4 hónapja #39762 Írta: anisol
anisol válaszolt a következő témában: TÜV Németország

Sziasztok! Segítsetek kérlek! Kaptam egy hónap türelmi időt a műszaki vizsgára. Sajnos most volt rá keret, hogy megcsináltassam, amit meg kell, de 27.-én ma lejart a türelmi idő. A kocsim kész, de ma szombat van és nincs TÜV. A 108 eurot már kifizettem egy hónappal ezelőtt. Kérlek mondjátok azt, hogy ezt a pénzt nem kell újra kifizessem emiatt a kib@szott hétvége miatt :/
Köszönöm a válaszokat előre is

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 3 hónapja - 8 éve 3 hónapja #39763 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TÜV Németország

Kedves Anisol! Hát én mondhatom ha akarod:
"ezt a pénzt nem kell újra kifizessem emiatt a kib@szott hétvége miatt"
... de ha újra kell műszakiztatnod akkor az pénzbe fog kerülni. Ez a 108 euró az előző vizsgálat ára volt.

Egy 5let a jövőre nézve: vidd a kocsidat egy márkaszervizbe műszakiztatni. Ott azonnal meg is csinálják és amikor átveszed a kocsit kapod a számlát (javítás és műszaki). Ennek kifizetésére van egy hónap időd (rendszerint) igy áthidalható az anyagilag szorúl helyzet. Még egy 5let: ha VISA hitelkártyával fizetsz azt gyüjtik s csak egyszer egy hónapban terhelk rá a számládra. Ez is egy kisebb késleltetés de fizetned az mindenképpen kell! Nem derült ki azonban, hogy már kaptál e műszakit a kocsira és csak a javitásokat kell bemutatnod, vagy nem adtak matricát s most újra vizsgáztatod? Ha ugyanis már van műszakija s csak a javitásokat kell bemutatni az nem kerül sokba sőt lehet hogy semmibe!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!