TÜV Németország

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36243 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: TÜV Németország

sziasztok!

kéne egy kis segítség. Barátom kicsit szarul járt.
Nemrég kapott egy melót és így ingázik Németország és Magyarország közt. Kitalálta, hogy vesz egy kocsit kint. Talált is egy jót, csak le volt járva a műszakija, tavaly áprilisban, de mondta neki az eladó (nem Auslander), hogy elintézi, ha tényleg kell a kocsi. Így is lett, minden tuti(nak tűnt). TÜV pipa, kocsi kifizetve, nagyon patika a kocsi. Másnap hazajött vele és tegnap mutatta is a szerzeményt. Megnéztem a forgalmit, amiben a következő tüv 2015. decemberre van kiírva, 2016 május helyett.
Eléggé gyanús a dolog. Amúgy a pecsét az korrektnek tűnik. Valahonnan ki lehet deríteni, hogy meddig van TÜV a kocsin? pl magyarországon van ilyesmi


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ki lehet ezt valahonnan deríteni? Pl biztosítótól vagy valami hatóságtól? Telefonon vagy e-mailben persze, mert ugye most azzal a kocsival nem nagyon szeretne kimenni, nehogy megbüntessék. A szép az, hogy hamarosan mennie kéne Hamburgba kocsival, tehát át kéne vágnia az országon, ami ilyen rendezetlen papírokkal lutri, németül nem nagyon beszél, mivel most költözött csak ki, így ismerősei sincsenek nagyon, akik segíteni tudnának.
Valakinek vmi ötlet?

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsoill
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 11 hónapja #36244 Írta: zsoill
zsoill válaszolt a következő témában: TÜV Németország

Szia! Forgalmival bemenni a helyi Landratsamt irodába és megkérdezni, de a rendszámon (hátsó) a felső matricából is kiderül. Azt a hivatalban az ügyintéző ragassza fel így ha az rendben akkor ameddig érvényes addig lehet vele közlekedni. Egyébként lejárat után még egy hónapig lehet közlekedni a kocsival nem igen szólnak érte.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36245 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: TÜV Németország

Koszi a valaszt. Bocs, de sztem nem ertetted a problema lenyeget. Felmerult a gyanu, hogy hiaba van rajta a matrica meg a pecset, mivan, ha kamu az egesz es valojaban nincs rajta muszaki vizsga? Mivel az illetekes hivatal frankfurtban van, o meg itthin, ha be akar menni a hivatalba akkor fel Németországon at kene mennie. Na hat ilyen helyzetben ez nem egy eletbiztositas. Ha megallitja a rendor, hogy magyarazza ezt ki? Ha tenyleg nincs vizsgaja, csak nyomtak bele neki vmi pecsetet, akkor ez okirat hamisitas, higy bizonyitsa, h nem o kovette el? Az is lehet, h minden rendben, de jo lenne ennek vhogy utanajarni.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36246 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TÜV Németország

dreizwanzig írta: Koszi a valaszt. Bocs, de sztem nem ertetted a problema lenyeget. Felmerult a gyanu, hogy hiaba van rajta a matrica meg a pecset, mivan, ha kamu az egesz es valojaban nincs rajta muszaki vizsga? Mivel az illetekes hivatal frankfurtban van, o meg itthin, ha be akar menni a hivatalba akkor fel Németországon at kene mennie. Na hat ilyen helyzetben ez nem egy eletbiztositas. Ha megallitja a rendor, hogy magyarazza ezt ki? Ha tenyleg nincs vizsgaja, csak nyomtak bele neki vmi pecsetet, akkor ez okirat hamisitas, higy bizonyitsa, h nem o kovette el? Az is lehet, h minden rendben, de jo lenne ennek vhogy utanajarni.

Ilyen matricát amit a rendszámra kell ragasztani, nem tud a kereskedő szerezni, csak a T.Ü.V-nél! Ha ez rajta van akkor meg a T.Ü.V a ludas, ha kiadta kamura! Beirásnak és a matricának azonosnak kell lennie. Az viszont lehet, hogy csak 1 éves műszakit kapott!Ha pl. nem fiatal kocsi! Németországban nem korruptak a TÜV-nél. Itt van a 2015-ös évre. Így kell kinéznie. Itt a képen a felső részen mutatja a hónapokat, középen meg az évszám az érvényességre! (Egyébként évenként változik a szine, így már távolról is látható az érvényesség éve!)

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36248 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: TÜV Németország

köszi a választ DECO, de sajnos ez nem volt válasz a kérdésemre. Mivel pontosan tudom, hogy a TÜVöt is meg lehet venni (nem csak úgy hallottam, láttam is) illetve vannak különboző trükkök a matrica megszerzésére is szóval simán lehet, hogy kapott egy matricát meg egy pecsétet, valós TÜV meg nincs mögötte. Már csak abból is gondolom, hogy nem kapott hozzá olyan A4-es lapot, amit szokott az ember kapni műszaki után...
Én is tudom, hogy hogy néz ki a matrica, meg hogy kell állnia ez rajta is van, meg szép és jó, de ha akarod ilyet én is bármikor szerzek neked, a rendőr sem mondja meg, mert eredeti, akárki tud okosítani ilyen matricát (persze kell egy adag csibészség, meg trükközés, de csak azt mondom, hogy lehet ilyet szerezni).
Na szóval a kérdés továbbra is az, hogy hogyan lehet megtudni, hogy tényleg van-e TÜV a kocsin? Hivatalos adatbázisból (nem matricáról). Meg lehet-e tudni valami hivatalban, rendőrségen, stb-n, telefonon keresztül?

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36255 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: TÜV Németország

dreizwanzig írta: köszi a választ DECO, de sajnos ez nem volt válasz a kérdésemre. Mivel pontosan tudom, hogy a TÜVöt is meg lehet venni (nem csak úgy hallottam, láttam is) illetve vannak különboző trükkök a matrica megszerzésére is szóval simán lehet, hogy kapott egy matricát meg egy pecsétet, valós TÜV meg nincs mögötte. Már csak abból is gondolom, hogy nem kapott hozzá olyan A4-es lapot, amit szokott az ember kapni műszaki után...
Én is tudom, hogy hogy néz ki a matrica, meg hogy kell állnia ez rajta is van, meg szép és jó, de ha akarod ilyet én is bármikor szerzek neked, a rendőr sem mondja meg, mert eredeti, akárki tud okosítani ilyen matricát (persze kell egy adag csibészség, meg trükközés, de csak azt mondom, hogy lehet ilyet szerezni).
Na szóval a kérdés továbbra is az, hogy hogyan lehet megtudni, hogy tényleg van-e TÜV a kocsin? Hivatalos adatbázisból (nem matricáról). Meg lehet-e tudni valami hivatalban, rendőrségen, stb-n, telefonon keresztül?

Azt nem tudom, hogy derited ki, talan hivd fel a TÜV-öt. De ami tobb mint gyanus az az A4 papir hianya, azt mindig adjak a TUV melle tudtommal. Nekem kulon felhivtak a figyelmem, hogy az legyen bent az autoba, mert a matrica nem eleg ha a rendor ellenorzi.
Szerzodesben mi allt mikor az autot megvette az auto muszakijarol?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!