Költözés Németországba

Több
12 éve 11 hónapja #4629 Írta: gymarti
Költözés Németországba téma létrehozva gymarti által

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni azoktól, akik már kint élnek, hogy hogy oldották meg a kibútorozást? Nekünk fel kellene pakolni az egész lakást, és nem tudom, az ilyesmit hogy szokták bonyolítani. Mégsem a szomszéd megyébe költöznénk...Gondolom, ha itt megbíznék egy költöztetőt (már ha vállalná), az meglehetősen húzós lenne+ neki még egy visszaút is. Szóval hogy megy az ilyesmi?
Várom az ötleteket:) !

Üdv mindenkinek!
Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4630 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Költözés Németországba

Kérem a hozzászólókat, hogy cégnevek említése nélkül szóljanak hozzá. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4634 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Költözés Németországba

Nalunk a ceg fizetett 65kg tulsulyt fejenkent a repulon:) Butort nem hoztunk, mert butorozott lakast berel, szinten a ceg.
De ahogy hallottam sok ceg fizet indulasbol (legalabbis mernok meloknal ahogy hallottam ismerosoktol) kb. 2e euro koruli osszeget, mint kikoltozesi tamogatast es adnak koltozteto ceg kontaktot.
Ha magadnak szervezed es te fizeted, arra figyelj, hogy legyen szamla rola. Nemet kereseted adoalapjabol leirhato koltseg, ha te fizetted. Nem tudom milyen mertekben es milyen szamla alapjan, de igy gyakorlatilag a nemet allam beszponzoral mindenki koltozesebe! Nezzetek utana, hogy mennyi az annyi, mert igy mar lehet nem is annyira draga egy koltoztetes.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gymarti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4642 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Költözés Németországba

Szia Márti,

Mi ugy költöztünk ki amit az autoba eltudtunk hozzni(fiat Doblo)a többit itt vettük meg hirdetési oldalakon.
www.ebay.de ez olyan mint otthon vatera belehet jelölni milyen körzetbe
keresel dolgokat.Érdemes körül nézni én nagyon olcson tudtam licitálni rajta pl: 100eu volt egy nagy komplett konyhabutor,de vettem a gyereknek 0,50centért ágyat,de a nagy(komplett)franciaágy éjjeli szekrényel és a mosogépet is 5 eu áron vettem.
kleinanzeigen.ebay.de ezen oldalon is sok dolgot lehet vásárolni söt vannak olyanok is,hogy ingyen elhozhato(Zu verschenken).
Csak folyamatosan kell nézni és persze kis türelem is hogy olyan áron legyen.De én elmondhatom hogy 200eu környékén rendeztem be a lakást.Igy nem volt érdemes otthonrol semmit sem hozni csak a ruhákat és az edényeket amik a ruhák között elfértek.
www.quoka.de
Nézz körül szerintem érdemes.
Bea
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gymarti, Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4643 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Költözés Németországba

Köszi Dízel!
Sajnos nekünk mindent magunknak kell megoldanunk, de erre nem is gondoltam, hogy ilyesmit el lehetne számolni. Milyen jó fejek!
Nyilván sokkal egyszerűbb bútorozott lakásba költözni, de nekünk mindent vinni kell, ami nem kis feladat. Legalábbis most úgy néz ki.
Épp erre lennék kíváncsi, hogy aki hasonló körülményekkel indult, hogyan oldotta meg. Gondolom nem várt mindenkit bútorozott lakás. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4645 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Költözés Németországba

Bea,
köszönöm Neked is a hasznos tippeket:) !
Igen, így tényleg könnyebb lenne. Csak annyi a gondom, hogy mi kompletten szednénk a sátorfánkat, így a bútorokat, gépeket is vinnünk kell. Nem igazán tudnám kire hagyni itthon. Épp azt szeretném megtudni, hogy egy költöztetés mennyire meredek dolog. Mert ha nagyon, akkor valószínűleg nekünk is kint kell megoldani a bebútorozást.
Az ebay-t ismerem, de tényleg röhejesek ezek az árak:laugh: !
Ha valaki költözött itthonról mindenestül, kérem írja meg a tapasztalatait!
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!