Vonattal Németországba

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #8003 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

München -Bp. RailJet, korábban EC -Eurocity.
Tapasztalatok: pozitív
A 29 eurós jegynél 1 negatív dolog történhet: korlátozott, és nagyobb ünnepek ill. szünetek előtt jóval előbb érdemes megvenni, különben már csak drágább jegy kapható. Csakis meghatározott napra szól és nem visszaváltható. Nem csak neten lehet megvenni hanem a pénztáraknál is.(A teljesáras jegy ezzel ellentétben bármelyik napon felhasználható, és vissza is lehet váltani, ha valami miatt meghiúsulna az út ,viszont 10 vagy 20 % levonással váltják vissza.) Még ICE-vel utaztam párszor, ott a kalauztól vettem a vonaton a jegyet, mert későn idultam el, és mindenféle felár nélkül kapható.Tiszta és csendes. Ahogy írták már, sokféle kedvezményes jegy kapható, érdemes utána nézni pl. családosoknak, hétvégi ajánlatok, bahncard stb.
És az osztrák vasúté minden elismerésem, ugyanis amikor kb. 3 éve Karácsonykor a "drága" MÁV sztrájkolt, a München- Bp járat csak Bécsig közlekedett. A magyaroknak teljesen mindegy volt, hogy a rengeteg magyar ember hogyan is fog Bécstől Bp-ig eljutni, családdal vagy anélkül....
Az osztrák vasút saját osztrák buszokat indított, akik elvitték az utasokat - külön buszok voltak Győrbe, Hegyeshalomra és Bp-re.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8006 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Én 4 éven keresztül utazgattam BP-Lipcse-BP útvonalon (Prágán keresztül, drezdai átszállás) elég gyakran, alapvetően pozitív tapasztalataim vannak.
Volt egy idő, mikor folyamatosan késést szedett össze a vonat útközben, így az eredeti csatlakozást mindig lekéstem Drezdában, de 1 óra múlva megy a következő Lipcse felé.
A Drezda-Lipcse szakaszra vagy IC-re vagy RB-ra érvényes a jegy, de ha ICE volt a következő, amit épp elértem volna, mindig felszálltam, és megkérdeztem a kalauzt, hogy jó-e ez a jegy ide (tudtam, hogy nem :)), de sose mondta a kalauz, hogy nem, hanem mindig mondták, hogy csak üljek le. :)
2 nappali vonat van mindkét irányba, egyik MÁV, a másik a DB által üzemeltetett. Sima vonatok, a magyar kicsit lestrapáltabb, és sehol nincs konnektor, a németen a nagytermesben legalább van.
A vonat gyönyörű tájon megy keresztül a cseh-német határnál.
Szerencsés esetben 39 euró ez a jegy is egy útra, érdemes minél hamarabb megvenni, mert hamar elfogy. Én Magyarországról is mindig a DB honlapról rendeltem a jegyet, postán küldték és 3 nap múlva mindig a postaládában volt, nem tudom hogy csinálták.
Elvileg ugye ez a jegy nem visszaváltható, de mikor az idióta MÁV sztrájkolt, a DB szó nélkül visszafizette a jegy árát.

A párom ugyanezen a vonalon mindig az éjszakai vonattal utazott, fekvős kocsiban. Ide szinte csak úgy lehetett kedvezményes jegyet vadászni, azt hiszem 49 euróért, hogy mikor 90 nappal korábban éjféltől elkezdték értékesíteni a jegyeket, rögtön éjfélkor hívni kellett a hotline-t és rendelni a jegyet (ez a honlapon nem rendelhető), mert különben később esélytelen volt...

Most hogy Bonnba költöztünk, hétfőn utazom majd ezen a vonalon először vonattal. Itt is 39 euró a jegy. BP-Bonn között 2x kell átszállni (van 1x átszállásos is, de az későn ért volna Bonnba), Linzig Railjet megy, aztán a másik kettő ICE.

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: cycocica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #8018 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

cycocica írta: Szeretném a tapasztalt utazóktól kérdezni, hogy 59 éves Anyukámat mivel utaztassuk ki látogatóba? Repülő és autó kizárva. Mi csak autóval közlekedük így semmi tapasztalatom nincs a tömegközlekedést illetően. Október végén jönne, a Fekete-erdő régióba.


Kedves Cycocica.
Két lehetőségetek van ha se kocsi se repülő nem jó!. Vonattal vagy vizi úton!
Mivel azonban a környék meglehetősen nagy:



kellene egy-két konkrétum is, pl hogy hova?. Vizi úton 2 irányban is elérhető a Fekete erdő. A Dunán felfele (csak nem tudom meddig hajózható), vagy Rajna felől: Duna > Fekete-tenger > Bosporus > Égei-tenger > Földközi-tenger > Gibraltár > Atlanti-oceán> Hollandia > Rajna

Meg kell még jegyeznem, hogy ez utóbbi nem
valami olcsó mulatság és hát eléggé időigényes!
:laugh:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: cycocica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8113 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Hello, jaj nem láttam ezt a sok kedves választ:( Így megvettünk egy buszjegyet, éjszaka jön Bp-ről Karlsruheig, és csak 15000Ft volt).
Amúgy még Lahr mellett lakunk pár hétig, épp a másik topicba írtam a kálváriánkat, hogy megjártuk a "segítőkész" rokonsággal, akikhez kiindultunk...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8114 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Köszi ezt a választ is Decotext:)
A busz mellett tettük le a voksot. Éjjel jön, addig is tud aludni.Karlsruheig meg elmegyünk érte autóval,annyit talán kibír az autóban:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8116 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Köszi Anita a választ, az átszállás nem lett volna jót, mert Anyu egy szót sem beszél semmilyen idegen nyelven, talán oroszul még valamicskét:) de azt inkább nem venném figyelembe..
Most a busz mellett döntöttünk, mert vaksi voltam és nem láttam, hogy milyen sokan írtatok választ, de a vonatot megnézem mindenképp magunknak is, mert kisgyerekkel hosszú az 1200 km autóval.. És most tervezzük épp a karácsonyi hazautat is, egyszóval nagyon hasznos volt amit írtál!! üdv!!Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!