Vonattal Németországba

Több
12 éve 7 hónapja #8118 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Szia Maya, köszi, lehet a következő utazásnál segítségül hívlak ;) , de most vettünk végül egy éjszakai buszjegyet. Nem lehet se visszaváltani se módosítani és így került oda-vissza 15000Ft-ba. Ami szerintem elég méltányos. Most Lahr mellett lakunk, de hamarosan költözünk Freiburgtól délre csak még nagyban albérletet keresünk :huh: üdv,Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #8127 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

cycocica írta: Köszi Anita a választ, az átszállás nem lett volna jót, mert Anyu egy szót sem beszél semmilyen idegen nyelven, talán oroszul még valamicskét:) de azt inkább nem venném figyelembe..
Most a busz mellett döntöttünk, mert vaksi voltam és nem láttam, hogy milyen sokan írtatok választ, de a vonatot megnézem mindenképp magunknak is, mert kisgyerekkel hosszú az 1200 km autóval.. És most tervezzük épp a karácsonyi hazautat is, egyszóval nagyon hasznos volt amit írtál!! üdv!!Anita


Mi a hosszú? Valamit nem értek. Mi annak idején egy kis, 2 ajtós passat cupéval 2 kisgyerekkel is, pontosan 1200 km-t mentünk (északról) évente 2x is haza. Többször megálltunk (nappal) s az út 14 óra volt, de olyan mint egy kirándulás. Igaz legtöbbször éjjel mentünk. Este 7-kor indultunk. Igaz mindig én vezetek, a többiek meg aludtak. (A nejem is) Mire felébredtek, már otthon voltunk! Nem volt gond soha!
Ma már a gyerkőcök kirepültek és a kocsim is jobb "egy cseppet". Most 9 óra ugyan az az út! (Igaz felfegyverkeztem, mert van egy navim, (NVIGON) amielyik havonta aktuálisan mutatja egész (!) Európa fixen kirakott trafipaxait!) Évek óta nem fizettem birságot, pedig nem járok lassan.....
:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8156 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Szia Anita!

A busz sem rossz választás, bár ez távtól függ. Busszal is utaztam párszor Budapest - Drezda - Budapest között, az is éjszaka közlekedett, általában jók a tapasztalataim.
Bp.-ről indulva az volt a jó, hogy ott oda ültél az üres buszban ahova akartál beszálláskor, míg visszafelé sokszor alig volt hely, mert a busz Berlinből indult (azt hiszem). De Prágában mindig sokan leszálltak mindkét irányban.
Volt sofőr, amelyik hagyta aludni az embereket, lekapcsolta a világítást, és a megállóknál sem világította ki az egész buszt, de volt azért olyan is, aki minden megállásnál fölkapcsolta a világítást a pihenő idejére és mikrofonba ordította, hogy aki leszáll, mikorra jöjjön vissza. Ez elég kellemetlen volt.
Most Bp- Köln között utazhatnék busszal, de ezt nem igen vállalom be, busszal sok lenne az a 16-17 óra...
Vonattal sem semmi ez a táv. 6:10-kor indultam vissza hétfőn Magyarországról, eredetileg 21:42-kor érkeztem volna Bonnba. De valaki úgy gondolta, rövid nekem ez az idő, és épp az én vonatomat választotta megöngyilkolni magát... Így csak 23:42-kor érkeztem meg.
Ami jó, hogy a Railjeten és az ICE-ken is van mindenhol csatlakozó, így egy laptoppal el lehet ütni az időt...

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: cycocica

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8308 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Kedves Decotext, egy 1.5 éves örökmozgóval hosszú az 1200 km egyébként nem lenne az. Ismerősömék épp egy hónapja jártak úgy, hogy az éjjeli vezetés közben "bólintott" egy pillanatra apuka, és durrdefekt lett a vége mert ráfutott 150-nel a betonpadkára.Szerencsére semmi bajuk nem lett,csak 500 Eurojuk bánta a kalandot. Ezért mi amikor eddig utaztunk oda vagy vissza (egy 9éves astra G-vel), meg szoktunk állni Salzburgban egy hostelben, és pihenünk egyet. A Karácsonyi látogatást viszont most repülővel szeretnénk megtenni, aztán nyáron majd kocsikázunk :) Viszont ez a navi amit írsz nagyon jó ötlet. 9óra alatt 1200 km... wow!;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #8313 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

cycocica írta: Kedves Decotext, egy 1.5 éves örökmozgóval hosszú az 1200 km egyébként nem lenne az. Ismerősömék épp egy hónapja jártak úgy, hogy az éjjeli vezetés közben "bólintott" egy pillanatra apuka, és durrdefekt lett a vége mert ráfutott 150-nel a betonpadkára.Szerencsére semmi bajuk nem lett,csak 500 Eurojuk bánta a kalandot. Ezért mi amikor eddig utaztunk oda vagy vissza (egy 9éves astra G-vel), meg szoktunk állni Salzburgban egy hostelben, és pihenünk egyet. A Karácsonyi látogatást viszont most repülővel szeretnénk megtenni, aztán nyáron majd kocsikázunk :) Viszont ez a navi amit írsz nagyon jó ötlet. 9óra alatt 1200 km... wow!;)

Ez a NAVIGON 70 plus. LINK Azt ne felejtsd el, hogy a trafipax az külön 20 euron! "Radar info". Természetsen csak azt mondja hogy "Achtung, Gefahrenstelle!". nekünk már rengeteg pénzt takarított meg! Ügyelj arra, hogy a kütyüben aktiv legyen a radar info (bekapcsolható a programban). Gyárilag ugyanis nem aktiv, hiszen nem legális a használata!

Az éjjeli vezetést én szerettem, de kell hozzá rutin is, hogy az ember tudja mikor kell megállni! Mi közel 10 évig jártunk éjjel, de soha nem aludtam el! Amikor ragadt csak kicsit is a szemem, azonnal megálltunk, s 1 órás szunya volt. (Télen járó motorral.) Volt hogy már Sopronban voltunk, de mégis megálltunk a parkolóban, pedig innen csak 1 óra az út! Nem éri meg erőltetni mert a diófák erősebbek..... Inkább később érkezzem haza, mint előbb a temetőbe!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #8366 Írta: cycocica
cycocica válaszolt a következő témában: Vonattal Németországba

Köszi,utánanézek;)
Igen, a diófák meg a betonkorlát erősebbek, szerintem ezt most ők is egy életre megtanulták...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!