Téli nyári gumicsere

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34115 Írta: DECOTEXT
Téli nyári gumicsere téma létrehozva DECOTEXT által

Gergoo írta: Gondolom ezek 90-95%-os, 150-200 juró (új ár) gumik ezért talán megéri. Ha igen, akkor itt felül is hirdet egy futár, a topikban is linkeltek már cégeket és ajánlom figyelmedbe telekocsi partner oldalunkat ahol a Csomagszállítás Németország kategóriában is találsz megbízható cégeket, nem pedig bohócokat!


Te tennél a kocsidra más által használt gumikat? Ki tudja hány útpatkát "látott"?
Miért 150-200 euro? Nálam a kivalló, vadi új, conti (17 zoll, 107€/db) "Wintercontact", centirozva, s felrakva felnire. (Az egyik legjobb az ADAC szerint.) Ja, és "V" gumik, ami 240 kmh-ig jók! Igaz, nem porschén vagy bugattin vannak hanem toyota kombin.....
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34138 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Szerintem megéri venni, mert viszonylag olcsók a gumik (netről rendeltük, postaköltség nélkül házhoz szállították). 51€/darabért megúsztuk a téligumit. A felszerelés viszont húzós volt (otthonhoz képest), mert 85€-ba került.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34141 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Hát a szereléssel jól megvágtak. Valahol 45-55 € / 4 gumi (centírozással együtt) a reális. A vásárlásnál ezt célszerü figyelni az árak összehasonlításánál, mert sok kereskedö (internetes is) a nála vásárolt gumit ingyen szereli, így az olcsóbb gumiknál bizony nagyon megborulhat az árviszony a szerelés miatt!
Másrészt az ilyesmire (csak ehhez javaslom a céget) az A.T.U.-nál jó árat kapsz, a gumicserén meg nem sok mindent lehet elszúrni (azért a forgásirányt ellenörizzétek le fizetés elött, ha iránykötött a gumi... :hyper: , na meg a kerékcsavarok meghúzását :angry: ).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 4 éve 3 hete #34144 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Athena1985 írta: Szerintem megéri venni, mert viszonylag olcsók a gumik (netről rendeltük, postaköltség nélkül házhoz szállították). 51€/darabért megúsztuk a téligumit. A felszerelés viszont húzós volt (otthonhoz képest), mert 85€-ba került.


Kedves Athena1985! Azért ezzel a olcsósággal vigyáni kell, mert jobb ha előbb a teszteket << elolvassuk, hogy ezek a gumik mire képesek mert ez az "olcsó" lehet, hogy túl drága lesz....... Tény, hogy városban és kiskörzetben gyakolratilag a sebesség olyan kicsi, hogy itt mindegy, mert az összes megfelel a követelményeknek (különben nem is lehetne piacon) de a bejáróknak akik 50-100 km-t is megtesznak napnta már megéri jobbat venni. Mi pl. nem egyszer ősszel, télen és tavasszal is megyünk Mo.-ra, ami 1200 km. Van minden, eső, hó, lucsok. Ilyen helyzetben szerintem inkább a jobb gumiakt kell megvenni. Egy ilyen garnitúra a mi esetnk kb. 3 telet bir ki. Igaz én nagyon kényes vagyok a profilra, s ha 2,5-2,2 mm-t eléri én kidobom, noha a törvény szerint még jó. Nálunk nem az előírás számít ennél, hanem a biztonságunk! Sok pénzt takaritasz meg, ha a nyári és a téli gumikat külön felnin tárolod. Ekkor ugyanis csak akkor kell egy műhelybe menni amikor újat veszel. Egy kerékcsere meg gondolom nem gond! (Ez a mi évi 20-25 km-es kocsihasználatunknál 2-3 év a jó gumiknál.)

Richtlinie 89/459/EWG[Bearbeiten]
Somit entspricht die StVZO der Richtlinie 89/459/EWG vom 18. Juli 1989 über die Profiltiefe der Reifen, die eine Mindestprofiltiefe der Reifen von 1,6 mm vorsieht. Da sich die Mindestprofiltiefe bei einigen geschwindigkeitsbegrenzten Krafträdern als zu streng erwiesen hat, reicht bei Fahrrädern mit Hilfsmotor, Kleinkrafträdern und Leichtkrafträdern eine Profiltiefe von 1,0 mm (siehe § 36 Abs. 2 Satz 5 StVZO). Zusätzliche Feinprofilierungen bleiben außer Betracht, was sich nunmehr ausdrücklich aus der Formulierung („die breiten Profilrillen“) von § 36 Abs. 2 Satz StVZO ergibt. „Durchschnittstiefen“ sind ohne Bedeutung; außer Betracht bleiben auch solche Rillen, die ausschließlich anderen Zwecken als der Rutschfestigkeit und Wasseraufnahme dienen
.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34151 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Igaz én nagyon kényes vagyok a profilra, s ha 2,5-2,2 mm-t eléri én kidobom, noha a törvény szerint még jó.

A télinél is ???? :woohoo: Az négy mm alatt már nem "téli" gumi !!!
Egy saját adalék: érdemes több tesztet is hasonlítani és azok "átlagából" okosodni. Sokszor az sem mindegy, hogy az adott gumit melyik méretben, milyen autón és milyen hajtás (elsö-/hátsó-/összkerékhajtás) mellett tesztelik. Ha jól emlékszem te is a Conti-t ajánlottad, ehhez csak csatlakozni tudok. Hosszú évek átlagában mindig ott vannak az elsö háromban. (Persze nem is olcsó !!) Ha olcsó, de még megbízható minöségü gumit kerestek, akkor személyes tapasztalatból nagyon tudom ajánlani a Hankook-ot (is). (M.o.-n gyártják - hajrá Dunaújváros) , egyre több német gyártónál is gyári beszállító és az ára még igazán baráti. Nekem legutóbb két céges autómon is volt (gyárilag - nyári is és téli is), és igen kellemesen meg voltam lepödve, pedig én is piszok kényes vagyok a jó gumikra.Kezeket el viszont minden csang-kang jellegü (kínai, thaiföldi, stb.) gumitól, meg az újrafutózottaktól (sok áruházban is árulnak ilyet akciósként, pl. real, OBI, stb.), ráadásul csak alig olcsóbb, mint a legtöbb középkategóriás normális társa.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34153 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

A gumitéma az, amihez abszolút nem tudok egyébként érdemben hozzászólni. A Hankook-ról viszont igazolni tudom (a férjem nagy hankook gumi fan), hogy ár/érték arányban szuper!
Azt viszont garantálom, hogy az olcsóbb gumit sem azért választjuk, mert occsó. Megnézzük előtte az értékeléseit (személyes értékelések,tapasztalatok, tesztek) és az alapján döntünk, azaz dönt a férjem, én csak a rendelést veszem át max.:)

Egyébként kíváncsi Leszek, hogy teljesít a gumi, mert a párom naponta ingáz Ausztriába, és köztudott, hogy itt Allgäu-ban tényleg tél a tél!
Az én kocsimon amúgy négy évszakos gumik vannak, amiről tutira azt fogom itt órák múlva olvasni, hogy nagy kalap *** mert se télen, se nyáron...
Nekem viszont megfelel, mert tudok vele Penny-be menni, gyerekorvoshoz, sőt a csajokkal fullra pakolt kocsival megtettünk 600 km-ert, mikor ideköltöztünk. A hótól kicsit tartok, de meglátjuk...Eddig nem volt gond.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!