Téli nyári gumicsere

Több
10 éve 5 hónapja #34199 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Gergoo írta:

kfz írta: de nyugodtan klikkesedjetek...."En Michelin vagyok...En meg Continental...usw" Minden esetre jo sokat fizettetek a feliratert. :hyper: :hyper:

Simán. ;) Az utolsó saját tesztet (tanulópénzt) úgy 10 éve fizettem meg egy suzuki 6000 Ft-os "ugyan az a gyar ugyan az a gepsor söt meg az alapanyag is" gumi esetében, tudott gurulni 10 ezret. A 25 ezres Misigumi meg simán elgurult 40 ezret :P Én nem bohóckodok többet "ugyan az" gumikkal, az tuti.


Na igen...a reklam :clap: Mit is szoktam mondani? Ami agyon van reklamozva az a legtöbb esetben hulladek. Sajnos ha tudod rola hivatalosan hogy "ugyan az" akkor az nem ugyan az :hyper:
Tudom hogy hülyen hangzik de ertened kell a fogyasztoi tarsadalom vezetö beosztasu okoskainak a gondolkodasmodjat. Na meg az egyszerü polgar nem igen fog kiigazodni mi az ami tenyleg ugyan az es mi az ami hulladek. Az is reklam ha a gumigyar területi illetekese "megsugja" a szakibacsinak a mühelyben hogy a nevesincs termekük (kis kacsintas....) ugyan az. A szakibacsi meg neked tovabbsugja.......erted ugye? Ami viszont tenyleg "ugyan az"...mert sokba kerül egy leallas az atallashoz es igy csak a felirat matricajat kell kicserelni gyorsan.
De tudod mit? Mar En sem vagyok semmiben sem biztos. Ami tuti hogy mar a megszokott dolgok sem olyanok mint par eve. Minden fronton megy a minösegrontas a profit erdekeben.
A Misigumi meg pär eve meg siman elgurulta a nyolcvan-szaz ezer Km-t... Közben mi törtent vele?
Regebben egy szlovak Matador tudta ezt a negyvenezres teljesitmenyt mig a Misike epp a duplajat.

De ne maaar Suzukid volt.....? Biztos nyomtad neki mint allat :evil:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34201 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Joey01 írta: A hozzászólásokat olvasva kicsit elcsodálkoztam, mert még én éreztem magam "átvertnek" mikor a téli gumit nyárira cseréltettem (nem volt felnin, csak gumi) 48 euro volt. Ahogy látom ez teljesen baráti ár és inkább most is hozzájuk megyek. :D Igen sajnos, az otthoni 4 ezer ft-os árat nehéz elfelejteni. :D

48 EUR az barati ar. Bar ha kismeretu gumi, acelfelni, akkor lehet normal ar is:)
Egyebkent nekem nem az a bajom, hogy nem 15EUR a csere, azert itt senki nem dolgozik. Hanem az, hogy itteni mercevel is tularazott es nem kapsz "erteket", "minoseget" ezert a penzert. Hetek a varakozasi ido, nehogy mar ennyi extra penzert ne ferjen bele egy kis plusz nyitvatartas v. nem talalnak 2honapra "idenymunkasokat" mint az agrariumban. Bar ehhez kell nemi szakertelem. Nem mellesleg pl. az ATU-nal ami egy "jonevu" hely, adott idopontot ugy kaptam, hogy
-leadtam az autot reggel, mert nem tudjak megmondani mikorra lesz kesz aznap (??? :evil: )
-Nem hivnak, melobol hazafele vmikor este fel 6 korul(7ig vannak nyitva) beugrok, hogy mi van mar
-Ja meg el se kezdtek:) Eloszedik az autot es 2 ember vakaraszik rajta lajhar tempoban kb. 1ora 20percet (addig fonom a rezet)
-Kapok egy 105EUR szamlat:)
-Kesobb realizalom, hogy a szakemberek teleragasztottak az alufelnit kis sulyokkal ugy brutalisan.(nesze neked Meisterwerkstatt centirozas)
-Termeszetesen ezekbol a sullyokbol hagytam el, oromteli elmeny, amikor az autopalyan vmi k. nagyot csattan, szerencsere fenyezes maradt
-Az auto Gyari eves szervizen azzal kezdik, hogy ez sz.r, ujra kell centirozni. Ujabb vmi 70-80EUR

Nyilvan ezek utan ATU-ba a labam nem teszem be, de amennyire lehet az itteni gumisokkal se szeretnek kozeli baratsagot kotni.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34203 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Haha, én vagyok akkor a fasza csaj!!! A tieteken csak téliek meg nyáriak vannak, az én kocsim viszont gurul ősszel és tavasszal is a négyévszakosaimmal! :P :P :P
Jaaa és úgy tűnik, nőgyogyóhoz sem kell mennem ezentúl, mert a gumijaimnak szakorvosi doktorija van! :hyper:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34207 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Athena1985 írta: Jaaa és úgy tűnik, nőgyogyóhoz sem kell mennem ezentúl, mert a gumijaimnak szakorvosi doktorija van!

Az is négy évszakos conti? :chuckle:

Ui: az egészéves gumi sajnos soha nem jó, mert minden évszkhoz egy átlag
alatti biztosnásgot nyújt, de ha a garázsban tartod a kocsit, akkor szuper.....!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34209 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Az A.T.U.-ról csak annyit, hogy idén már kishíján csödbe mentek, az utolsó pillanatban dobott be valaki egy kis lét a fazékba. Ki tudja meddig elég...? A fö probléma az lett az utóbbi években, hogy a szerelöktöl egyre inkább elvárták az értékesítést, így is lettek fizetve (havi fix+százalék az eladott szajréból). Így bementél pl. egy zörgö, lelazult kipufogóbilinccsel és ha nem vigyáztál, kijöttél egy komplett új kipufogóval, egy olajcserével, feltöltött ablakmosótartállyal, stb gazdagabban és néhány százassal szegényebben. Ez annyira hangsúlyos lett, hogy a szakik felvételénél már fontosabb volt a marketing véna, mint a szakmai (szerelöi) hozzáértés. Na ezt tapasztaljuk most. Azt is hallottam már, hogy a végzett autószerelöknél elöször válogatnak a gyárak, aztán a márkaszervízek, majd a szabad szervízek és aki marad, az megy az A.T.U.-hoz :chuckle: . Meg is látszik. Ha nem VW-Ford-Opel-t viszel hozzájuk, akkor már azt is neked kell megmutatnod, hogy kell kinyitni a motorháztetöt. Csak akkor menj oda, ha egy kis adrenalinra vágysz !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34220 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Az utolsó saját tesztet (tanulópénzt) úgy 10 éve fizettem meg egy suzuki 6000 Ft-os "ugyan az a gyar ugyan az a gepsor söt meg az alapanyag is" gumi esetében, tudott gurulni 10 ezret. A 25 ezres Misigumi meg simán elgurult 40 ezret


Pusztán matematikai alapon nézve: hol itt a bibi? Negyedpénzért negyedannyit futó gumi... Teljesen fair business.... :hyper: Söt: a 25e km alatt a "noname" gumival négyszer volt vadiúj gumi a kocsidon, a Misigumival meg csak egyszer :chuckle: , és még egy ezrest is megspóroltál. :laugh: :laugh:
(Még mielött valaki komolyan veszi: tudom, szerelési díj, meg ez, meg az, blabla...)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!