Téli nyári gumicsere

Több
10 éve 5 hónapja #34180 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Erre céloztam. Az ilyen kocsik max. facebook like-ot érnek :laugh: pénzt nem adnék értük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34183 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

gejza írta: Hát a szereléssel jól megvágtak. Valahol 45-55 € / 4 gumi (centírozással együtt) a reális. A vásárlásnál ezt célszerü figyelni az árak összehasonlításánál, mert sok kereskedö (internetes is) a nála vásárolt gumit ingyen szereli, így az olcsóbb gumiknál bizony nagyon megborulhat az árviszony a szerelés miatt!
Másrészt az ilyesmire (csak ehhez javaslom a céget) az A.T.U.-nál jó árat kapsz, a gumicserén meg nem sok mindent lehet elszúrni (azért a forgásirányt ellenörizzétek le fizetés elött, ha iránykötött a gumi... :hyper: , na meg a kerékcsavarok meghúzását :angry: ).

45-55EUR? 4 kereku talicskara?:) Nem lehet elszurni?:)
ATU-nal az also kozepes (bar egyenletes) ganyt adjak el felso kozepes arakon. 4 alufelnin ha le kell venni a nyari gumit, feltenni a telit, az egy teljesen atlagos meretben 205/55 R16-nal 100EUR-s tetel. Egy gumicsere felnin, ha le kell dobni a nyarit, feltenni a telit, centirozni az altalaban 80-100EUR alufelninel barhol errefele a rothado NSZK-ban.
En most rendeltem 4 felnit a teli gumikhoz, mert tavaly pont a teli szezon elejen vettuk az autot es Mo-ra haza kellett utazni. Nem volt ido felnit rendelni, csak radobatni a teli gumikat. ATU-nal rakattam vissza a nyari gumikat, tobbet oda nem! 105EUR-ert, telecsesztek sullyokkal, amibol nem 1et elhagytam idokozben (El lehet cseszni a centirozast). Azota mar at lett centirozva hozzaertovel, ujabb vagyonokert, igaz minimal sulyokkal.
Jovore a beruhazas a nyomatekkulcs es lecserelem en magam a komplett kerekeket. Boduletes arakat szamlaznak gumicserekert, idopontot keptelenseg ilyenkor 3-4 hetes idon belul kapni, a szervizekben meg a s..guket vakarasszak, te meg varsz kozel 1,5 orat:) ATU-nal biztos..
Szal az en strategiam, komplett kerekek, en majd lecserelem, MO.-on meg evente 1x atnezetem szakertovel, aki nem csak a fejet vakarassza..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34191 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Wohohooo!

De jo kis tema ez...par ora alatt mindjart 4 oldalnyi. Gratula Gergoo :clap:

Tevhit 1: A holanc tönkreteszi a gumikat.

Igen ha kenyelmes urvezetö vagy es azthiszed a holanc csodaszer. Max seb 50Km/h rajta a dobozan ;) Azert talatak ki hogy ha bazi nagy ho van ki tudj a buckak közül jönni a "szarazra. De a sok lofejü urvezetö termeszetesen a sztradan 140-el is ezzel feszit. Nana hogy szegeny gumi tönkremegy. Minden evben van a piacon jo par sürgössen elado auto amit a holanc szetvert :chuckle:
Szoval holanc fel ha bazi nagy a ho, majd ha kijutottal belöle ,leszerel......jaa hogy ez maceräs? Pedig igy müködik es nem maskepp. Ebben az esetben semmi karos hatasa nincs szegeny lancnak :whistle:

Tevhit 2: A draga gumi jobb mint az olcso.
Legtöbb esteben ugyan az a gyar ugyan az a gepsor söt meg az alapanyag is :clap: .....de nyugodtan klikkesedjetek...."En Michelin vagyok...En meg Continental...usw" Minden esetre jo sokat fizettetek a feliratert. :hyper: :hyper:

Tevhit 3: azt irta a teszt..... :laugh:

Majd ha a tesztelök lottomilliomosok lesznek es nem masok alltal eltartott reklambol elök....En is elhiszek nekik mindent.

A kerdes hogy akkor mit es kitöl? Mit tudom En...probalkozz hatha bejön vegül is az egesz szep uj vilag erröl szol.

A negyevszakos gumit mi egymasközt a volt kollegakkal csak kazankovacs es nögyogyasz szakorvosnak beceztük...szerintem ez elmondott rola mindent.
Mert ugye a teligumi kevereke 7 fok alatt jo a nyarie meg 7 fok felett a teli gumi profilja telen a nyari meg nyaron tudja azt amit elvar töle a fizika. A negy evszakos meg....... :chuckle:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34192 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

kfz írta: de nyugodtan klikkesedjetek...."En Michelin vagyok...En meg Continental...usw" Minden esetre jo sokat fizettetek a feliratert. :hyper: :hyper:

Simán. ;) Az utolsó saját tesztet (tanulópénzt) úgy 10 éve fizettem meg egy suzuki 6000 Ft-os "ugyan az a gyar ugyan az a gepsor söt meg az alapanyag is" gumi esetében, tudott gurulni 10 ezret. A 25 ezres Misigumi meg simán elgurult 40 ezret :P Én nem bohóckodok többet "ugyan az" gumikkal, az tuti.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34193 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

A hozzászólásokat olvasva kicsit elcsodálkoztam, mert még én éreztem magam "átvertnek" mikor a téli gumit nyárira cseréltettem (nem volt felnin, csak gumi) 48 euro volt. Ahogy látom ez teljesen baráti ár és inkább most is hozzájuk megyek. :D Igen sajnos, az otthoni 4 ezer ft-os árat nehéz elfelejteni. :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34195 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

kfz írta: Tevhit 2: A draga gumi jobb mint az olcso.Legtöbb esteben ugyan az a gyar ugyan az a gepsor söt meg az alapanyag is :clap: .....de nyugodtan klikkesedjetek...."En Michelin vagyok...En meg Continental...usw" Minden esetre jo sokat fizettetek a feliratert. :


Ez így nem korrekt! Az tény hogy van olyan drága gumi ami rossz de olyan nincs hogy szuper olcsó de jó! Természetesen nem a gyártótól kell a tesztek nézni, hanem mondjuk az ADAC -től! Ott ugyan arra kocsira teszik fel a kölönböző gumikat és tesztelik hóban, vizes úton és száraz úton! Ehez a teszhez tartozik még a gördülési zaj is ami a fogysztást is befolyásolja! Ezeket az adatokat összevetve alakul ki a minőségi táblázat. (Ez névtől és gyártótól független. Egyébként más tésztek is léteznek (autóklubbok, egyesületek stb.) s ott is megközelítőleg azonosak az eredmények! Ahogy Gergő is írta, ha megszokod a minőséget, akkor nehéz lejjebb adni! Én azonnal érzem egy idegen kocsin, ha nem jók a gumik! Teljesn érződik a kormányzásnál! (Jegyzem a saját kocsinál is érzem már, csak ha 0,2 -et is eltér az első kerekek között a nyomás!) Ne feledjük azért, a fizikát nem lehet elektrónikus kütyükkel kompenzálni, csak a kisebb tévedéseket bocsájt meg a kocsi!

Ui: nekünk volt egyszer pl. egy olcsó egészéves gumi egy kis fordon. Hát ne tudd meg, hogy az mennyit csúszkált még száraz uton is, kanyarban. (6 évesen is olyan volt a profilja mintha új lett volna. Se repedés, se kopás, se látható öregedés.) Pedig a nejem szinte 100%-ban előírásosan vezet s mindent betart. Soha nem száguldozik, de az a gumi borzasztó volt. (El is adtuk kocsival együtt) Hasonló estekeről többször hallottam pl. esős időben sok olcsó guminál van hamar aquaplaning!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!