Téli nyári gumicsere

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34155 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Természetesen 20-25 EZER km-es évi teljesítményt akartam írni! :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34158 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Athena1985 írta: Egyébként kíváncsi Leszek, hogy teljesít a gumi, mert a párom naponta ingáz Ausztriába, és köztudott, hogy itt Allgäu-ban tényleg tél a tél!

Ügyeljetek nagyon a táblákra. Sok osztrák területen (hegyvidéken) kötelező a hólánc (legalább a csomagtartóban, mint a mellény is), viszont ez nem túl nyerő a gumra nézve......! Találkoztam időszakos táblával is, ahol meghatározott dátumtól volt kötelező!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34159 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Mi is a netről rendeltünk most téligumit, az ebay-en 10% kedvezmény volt az összesre, csak Paypallal kellett fizetni hozzá.
Én nem értek a gumikhoz, de mi Michelin-t vettünk, mert a nyári is az, és azzal eddig elégedettek voltunk. Az előző téli Goodyear-ünk viszont 2 tél után ment a kukába, úgyhogy soha többé. A férjem szerint autótípus-függő, hogy milyen gumit érdemes venni.
A Michelinnél most üzemanyagkártyát is adnak ajándékba (de lehet, hogy más gyártóknál is van hasonló akció).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34161 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

amiről tutira azt fogom itt órák múlva olvasni, hogy nagy kalap *** mert se télen, se nyáron...


Akár hamarabb is.... :laugh: De a viccet félre téve: ha azt az évi néhány extrém havas napot nézzük, és az ember megteheti, hogy addig nem indul el, míg az út nincs lekotorva (késöbb mész a Pennybe, na sag schon...), akkor okos (de nem feltétlenül takarékos) döntés. Persze más a helyzet, ha munkához kell a kocsi, sokat kell messzire menni, mert akkor én sem szeretném, ha este nem tudnék hazamenni, mert leszakadt a hó és azért az Allwetter az már akkor nem az igazi...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34165 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

gejza írta: ha azt az évi néhány extrém havas napot nézzük, és az ember megteheti, hogy addig nem indul el, míg az út nincs lekotorva (késöbb mész a Pennybe, na sag schon...), akkor okos (de nem feltétlenül takarékos) döntés. .


Gejza, azért arra feltétlenül gondolj ám, hogy a téli gumik anyaga (keveréke) a +5 fok alatti hőmérsékletre van kikisérletezve illetve, hogy fagyban is jól tapadjanak. Ezek nem csak hóban jobbak, hanem száraz, téli utakon is. Az persze más kérdés, hogy mi a helyzet ha jeges az út. Ekkor csak a spikes gumik (szegecses) a jók, a többi bizony csúszik! A gontd viszont az, hogy ezt sok helyen tiltják. Úgy tudom, hogy Németországban pl. nem engedélyezett!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34167 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Téli nyári gumicsere

Természetesen 20-25 EZER km-es évi teljesítményt akartam írni!


:chuckle: Gondoltuk ! Különben rögtön megkérdeztem volna, hogy nem vagy-e túl gazdag, ha a hetvenöt (sic!) km-t futott gumit 3 tél után kidobod ??? :laugh:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!