Parabola antenna beállítása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 napja #35963 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

gejza írta: Elég rendesen kevered a szezont a fazonnal. Írsz itt mindent Amosról meg UPC-röl, majd az Astrához adsz beállítási paramétereket meg linket stb. :angry:


Gejzám, én csak példáztam! Én egy szóval nem irtam, hogy ez
neki jó annál is inkább mert akkor még nem volt ismert hogy "Új Ulmban"
lakik! Irtam azt is, hogy UPC az nem Astra! Kicsit figyelj! Itt nem tudod
neki beállitani!
Egyébként 10 euróért még ez is segithet:
LINK mühld keresöhöz.

Ez jobb de ez meg drága.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 napja #35979 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Ha mar sikerult beallitani, akkor nem art tudni, hogy jogilag tilos Magyarorszag teruleten kivul hasznalni a szolgaltatast. A sugarzott tartalmak ugyanis orszagonkent maskep licenszaltak. LINK
Technikailag mukodik, ha az ember nem veri nagydobra, minimalis esely a lebukasra. A magyar UPC nem fogja kerdezni, ellenben ha a nemeteknel vmelyik kedves szomszed szol a helyi hirkozlesi felugyeletnek (nem tudom melyik szerv foglalkozik ezzel), esetleg kiszurjak az antennat, nagybetukkel rajta a UPCdirekt. Akkor esetleg nagy lehet a szamla a vegen. Ugyanez a szabaly ervenyes az IP TV-kre is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 napja - 10 éve 1 napja #35982 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

mahlzeit írta: Ha mar sikerult beallitani, akkor nem art tudni, hogy jogilag tilos Magyarorszag teruleten kivul hasznalni a szolgaltatast. A sugarzott tartalmak ugyanis orszagonkent maskep licenszaltak. LINK
Technikailag mukodik, ha az ember nem veri nagydobra, minimalis esely a lebukasra. A magyar UPC nem fogja kerdezni, ellenben ha a nemeteknel vmelyik kedves szomszed szol a helyi hirkozlesi felugyeletnek (nem tudom melyik szerv foglalkozik ezzel), esetleg kiszurjak az antennat, nagybetukkel rajta a UPCdirekt. Akkor esetleg nagy lehet a szamla a vegen. Ugyanez a szabaly ervenyes az IP TV-kre is.

Miért hozná ki valaki a komplett készletet?? Én is csak a beltériegységet hoztam ki a kártyával. (Szerzödés otthon) Minden egyéb innen van a Mediamarktból. (Kábelek, elosztó, 2 digi fej, 80 cm-es parabóla) Fillérekért meg van.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja #35987 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

DECOTEXT írta:
[quote}Gejzám, én csak példáztam! Én egy szóval nem irtam, hogy ez
neki jó annál is inkább mert akkor még nem volt ismert hogy "Új Ulmban"
lakik! Irtam azt is, hogy UPC az nem Astra! Kicsit figyelj! ......


Drága barátom, egyszer, ha elolvasnád, amit te magad írsz le..... Ha valakinek itt figyelni kell, az te vagy. Idézem töled:

"Az UPC az nem az Asrán jön. Keress á az izraeli AMOS müholdra."


Stimmol, leírod, hogy a UPC nem az Asrán jön, Majd rögtön jön az Amos. Késöbb példaként mégis felhozod az Astra beállítási paramétereit, aztán még az Amsat is beköszön. Csak a Thor-ról nem szólsz egy szót sem, pedig az UPC azon (és csak azon) sugároz... Akkor kinek is kéne figyelnie?
Mellesleg én is egy hasonló SAT-Findert emlegettem, mint amit te belinkeltél, ami viszont minden barkácsáruházban kapható, nem kell feltétlenül a Conrad-nál venni (abból valamelyest kevesebb van, mint sima barkácsáruházból), vagy online megrendelni (ami plusz postaköltség és még várni is kell rá). Azt a másikat (200+ €) meg kinek ajánlgatod? Ki a túró akarja a fél világ összes müholdját beállítani ? Max az antennaszerelö....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja #35989 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Legkésöbb akkor mindenki tudja, hogy nem szabad külföldre vinni, amikor megjön a szerelö fölszerelni és beállítani a cuccot otthon. Nem véletlenül van az, hogy az UPC csakis az egyébként ingyenes szereléssel és üzembehelyezéssel együtt adja már vagy öt éve a cuccot. A procedúra most olyan szinten tart, hogy a szerelönek a helyszínröl le kell jelentenie az üzembehelyezést, veled aláíratja a jegyzökönyvet és az UPC azon melegében vissza is hív téged és telefonon lecsekkolja mindenféle "keresztkérdésekkel", hogy a munka el lett-e végezve. Természetesen maga a szerelö a gyenge láncszem, Ö ugye szerzödése partner, így neki is az az érdeke, hogy ne is kelljen semmit szarakodnia, de a melót számlázhassa a UPC felé. Így aztán, amikor az elsö cuccnál el próbáltam magyarázni neki, hogy nem kell semmit szerelnie, mert én piszkosul értek hozzá és ragaszkodom ahhoz, hogy magam szereljem fel, akkor csak kajánul rámkacsintott és csak annyit kérdezett csöndben, hogy külföldre megy ugye.... Persze elmagyarázta, hogy azt elvileg nem szabad, majd hasznos tanácsokat adott a telepítéshez és beüzemeléshez. Így müködik ez nálunk......
Mellesleg: az enyémen nincs UPC logó, miért is ne hoztam volna ki, amikor ingyen volt az egész csomag...
Szerintem fogalma sincs egy németnek (hacsak nem szakmabeli), hogy ez bármiért is "illegális" lenne, nagy valószínüséggel azt sem tudja, hogy az UPC az nem a cucc gyártója, henem egy szolgáltató....
De persze igazad van: a UPC Direct müsorait csak M.o.-n szabad nézni, mivel azok után az UPC csak az otthoni sugárzásért fizet licenszdíjat.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36237 Írta: cucuka66
cucuka66 válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Újra itt, nos 3 hét szenvedés utan kezdem feladni. Van sat finder az talal jelet bőszen, de beltéri azt jelzi 0% a jel erősség. A kabel jó, kiprobaltam, a sat finder vatta új. A beltéri ugye meg nem osmvolt használva. A remény hal meg utoljára, de nem akarok több estét rá fordítani.
Ötletek?

-= Nincs olyan megrakott szekér, amire ne férne még egy villával =-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!