Parabola antenna beállítása

Több
9 éve 11 hónapja #35940 Írta: cucuka66
cucuka66 válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Az irany mar megvan ha jok a netes ajanlasok. Azok es a g. Streetw. Egyutt nagyon jo. Sajna meg igy sem, talalok semmi jelet mind a ket szamlalo nullat mutat akarhogy forgatom jobbra balra le fel. Kezdek ketelkedni a tukor ( antenna vagy tanyer vagy parabola) vagy a kabel mukodokepessegeben. A belteri jo mert minden masra reagal. Csak jelet nem fog. Es igen osszekotottem a tukrot a belterivel es azutmutato szerint beallitottam a fej es a tukor dolesetis. Csak most hogyan tovabb. Jobbrabalra fel le. Kb 30-30 cm es kortartomanyban mozgattam lassan, mm rol, mm re. De meg mindig semmi.

-= Nincs olyan megrakott szekér, amire ne férne még egy villával =-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #35941 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Így próbáld, ez talán a K2 nyaláb legerősebb transzpondere:
11919 / V / 28000 / 7/8
A szlovák Musiq 1 ingyenesen jön ott.
Ha ezzel sem sikerül megtalálnod akkor lehet tényleg valami nem stimmel. Ellenőrizd az egész cuccost. A +/- 30 cm nagyon sok, ezért szórakozol vele már ennyi ideje. A satbeams-en belövöd egy szomszédos ház sarkához az irányt és max. +/- 5 cm. Az is sok! A tükröt ne is nagyon emelgesd, igen csak a horizonton, szépen egyenesen előre kell néznie a lavórnak! Több ötletem nincs sajna.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #35942 Írta: cucuka66
cucuka66 válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Igen valoban a 30 cm, sok. Erre gondoltam h a szomszed hazhoz lovom be mert eleg pontos. Akkor ujra neki ugrok.

-= Nincs olyan megrakott szekér, amire ne férne még egy villával =-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #35943 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

cucuka66 írta: Sajna meg igy sem, talalok semmi jelet mind a ket szamlalo nullat mutat akarhogy forgatom jobbra balra le fel. Kezdek ketelkedni a tukor ( antenna vagy tanyer vagy parabola) vagy a kabel mukodokepessegeben. A belteri jo mert minden masra reagal. Csak jelet nem fog. Es igen osszekotottem a tukrot a belterivel es azutmutato szerint beallitottam a fej es a tukor dolesetis. Csak most hogyan tovabb. Jobbrabalra fel le. Kb 30-30 cm es kortartomanyban mozgattam lassan, mm rol, mm re. De meg mindig semmi.


Milyen beltérid van? Philips? Nekem is az volt (most cseréltem le, mert totál megkettyent), és azzal én is nagyokat szívtam, amikor kihoztam. Otthon ugye be volt üzemelve, de a már beállított csatornák alapján én sem találtam meg semmit. (Nekem sem volt hajlandó megmozdulni a jelerösség- és minöségkijelzöje a beltérinek, és persze se kép, se hang..) Vettem a Baumarktban a legolcsóbb (kb. 10 €) Sat-Finder-t. Ez csak egy szimpla 5 LED-es kütyü, amit a beltéri és a tányér közé kell betenni, ezután öt perc alatt megvolt a pontos pozíció. Mi nagyjából egy szélességi fokon vagyunk Neu-Ulm-mal (és Mo.o.-val), úgyhogy a függöleges dölésen alig kellett változtatni. a vízszintes "türés" viszont tényleg nagyon kicsi, nálam a full vétel és a nulla között mindkét irányba max. kb. 2-2 fokot enged meg. Ha így megvan a pozíció, akkor a beltérin még mindig semmi nincs, de ha ekkor indítasz egy csatornakeresést, akkor szépen letölt mindent újból. (Ha viszont kapsz kb. 50 orosz-román-török-arab csatornát, akkor sem kell megijedni: a Thor mellett közvetlenül van egy másik mühold, akkor ezt csípted meg. :chuckle: Ilyenkor csak nagyon finoman kell tovább fordítani (max. 5 fok), hogy újra világítson a legtöbb LED. Mellesleg egy tipp: én itt is javaslom a 80-as tányért, mert nálunk a 60-as kéretlen meteorológiai állomásként is funkcionál. Különösen sürü zivatarfelhökre, hófelhökre igen érzékeny, de úgy, hogy az ablakon kinézve még nem is látunk semmit, elmegy a kép+hang, majd legkésöbb 15 percen belül megindul az ég.
Na sok sikert, remélem én is tudtam segíteni....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #35949 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

És arra is ügyelni kell, hogy az antenna előtt ne legyen semmi. Se egy fa, se egy másik épület. Mert az is akadályozza a vételt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #35950 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

DECOTEXT írta: ....Nekem is van UPC-m..... Az UPC az nem az Asrán jön. Keress á az izraeli AMOS müholdra.... [Elöbb válaszd ki, hogy melyik mühld kell, aztán a lakhelyed. Pl.: Berlinre, az Astra: 52.52°N / 13.29°O. ... Nálam 1250 TV adó s több ezer rádió adó jön be. ]


Elég rendesen kevered a szezont a fazonnal. Írsz itt mindent Amosról meg UPC-röl, majd az Astrához adsz beállítási paramétereket meg linket stb. :angry:
A lényeg: az UPC Direct ("magyar" szolgáltató, ill. magyar csatornák) a Thor müholdról sugároz (mint azt Gergoo is jelezte vala). Az UPC Direct (az elöfizetett csomagtól függöen) max. 100 TV-csatorna vételét teszi lehetövé, természetesen ezen felül is vannak rajta még más kódolatlan csatornák (de messze nem 1250), melyekkel az átlagember úgysem tud és akar mit kezdeni, mivel többek között román, török, arab, stb. nyelvü adók....Csak, hogy tudd, miröl is van szó:
hu.upcdirect.com/

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!