Parabola antenna beállítása

Több
9 éve 10 hónapja #36461 Írta: cucuka66
cucuka66 válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Sajnos nem, upc újra aktiválta a kártyát, de még így sem találtam jelet, sajnos a munka miatt nincs is több időm. Így most hanyagolom majd ha újra lesz időm nekilátok.

-= Nincs olyan megrakott szekér, amire ne férne még egy villával =-

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #40150 Írta: Amirababa80
Amirababa80 válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Ha netán tudnátok egy lehetőleg közelben élő szerelőt ajánlani , nagyon hálás lennék érte.
cuccuka66 ! Őszintén megértelek és nagyon sajnállak :(
Nálunk hasonló a helyzet...A jelerősség 0 , a jelminőség kb 30-35% , úgyhogy mikor milyenje van...Ha akar akkor jön egy-két csatorna , ha nem akkor semmi :(
Mi már kezdjük feladni , mert nem régen költöztünk ide és a lakást is fel kell újítani.
Úgyhogy most inkább keresek valakit , akinek meg van hozzá az eszköze (hogy pontosan belője) , no meg ugye az ideje is (mert szegény férjemtől nem várhatom el , hogy ha meg jön este , hogy ugyan már másszon fel a tetőre aztán piszkálgassa azt a ... vackot).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #40151 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Sziasztok,

pedig egyszerű móka ám. A kulcs egy olyan sat-keresőműszer, ami kijelzi az adott műhold (Thor) nevét is, mert pár centi eltéréssel vannak pont abban a tartományban más műholdak is. Viszont ilyen keresőt a jobb barkácsáruházak gépkölcsönző osztályán olcsón lehet bérelni ( én egy fél napra vmi. 5 eurót fizettem itt). Használata tök egyszerű, a vevőfej és a beltéri egység közötti koaxkábelbe kell dugni, jelzi a műholdat és a jelerősséget is, az antenna mellett állva látod az eredményt, nem kell klasszikusan messziről kiabálni, hogy még jobbra, még balra, stb. A parabolát állítani pedig nagyon lassan és óvatosan kell, mert 1-2 fok eltérés is már elveszti a műholdat. 70-100% jelerősséget és -minőséget simán lehet hozni a 60 cm-es tányérral is, ha meg viharban, hóesésben is akarsz adást, akkor érdemes csak a tányért legalább 80 cm-re cserélni.
Hajrá és üdv.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 6 hónapja #40152 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Tisztelt mindenki!
Nekem volt egy ideig UPC-m itt No.-ban. Csak megjegyzem, hogy Honnover-Berlin vonalon lakom
és szuperül jött minden. Igaz én magam szereltem be mindent. Itt kell megmelítenem, hogy sok
minden már nem az Astráról illetve az Eutelstaról jön hanem az Amosról. Akinek gondja van az
ezen a linken ( www.sat.drossel-services.de/choice_sat.php?lg=GE ) pontosan megtudhat
mindent, mert MINDEN fntos. Vannak jó App-ek is amivel pontosan be lehet állítani a vevőt, mert
a vertikális szög is, vagy hogy hol lakunk, milyen magasan vagyunk, stb. si fonots. Már is is döntő
lehet, hogy ha valaki az első vagy a negyedik emeleten lakik!

FONTOS MÉG: csak délre illetve délnyugatra "rálátó" vevőkkel lehet venni az adásokat.
Aki másfele "néz" az vagy tegye fel a tetőre (ha engedik) vagy felejtse el! ha hegyek vannak
útban akkor nincs vétel, marad a kabel ahol, (itt) csak a Duna jön. Veygetek legalább egy
80 cm-es parabólát és mindenképpen digitális fejeket hozzá. Náalam dupla volt így nem csak
a magyar adók hanem további 800 TV adóm volt! (Csak nézni nem volt időm!)

Igyezet: Az UPC-t amikor én üzemeltettem akkor egy otthoni szerződéssel ment, mert
a szolgáltató nem engedte külföldre vinni! Ma már leszedtem mert minden adón ugyan
az ment s lassan mindenhol a kormány szócsöve lett a műsor. Vagy balos vagy jobbos!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #40153 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Khm, khm. Ne zavard össze a kérdezőt: a UPC már jó rég óta a Thor-ról jön, manapság pedig a UPC adja a komplett hardware-t az előfizetéshez. A "gyári" 60 cm-es tányért tényleg célszerűbb nagyobbra cserélni, de ha nincs nagy zuhé/havazás, akkor a 60-as is kiváló jelet ad. A felvevős beltéri egységekhez meg eleve kell a dupla fej, szóval azzal más műholdat nem tudsz pluszban becsalogatni (ld. "800 tv-adó"). A Thor-on van még persze egy halom más csatorna a UPC-n kívül, de azok 95% "hulladék": arab, török, szváziföldi és egyéb csemegék és vételükhöz a UPC-től kapott beltéri egységen kívül kéne egy másik beltéri is, na meg quadro-fej, de ezek miatt a csatornák miatt egy euró pluszköltség is sok.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
7 éve 6 hónapja #40154 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Parabola antenna beállítása

Ez egy nagyon hasznos link azoknak akik nem tudják
beállítani a németországi műholdas vételt:
images.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2...wSA&bih=927&biw=1680

(Option "coverage") Baloldalon a grafika melyik területet fedi le. Jobbra
a beállítások és a frekvencia. Alatta az országok ahol fogni lehet.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!