Grafikus állás Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #13769 Írta: Lexa
Lexa válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Köszi! :)
Mondjuk azért így hogy írod vannak hiányosságaim, mert 3D grafikát nem nagyon tanultam, meg film vágást sem. De végülis gyorsan tanulok, ha ennyi belefér.
Megpróbálom, mert már tényleg annyian bíztattok, hogy kezdem elhinni, hogy van rá esély... :D
Nem úgy értettem a dolgot, ahogy ezekszerint lejött.. otthon Magyarországon nem találtam igazán munkát. Sok helyen diplomát kérnek, de a legtöbb grafikai műhely is döglődik, mivel nincs pénz, így kereslet sem. Amit találtam pedig olyan feltételekkel, hogy embertelen.
Azt tudtam, hogy itt biztos van munka ezerrel, de mivel mondták, hogy nem fogok sokat érni az angolommal, így logikusnak tűnt, hogy sok fiatal tanul manapság ilyet, gondolom német fiatalok is, így hamarabb fogják őket felvenni anyanyelvvel mint engem. Meg egy kicsit azért félelemmel teli izgalom van bennem, mert nem tartom olyan magas szintűnek az otthoni oktatást. Fotós részen elég sok autodidakta és tapasztalati tanulságom volt.... Hát na. Nincs nagy önbizalmam. Otthon ezt nem sikerült összeszedni. :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13772 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Szia! Elolvastad tegnap a Landshut-i állásajánlatot és jelentkeztél már, irtál oda?
Szerintem fölösleges azt ragozni, hogy mi minden akadálya lenne annak, hogy elindulj valahol...! Munka van, jelentkezni kell és megpróbálni. Mivel olyan fiatal vagy "tuti", hogy avalhol "rádharapnak". Németek is keresnek (szakma nélkül, 60 év körül) sokszor 200-300 jelentkezés után, ha találnak valamit....szóval ne úgy kezd, hogy nem megy! Valami biztosan menni fog! ha, feladod mielött elkezdted volna, akkor miért kértél segítséget? Takaritani vagy más egyéb ideiglenes munkákkal csak magad viszed visszafelé, saját tapasztalatból mondom. van szakmád, de nivósan is kezdheted és nem rabszolgának jöttél ide, vagy nem?
Üdv: Kriemhild-Ildi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13775 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Kedves DECOTEXT!
Az eü topikban már javasolták, hogy kérdezzelek meg Téged a párom munkájával kapcsolatban.
Én orvos vagyok és még csak informálódom a lehetőségeimről. A férjem egy felsőfokú szakképző intézetben tanult (ISOFT Szeged) de nem tudta befejezni, így informatikai végzettséget igazoló papírja nincs. Már 9 éve tanul, dolgozik mint webgrafikus, webdesigner, most a saját cégben.
Feliratkoztam a hírlevélre. Örülök, hogy feljött ez a téma Lexa-nak köszönhetően.
Üdv.

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13779 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

drnapene írta: 1./ Én orvos vagyok és még csak informálódom a lehetőségeimről.

2./ A férjem egy felsőfokú szakképző intézetben tanult (ISOFT Szeged) de nem tudta befejezni, így informatikai végzettséget igazoló papírja nincs. Már 9 éve tanul, dolgozik mint webgrafikus, webdesigner, most a saját cégben.

1./ Orvosként amikor csak teheted pályázz meg minden munkahelyet! Nagy a német orvoshiány. Jobb lehetőséget adnak a vidéki körzetek, van ahol még lakást is adnának csak menjen valaki oda. (Itt azért vedd figyelmebe, hogy a nagyon sok orvos itt kint vállalkozó. Legtöbbször több szakorvos összeáll, s egy parxist megosztva rendelnek, de a sláger a város természetesen a jobb kersetek reményében. Van azonban a kórházi (alkalmazotti) orvoshiány is, de úgy tudom itt azért eléggé szakirányúan képzettekre volna szükség!

2./ Férjednél már húzosabb a dolog! Nagyon kevés cég hajlandó zsákbamacskát venni. Lehet az urad akármilyen jó WEB szakember nem fogják tesztleni. Egyszerűen a jelentkezők között szelektálnak, a meglevő végzettség alapján, igy a férjed már az elején kihullik!! Szerintem ne hagyja abba a mostani munkáját.


Feltétlenű tanuljátok a német nyelvet! Az angol jó, de nem elég!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13780 Írta: Lexa
Lexa válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

kriemhild írta: Szia! Elolvastad tegnap a Landshut-i állásajánlatot és jelentkeztél már, irtál oda?


Nem találkoztam vele, lehet voltam olyan béna hogy nem láttam..keresem...de nem találom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13781 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Szia Decotext!
Kérdeznék valamit (tényleg érdekel a véleményed, regota kint laktok, sok mindent lattatok mar, nem kotoszkodes kepp):
ha nagyon profin csinalja akkor sincs eselye amiatt hogy nincs rola vegzettsege?
(az egy dolog hogy kinek milyen vegzettsege, papirja van meg hogy milyen profin vegzi a munkajat, tudhat o sokkal tobbet a szakmarol, papir nelkul is..)
Szerinted altalaban elmondhato az hogy a nemetek "papir centrikusak"? Vagy ez szakmatol is fugg?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!