Grafikus állás Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #13719 Írta: Lexa
Lexa válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Persze, értem. Lehet kérdezek ökörségeket, mert még nagyon ismeretlen ez az egész, sosem dolgoztam külföldön.. sőőt Magyarországon sem sokáig, tavaly végeztem a fotós szakmával, csak épp már otthon senki nem tud megfizetni semmit, így haldoklik ez az iparág. Na de akkor mekkora tortúra ezt hivatalossá tenni? Mert gondolom akkor vállalkozásban kell, az meg az otthoni procedúrából kiindulva nem egy egyszerű dolog.... Vagy most én nem értek valamit?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13733 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Szia! Nem tudom, hogy milyen szándékkal jöttél és milyen tervekkel? Ha, "csak" idesodort a szél, hogy majd elsodorjon, akkor persze nem kell nagy terveket szöni...de ha úgy gondolod, hogy Bajorország-i kezdéssel, majd arra alapozva el szeretnél érni valamit, akkor pont jó, hogy már a második napon feltérképezed, hogy itt mi hogyan is müködik, ha már a kijöveteled elött nem volt rá alkalmad.
Itt tehetsz fel kérdéseket és privátban is irhatsz, válaszolok amire tudok. Mível egyidös vagy az unokahúgommal igy el tudom képzelni a helyzeted.
Németországban sem más a munkahelyre jelentkezés, mint Mo-n.
Kell egy fényképes életrajz, leirva, hogy mi az amihez értesz és mi az amiben praxisod is van. Ha Multimedea Design-val foglalkoztál már, arról is kellene mappa vagy referencia munka. Ha reklámanyagkészitéssel foglalkoztál, akkor arról is. Messziröl jött ember azt mond amit akar, az a lényeg, hogy felkeltsd az érdeklödését a munkaadónak, hogy "jól eladd magad"!- mint munkaeröt természetesen!
Kell egy kisérölevél is a "hirdetésre szabva", hogy miért Te vagy a legideálisabb a meghirdetett állásra! Az egésznek külsöre és mindenre tökéletesnek kell lenni, hiszen egy kreativ álláshoz ez nagyon elengedhetetlen! Ha PC-d van, és ezt egyszer jól elkészitetted már, gyerekjáték naponta újabb és újabb helyekre elküldeni, akár E-Mail-ben stb.
Az Internetröl letölthetöek ilyen "Minta" életrajzok és jelentkezö levelek is !
itt van egy link:
www.google.de/search?q=lebenslauf+muster...sAQ&biw=1366&bih=526
A bizonyitvany lehet original is (kópia), ha még nincs leforditva, azt is beadhatod és utólag benyújthatod.
A lényeg a tapasztalatod és a munkáid, nem az osztályzataid.
Szóval nem tudom, hogy konkrétan milyen állást keresel, de én úgy értelmeztem, hogy a Werbe szakmában vagyis Werbeagenturban, vagy reklámfotózással-katalógus készitéssel foglalkoztál már. Ehhez nem kell föiskola vagy egyetem itt sem. Ne legyél kishitü. A kreativitásod a fontos, meg hogy tanulásra vággyál. A többi menni fog magától.
Itt van a Landshut-i Arbeitsagentur és kihelyezett irodái:
www.arbeitsagentur.de/nn_4892/Navigation...tur/Agentur-Nav.html
Ott a munkakeresö Computert és minden információt ingyen igénybevehetsz.
Ird meg, hogy milyen munkát keresel?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lexa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13735 Írta: Lexa
Lexa válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Köszönöm a részletes választ! :)

Igen, itthon volt egy kis vállalkozásom műteremmel, jó másfél évig (már a suli mellett is dolgoztam), aztán elkerültem egy fotós keze alá retusáló-, és grafikusnak. Ezekhez értek a legjobban, a grafikának is inkább a fotózáshoz közeli része, habár reklámokat is terveztem már.
Igazából a szerelem hozott ide, hogy ne legyek távol a páromtól, mert már egy kazahsztáni időszakot túléltem, de ezt már nem akartam. Mivel tudtam, hogy alapfeltétel a saját nyelve az országnak (mindenki azt mondta, hogy nem szivesen beszélnek angolul) így ezért vagyok kishitű. Egyelőre szeretnék valami egyszerű munkát, ahol nem ütközök hatalmas falakba a német hiánya miatt, meg hogy el tudjak indulni, tanuljam a nyelvet, egyelőre annyinak is örülnénk ha a szállás és némi kaja pénz kijönne.
Szupi lenne szakmában dolgozni, mert imádom, legfőképp az emberekkel való munkát, műtermi családi fotók, portrék stb. De nem tudom a nyelv nélkül tényleg reális-e... Portfóliót tudok küldetni otthonról, az önéletrajzom most készül, szerencsére van aki lefordítsa német nyelvre. Mindenesetre ha minden papírom és cuccom meglesz, megpróbálom. Így is kiborít ahogy telnek múlnak a napok, de sajnos idő mindezt beszerezni, összeszervezni.

Kriemhild, biztos vagyok benne, hogy fogok még kérdezni akár privátban is, ha nem zavar... :) és köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13737 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Itt vannak a Medea Job-ok:
Landshut környékén is van:
http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e2s6&#a358706291

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13740 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Nagyon szívesen! Látom, hogy inkább a fényképezéshez lenne kedved. Akkor tényleg készits el egy Homepage-t, minél hamarabb! Sok város-falu foglalkoztat hivatalos fényképészt (udvari-házi) fényképészt, de újságok is! A privát-mütermi fényképezésböl, már nem nagyon lehet megélni, hogy egyszer-egyszer itt-ott kérik. Ma a digitális fényképezés korában, mindenki csinál "profi" képeket.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lexa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13747 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Grafikus állás Németországban

Lexa írta: A szakmám elektro-grafikus (photoshop, corel draw stb.) és fotós... de gondolom ezekkel nem fogok a környéken elhelyezkedni. Csak néhány tippet szeretnék kérni, hogy merre induljak munka után?

Kedves Lexa. Végre valaki "bennfentes". Én ugyanis pontosan ezt csinálom kiegészitve néha GIF animációkkal és Flash-el. Néha filmeket is vágunk, de ez amatőr szinten! Ezenkivül sok a 3D (Composer, 3D navigator) munkánk is sok van. Sokat dolgozunk az ISODraw -nevű programmal is és természetesen a Photoshop és Corel cuccokkal, Illustrator valaminy néhány layout programmal. Itt valahol van a Gergőnek (admin) egy grafikusi hirlevele. Arra iratkozz fel. Én is megtettem kiváncsiságból és egy darabig járt, de naponta úgy teli lett a postaládám a sok ajánlattal hogy már leállítottam. Országszerte, rengeteg grafikust keresnek. Szerintem a keresetek is megfelelőek! Kár lenne ezt a szép szakmát eldobnod, s csak serénykedj a környéketeken is! Ez nem mindannapos szakma, s kevesen csinálják jól is!
;) ;)

UI: honnan vetted, hogy ez kihalófélben levő szakma? Pontosan a manuális grafikák amik nem annyira kellenek, a digitális világ csak most nyílik igazán! Pláne a 3D világ. Próbálkozz a sok nagy autógyárnál és az ezeknek dolgozó "beszállító cegeknél". A nejem is egy ilyennél dolgozik, s itt is kell(het) garfikus >>>> BERTRANDT Rengeteg a leányvállalat az roszágban! Nézelődj!
;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!