HelpFamily információ kérés

Több
13 éve 3 hónapja #3055 Írta: idy
idy válaszolt a következő témában: HelpFamily információ kérés

Üdv!!!

Az elején már leírtam a véleményem,de megerősíteném.
Nyelvismeret nélkül nem lehet ápolni. Nem tudod,mit szeretne az idős ember,tájnyelv erős náluk.
Közvetítővel dolgozom kinn,nyelvismerettel,ápolásival.
Az irodának úgy fizettem,hogy az első béremből vonta le. Így írtam alá a szerződést,és tudtam hova megyek.Addig nem írtam alá semmit.Betartották a szavukat.A Help.-nél jártam én is,de
nem kértem a szolgáltatásukat.Lehetett látni,érezni a dilettantizmusukat.

Ingyen nem kajtatnék senkinek lehetőséget.Ne csodálkozzatok,hogy pénzbe kerül minden.Itt a németeknél is.

A lényeg kijutni.Ha valaki ügyes,jó kapcsolati tőkét épít ki magának,akkor boldogul hosszú távon.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsibuzsi
Téma zárolva.
Több
13 éve 3 hónapja #3056 Írta: zsuzsibuzsi
zsuzsibuzsi válaszolt a következő témában: HelpFamily információ kérés

köszönöm a kedvességedet!
Téma zárolva.
Több
13 éve 3 hónapja #3062 Írta: delfin
delfin válaszolt a következő témában: HelpFamily információ kérés

Szia!
Te sem vettél volna igénybe közvetitöt, ha annyira perfekt vagy!
Neki is van végzettsége, minimális alap német!
Téma zárolva.
Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #3064 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: HelpFamily információ kérés

Kipróbáltad? Én igen. Tedd meg, és meg fogsz lepődni.
Téma zárolva.
Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #3067 Írta: delfin
delfin válaszolt a következő témában: HelpFamily információ kérés

Szia!
Én is gondolkodom, hogy elég volt itthon nekem ápoló-gondozó a hivatásom, én azért csinálom mert szeretem az öregeket! De ha van valami tanácsod, hogy mire kell vigyázni, szivesen fogadom.
Téma zárolva.
  • brigianya
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10278 Írta: brigianya
brigianya válaszolt a következő témában: HelpFamily információ kérés

Sziasztok!
Én a Helpfamily nevű munkaközvetítő cég témájához szeretnék szólni!
Leírom a saját történetemet, és tanuljon belőle minden érintett! Szakképzett ápoló vagyok.
Házi betegápolói munkát kerestem Ausztriában vagy Németországban.
2011 tavaszán találtam meg őket a neten. A személyes találkozás alkalmával "felmérték" a nyelvtudásom, és közölték, hogy a kezdő csoportba tudnak elhelyezni. Ez 40 órás intenzív tanfolyam, heti 4 óra hétfőnként, tehát 10 hét optimális esetben, bruttó 120000 forint, de garantálják, hogy evvel már kapok munkát. Megkérdeztem milyen más anyagi kötelezettségem lesz, azt a választ kaptam, hogy a vállalkozói igazolványt kell majd még kiváltanom, de azt már rendezhetem majd a fizetésemből is. Az első "órán" hárman voltunk, én a kezdő, és két olyan nő, akik a 40-ik órájukat töltötték. Ott minden volt, csak tanulás nem!
A tanár aki egyébként egy nagyon kedves aranyos kis nő hasznos tanácsokkal látott el minket, hogy mit szeretnek enni a németek, illetve milyen süteményeket ne hagyjunk ki megkóstolni odakinn. Mellesleg a fénymásolt jegyzetben aláhúzta, hogy melyik igeragozást kell megtanulnom a következő órára, és egy kicsit múltidőzött a másikakkal.
A következő két alkalommal többen voltunk kezdők, kb. 5-6 ember. Korombeli (50-60 éves nők), akik nem tanulták soha a németet, de sajnos még magyarul is nehezen olvasott egyikük másikuk. Hát elég érdekes volt az is a 3000-es óradíjért! Akkor átkerültem a haladókhoz! (Én legalább magyarul olvastam rendesen!) Akkor meg csupa huszonéves de vendéglátós emberkével "tanultunk". A poharakat kenem vágom azóta is. Szóval így szépen lassan telt az idő, a pénzt is befizettem, részletekben ugyan, de fontos momentum a kijutás tekintetében! Így júliusban 32 óra elvégzésével kiközvetítettek Frankfurt mellé. Meg kell még feltétlenül jegyeznem, hogy végig úgy tálalták magukat, mint akiknek Budapesten és Bécsben is van irodájuk, rengeteg munkával, hatalmas lehetőségekkel. Engem is hitegettek többször, hogy ekkor kell indulni, majd két nappal később, utána felhívtak, hogy azonnal tudok-e indulni, de soha semmi konkrétum nem hangzott el. Amikor a 8. alkalommal ültem az órán, akkor kihívtak az irodába, és magyarul leinterjúztatott az Osztrák iroda magyar származású főnöke. Elmondta, hogy megfogtam az Isten lábát, olyan jó helyre kerülök! Holnapután indulnom kell, nagyon sürgős, mert viszik haza a beteget a kórházból, és nekem kell fogadnom. Mondtam rendben, de nekem egy hónap múlva itthon kell lennem. (munkahelyem van, szabadságot vettem ki.) Azt mondta nem probléma, majd küld helyettest.
Ekkor elküldte a német!!!!! nyelvű szerződést. Mondtam én ezt hogy írjam alá? Erre az volt a válasz, ha Németországban akarok dolgozni, akkor ezt kell aláírnom! Különben is csak általános dolgok vannak benne, mondta a vezetőnő, meg az hogyha én külön, rajtuk kívül megállapodok a háziakkal, akkor 5000 euró büntetést vagyok köteles nekik fizetni.
A fizetésem 1200 euró lesz. Kérdeztem netto, brutto, azt válaszolta ennyit fognak utalni.
További részleteket most nem írok, mert bíróságra viszem az ügyet. A lényeg, hogy még mindig tartoznak 200 euróval.
Tanulságot többet is le lehet vonni!
Ne kezdj evvel a céggel!
Mindegy milyen, közvetítői, ügyintézési, vagy oktatási címen, de le fognak húzni, nem kevés pénzzel!
Ne írj alá olyan szerződést amit nem értesz!
Nyelvtudás nélkül ne indulj el, már csak önvédelemből se!
Téma zárolva.