Lehúzós munkaközvetítők

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3299 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lehúzós munkaközvetítők

Szia Tundyke!

Jo a javaslatod. Csak az a problema, ha nem tudunk annyira nemetül, hogy mindent jol le tudjunk targyalni. Mert nem ugyanaz a munka, es ezek a targyalasok. Dolgozni tudtam mindjart, azt megtanultam jol, de ezek a targyalasok meg mindiog nem mennek tökeletesen, bar most mar azert egyedül is megy, ha kell.
De ha valaki nem ismeri annyira a nyelvet, bizony raszorul a közvetitöre.

szia: Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3300 Írta: Tundyke
Tundyke válaszolt a következő témában: Lehúzós munkaközvetítők

Szia Eva10!
Hidd el én sem beszélek sokat németül.De az a tapasztalatom,hogy nagyon segítőkészek a munkaadók.Persze nem mindegyik.De inkább velük "alkudozom",mint egy tucat lehúzós közvetítővel,ügynökkel.Úgyis mondhatnám,hogy inkább fizetek még 20 órát egy magán nyelvtanárnak,minthogy hagyjam magam megvezetni egy ügynöknek.Mindennap átnéztem az euresen az állásajánlatokat és ha olyat találtam elküldtem az önéletrajzomat.Azt is én csináltam meg.Ha elküldeném neked,biztos az elolvasása után rájönnél,hogy tényleg csak alapfokon beszélem a nyelvet.Ezt bele is írtam az önéletrajzomba. Így csak olyan munkaadó ír vissza,aki ezt elfogadja.Viszont aki visszaír,nagyon rendes és segítőkész.Hát ezt mind tényleg tapasztalatból írom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3301 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lehúzós munkaközvetítők

Szia Tundyke!
Nagyon jó, ahogy csinalod szerintem! Legjobban saját magának tudja az ember kiharcolni, én is ezt tapasztaltam. Igazad van abban is, hogy csak olyan helyen érdemes dolgozni, ahol elfogadják az embert úgy, ahogy van. És lehet ilyet talalni, csak nem mindig elsőre. Nekem a párom német, Ő segített, mégis nagyon észnél kellett lennem, hogy ne csapjanak be a szükségesnél jobban. Ha belegondolok, én is csak az elején vettem igénybe a közvetítést, de később egyedül kellett mindent intéznünk és sokkal jobban ment. Volt olyan, hogy a közvetítő megígérte, hogy elhoz egy papírt, ami a továbblépéshez kellett. Nem tette, így vesztettünk ismét egy hónapot.
Tovabbi sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3302 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Lehúzós munkaközvetítők

Szia Eva,
Én is csak egyet tudok érteni Tundykevel,hogy jobban jársz ha magad keresed a munkát.Férjemnek is így találtunk tavaly nyáron igaz sok önéletrajzot kellett elküldeni hozzá.A megadott oldalak nagyon jok és megbizhatok.Én is így keresek itt kint munkát igaz megveszek helyi ujságot meg amit hoznak helyi hirdetöt is végig böngészem.Ahová gondolom elküldöm az önéletrajzomat és azért elmondhatom,hogy vannak visszajelzések pedig csak majdnem 1honapja kezdtem az álláskeresést.De máshol olvastam egy nagyon jo álláskeresesi modszert:keresd meg a környéki cégeket,vállalkozásokat(neten,cégestudakozo)és minden hová küld el állás keresési megjegyezéssel az önéletrajzodat.Én is kiprobáltam nem igazán volt rossz tapasztalatom.Mert te ne döntsd el hogy felvesznek-e oda vagy sem hanem ez a cég döntése legyen:ez volt a srác szlogenje és milyen igaza van mert te nem tudhatod nekik kire van szüksége esetleg.
Beatrix

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3305 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lehúzós munkaközvetítők

Szia Beatrix,
Szuper! Teljesen igazad van! En is hasonloan csinaltam amikor nem tudtam, az eredeti munka bejön-e, es mar nagyon a penzünk vegen jartunk. Kerestem egy allast, ahol azonnalra kerestek valakit, es ott sikerült betanulnom, raadasul fizetnem sem kellett (egyebkent ezert kell fizetni), hanem ledolgoztam kesöbb. Aztan az eredeti munka bejött, de idönkent visszajarok az eredeti helyre helyettesiteni. Most mar csak sokat kell dolgozni, es a hitelemet fizetni. Na meg nyelvet tanulni:)
Igaz, en mar több, mint 2 eve dolgozom itt. Nagyon jo volt az is, amikor a környeken sikerült talalnom olyat, aki segitett az elsö idökben. Ajanlani tudom ezt is: keressetek olyat, aki hasonlo munkat vegez, es magyarul beszel, es hajlando segiteni! Mindig lehet talalni! Nekem egy szlovak hölgy segitett az elejen, most meg egy regebben kinnt levö magyar kolleganövel segitünk egymasnak.
Es neha a veletlen is segit: amikor a parom nem volt itthon meg az elejen es el kellett mennem valahova, es fontos volt, hogy megertsem, elkezdtem keresni környekbeli magyarokat. Talaltam is valakit, aki a munkahelyem szomszedjaban lakik, es eljött velem, Ok most is barataink!
Ez nem jelenti azt, hogy nincsenek most is nehezsegek, de jo dolgok is vannak, es ez elörevisz!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!