Munkavállalói feketelista

Több
9 éve 10 hónapja #36629 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Valóban a véget nem érö sztorikat lehetne csinálni :silly:

Viszont nem tudom, hogy mi lett a munkamorállal. Egyrészt igazat adok neked, hogy valóban elég sokan visszaélnek dolgokkal...

Pont a lelépö emberek miatt van nálunk a következö hónap 15. banki munkanapján (ami lehet akár 24.-e is!!!) fizetés. Sajnos volt már olyan aki nagyobb elölegekkel lelépett, vagy elment szabira és vissza sem jött..

Hidd el sokszor nekemm is elegem van már :angry: De igazából én sajnálom ezeket az embereket, vagyis a családjukat... Mi vagyunk a szemetek, meg a sz@r0k ...hogy a szgény Antika, hát hogy övele mindig kibasznak, bla bla bla....ja, hogy ki az Antika?

K. Antal , villanyszerelö mester érkezik hozzánk egy másik német cégtöl, mert "jajj, hogy ott velem hogy kib@sztak!!!". Már a megérkezése is kétségbeejtö, enyhén szólva a német csak a szó legelvontabb értelmében megy " folyékonyan" :chuckle: :chuckle: :chuckle:

Antal elkezd dolgozni, közben sorban jönnek a problémák: egy kis konyak egy kis szilva, nameg a ..... puszilva :D Közben levelet kap a rendörségtöl, hogy egy régebbi németországi jogosítvány nélküli enyhén ittas vezetéséért azonnal fizessen be 380 Eurot, vagy jön a "kóter", azaz börtön, 1 hónap fizetetlen szabi teljes ellátással. Anti sírva könyörög, többet nem fog inni, segítsünk neki. Megkapja az ájrót, elmegy a rendörségre fél óra késéssel 2,2 ezrelékkel felszerelve :laugh: A rendörbácsinak azért odaadja számomat, aki este fél hétkor telefonál, hogy a pénz megjött, de most megyünk tovább mert a beérkezése elött majdnem balesetet okozott olyan s.ggrészeg volt :angry: Hát mondom mindjárt felkelek ebböl a rémálomból, de valahogy nem sikerül :huh: :huh: :huh: :huh:

Közben kerítek neki egy sofört, aki elmegy érte... hát ezek után - a kiadott felesleges elöleg ellenére- inkább úgy döntünk nem alkalmazzuk tovább, irány az egyenes. Antal elmegy, de nagy duzzogva, hogy ö csak két sört ivott, nem is volt részeg.
Majd fizetésnapkor érkezik egy Email az ö aláírásával, hogy hol marad a fizuja. Nah, írom neki, hogy Antikám tudod a cégnél adódott alkohol gondok miatt nem nagyon van mit kifizessünk, söt!!! Erre válaszol csörög a telefon: K.-né kérdezi, hogy ez micsoda, hát az ö Antikája egy arany ember , ö mindig rendes családfö volt stb stb. Nah mondom most jön a kínos pillanat: K.-nét informálni. Persze ö hitetlenkedik, de mondom itt a rendörség száma, megy egy újságcikk is, mivel a rendörség is sz@rrá nevette magát a sztorin, úgy döntöttek leadják egy Zeitungnak :laugh:

A történet csitulni látszik, persze késöbb jönnek vissza az infók, hogy K.A. továbbra is gondtalanul vezet dolgozik, meg iszik , söt mostmár Svájcban készül karriert épiteni :chuckle:

Szóval visszakanyarodva a mondanivalómhoz, szegény otthon maradtak, és szegény Antal...illetve szegény új emberek akik az ö beszámolója végett csak rosszakat hallanak a kinti cégekröl...

Prosperus, elnézést, ha burkoltan még egy sztorit beraktam, de ez eddig a legjobb :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 10 hónapja #36635 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Erre válaszol csörög a telefon: K.-né kérdezi, hogy ez micsoda, hát az ö Antikája egy arany ember , ö mindig rendes családfö volt stb stb. Nah mondom most jön a kínos pillanat: K.-nét informálni. Persze ö hitetlenkedik.........................

Ez nem is olyan uj ahogy te gondolod!
Valtak ilyen eseteink, de hala az egnek nem sok.
A kurva alkohol, a jatekautomatak, a kupleraj, kurva vagany is a Magyar. :baby:
Elszarja (ki irom, nem gatyazok) a lovet a fenti felsorolt dolgokra, majd ha mar
nincsen penze ker a kollegaktol kölcsön, persze amiröl nem tud a munkaltato.
Amikor pedig lapatra van teve, akkor jönnek a kollegak, hogy mi lesz mert a
Jozsi tartozik nekem ennyivel es ennyivel. Na battya meg, miert is adott, nem
latta hogy mire szarja el a fizeteset a Jozsi?
Aztan ha ez az alak haza megy akkor persze ,hogy erdeklödik a falu, hogy
mi van Jozsikam miert jöttel haza?
Hat bazod, ugy ki baztak velem nemetben, hogy dolgoztam mint egy allat
es szartak fizetni, ezert beintettem az unalmast es inkabb itt iszom a
falu kocsmajaban, ha ad az anya zsebpenzt.
Szova.
Ilyen es ehhez hasonlo dolgokkal, tele van a padlas.
De tenyleg.
Nem is tudom, hogy sajnaljam e azt az orszagot, mert igen keves lett a
tökös, egyenes, karakteres ember.
Hova lettek a 70-es,80-as evek tisztesseges szakemberei? :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36637 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Én egyszer találkoztam véletlenül egy magyar brigáddal (?) egy müncheni építkezésen. Arra jártunk és meghallottam a magyar beszédet. Ott ültek kint, az épület előtt (ebédidő volt gondolom 11:30-kor?) és sört ittak. Szóval én irgalmatlanul jóindulatú vagyok és "biztosan alkoholmenteset" ittak, de az bizos, hogy ha én vagyok ott a főnök, akkor az az utolsó percük az építkezésen! (Igyon munkaidőben tejet, gyümölcslevet vagy bambit mint védőitalt, de ne sört!) Akkor se ha alkohol mentes, mert senkinek nincs arra kapacitása állandóan megfujatni a melósokat! Aztán ha flexxel levágja a kolega ujjait, akkor megy siránkozás, hogy ő bizony nem ivott soha, meg, hogy nem akarta és különben is, honnan lenne neki pénze kártéritésre, büntetésre és tartásdijra amit követelnek?!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36648 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Nem a délben elfogyasztott egy -két jó hideg sörrel van a gond! Azt senkitöl sem sajnálom söt!

Hanem azzal, hogy munka után úgy beb@sznak mint az állat :angry: és ez néha még reggelre is áttolódik

Volt már kollégánk, aki épp az 50. születésnapját ünnepelte, persze reggel 10-kor szóltak, hogy : srácok a Ferencet fel kéne venni, mert tök részeg :laugh: szóval ez olyan, mint a szólás: jóból is megárt a sok :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 10 hónapja #36655 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Lehet,hogy rosszul vagyok informalva, de tudomasom szerint a bajoroknal 1 üveg sör munkaidöben erlaubt.... Legalabb is igy volt meg nehany eve. Itt (Hessen) egy csepp sem. A magyarral különben is mindig az a gond, hogy " ha egy erlaubt akkor kettöt akar... ha 1000-et keres akkor 2000-et akar... ha egy het szabija van akkor kettöt akar... stb" Csak tudnam hogy az ilyenek ha egy ora alatt le tudnak vakolni 1 negyzetmetert akkor miert nem akarnak kettöt??? :confused:
:puke:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 10 hónapja #36657 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Csak tudnam hogy az ilyenek ha egy ora alatt le tudnak vakolni 1 negyzetmetert akkor miert nem akarnak kettöt??? :confused:

Ez nagyon jo volt. Bravo :clap:
Ezert is van, ha keresel szakmunkast akit elszamolas utan szamolsz el, tuti, hogy
nem talalsz, mert tudja magarol ,hogy lassu mint a lajhar.
Ajajajajaj, hol vannak mar a szep idök?
A fal megnyitasa utan rengeteg egy csalados hazakat epitettünk a tökös Magyar
5 kömüves gyerekekkel 20 es 55 közöttivel Dresden, Leipzig es környeken.
Megallapodtunk a dolgozokkal, hogy 2 het utan elöleg a többi lovet pedig megkapjak,
ahogy keszen vagyunk a szerkezet epitessel.
Rohbau- szerkezet epites az epitesi terv szerint 7-8 het volt.
Most kapaszkodj! :hyper:
4 azaz negy het !! :whew: utan atadtuk a megbizonknak a komplett szerkezet epitest
minden hianyossag nelkül, 7 vagy akar 8 het helyett.
3.000 DM -ot kaptak kezhez a fiuk netto!
Sajnos nem sokaig dolgoztak a fiuk nalunk, mert 40 haz utan, be is allt az NDK,
de mindegyik zsebeben 120.000 DM-el olyan Existenziat epitettek fel a Balaton
partjan, ( dunantuli tökös gyerekek voltak) hogy meg ma is abbol elnek az unokak.
Tiz even keresztül rengeteg köszönö leveleket es az ünnepekre üdvözlö lapokat
kaptunk.
Miert is ne lenne jo mindannyiunknak ha ez igy menne ma es a jövöben is? :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!