Munkavállalói feketelista

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28615 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

prosperus írta: Tehat. Aki mar dolgozott nalunk vagy nem jelent meg a közvetitesi dij
befizetesekor az ne is jöjjön, mert uj nyuszikra vadaszunk !


Szerintem sokan beveszik, mert olvassák ugyan csak nem értik!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28627 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

1) ez hülye duma, hogy a fizetesröl, meg a szallashelyröl, ha mar szürünk,
bövebb Info. De lehetseges, hogy a Jakob a szürövizsgalatokra gondolt, ha van
meg magyarban. Miert titok a fizetes es miert titok a szallashely? Magas.
2) Aki mar dolgozott nalunk az ne jelentkezzen :puke: Hö? Miert ne ?
Tudjak, hogy megint at lesznek b@ßva? Aki ezt irta szerintem drogos vagy
analfabeta ! :angry:
Ne jelentkezzen, mivel cégünk a több Német céggel együtt "fekete listát" tart nyilván,
így azonnal elutasítjuk.
Tehat. Aki mar dolgozott nalunk vagy nem jelent meg a közvetitesi dij
befizetesekor az ne is jöjjön, mert uj nyuszikra vadaszunk !

Juhééééééé !
Röviden:
- A cég német.
- A cég munkaközvetítő.
Ezekből kifolyólag gondolom nincs rejtett költség, bár az ördög nem alszik.
Valószínűleg szintén ebböl kifolyolag nincs előre leírva a fizetés, etc. merthogy az sem tudják még, hova tudnak elhelyezni.
A lényege ez lett volna: "cégünk a több Német céggel együtt "fekete listát" tart nyilván, így azonnal elutasítjuk. "
Ezek szerint létezik feketelista.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28653 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Miklos Ecsem,

A lényege ez lett volna: "cégünk a több Német céggel együtt "fekete listát" tart nyilván, így azonnal elutasítjuk. "
Ezek szerint létezik feketelista.

Nem mindegy hogy miröl szol az a fekete lista. :wait:
A közvetitöknek arrol akik nem fizettek közvetitesi dijat, mert miert is, ha meg azt
sem tudjak, hogy hova lesznek kiközvetitve es ,hogy mennyit is fog a melos
keresni tulajdonkeppen. Meg, hogy van nekik nemet cegekkel együtt egy közös fekete
listajuk? :chuckle:
A nemetet tudod mennyire erdekli ez a fekete lista, ha a közvetitö nem tud megfelelö szakmunkast
kiközvetiteni, vagy mert nem kap közvetitesi dijat? Neki az erdeke, hogy fasza gyerekek legyenek kiközvetitve, nem pedig za hogy most ö a közvetitövel egy fekete listat vezessen. :whistle:
Az mas, ha a melos közvetlen jelentkezik a munkaltatonal, es az anyja eletere
esküszik, hogy jön dolgozni es az utolso pillanatban lemondja, mert eppen visztek a töke,
vagy meghalt az anyja egy evben haromszor vagy....vagy...............lenyulja a
kollegait......stb..
Ezek tuti, hogy a nemet munkaltatonal registralva vannak a saros listan, egy
szoval magyarul, komoly priuszuk van ! :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36602 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Egy újabb tapasztalat munkaadói oldalról:

Sz. Norbertet telefonon kerestük fel pénteken, miszerint munkalehetöség adódott számára. Egyszerü betanított munka, csakis nyelvtudást és saját autót igényel (utóbbi a müszakos munkarend miatt)

Sz. Norbert azonnal igent mond, feltéve, hogy minden információt megkap Emailben. Telefonon szombat déleött felkeresik (már magyar nyelven), hogy ahogyan azt megbeszélték, kedden tesztírás, és ha minden ok, akkor már másnap munkába is állhat. Emailt megkapja a szükséges infókkal.

Munkaadója még vasárnap mégegyszer fel akarja hívni, hogy minden rendben-e, elindult vagy el fog-e indulni. Ahogy az esetek 99 %-ban lenni szokott nem elérhetö...Azért a próbálkozás folyik egészen kedd estig...semmi válasz...

Szóval kedves Sz. Norbert és hasonló gondolkodású munkavállalók! Ha már igent mondanak egy munkára, de mégis közbe jön valami, legyen képünk hozzá, hogy ezt közöljük a munkaadóval! Annyira tipikus...kínos szólni, hogy mégsem megyek...Ezzel még jobban rontják a helyzetet. Garantált, hogy az adott munkaadó mindent elkövet, hogy itt Németországban ne kapj munkát! Legalábbis az adott végnél biztosan nem.

Ha jelentkezek egy hirdetésre, ahol az van, hogy azonnali kezdés, plusz ezt telefonon is megerösitem , akkor vállaljam is! Ha meg mégsem megy, azonnal szóljak, hogy keressenek mást!

Ezzel csak azt éritek el, hogy csak úgy a cégek ki fognak hívni, még ha nem biztos a munka akkor is. Mivel 10 kihívott emberöl legalább 6-7 nem jön el. Aztán egyet felvesznek a többi meg megy haza! Jobb lesz így???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36612 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Üdvözlet!

Még egy gyöngyszem a jelentkezöi hozzáállásokból:

Sz. Zsolt és barátja J. Balázs 50 év körüli (az évet csak azért írom, hogy elviekben már egszisztenciával rendelkezö személyekröl van szó!) víz-gáz-fütészszerelök jelentkeznek egy adott németországi munkára.
Jelen esetben a kiutazás megtörténik, a szállás találkozunk is vasárnap este. Kisebb kötetlne beszélgetés a munka mivoltáról, szerzödés-aláírás stb stb. Minden szuperül funkcionál.

Másnap reggel hatkor nevezett személyek felkeresnek telefonon (hozzáteszem az ilyen hívásoktól már frászt kapok), hogy hát "kedves uram, nem megyünk dolgozni, már elindultunk máshová" ... :angry:

Kérdem én mi a gond? Erre a válasz : " hát hallottuk, hogy ez meg az milyen rosz itt, nem úgy vannak a dolgok stb stb". Kérdezem kitöl? " hát akik már a szálláson vannak". De hát ök nem is nálunk dolgoznak :laugh: :laugh: :laugh:

Erre leesik a tantusz :) Az agyi fogaskerekek csikorgása még a telefonon keresztül is hallatszik. Kérdem én erre, hogy az átadott eszközöket, munkaruhát legalább a szálláson hagyták? "Nem itt van a kocsiban" - jön a felelet. Hát ez aztán a hab a tortán...

Szóval ez a "hallottuk, hog yez meg az" - miért alapoznak erre az emberek??? Nem jobb lenne megpróbálni, nem lehet, hogy akitöl ezt hallották, nem teljesen mesélte el a sztorit? Illetve legalább olyan mondaná, aki ugyan ott dolgozik :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 10 hónapja #36628 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Még egy gyöngyszem a jelentkezöi hozzáállásokból

En nem tudom, hogy te ezt miota csinalod, de nekem elegem lett a magyarokbol!
(tiszt. a kiv.)
Nalunk ezelött ca. meg 5 evvel ezelött +/- 100 ember dolgozott vegyesen, Magyar, szlovak,
roman, es meg ki tudja hany nemet.
Egyik sem volt olyan hazudos, ketszinü, alattomos, trehany (tiszt. a kiv.) mint a magyar.
A roma az oda allt eled megmondta, hogy eleget kerestem keressenek nekem egy
valtast mert odahaza kinyitottam egy kocsmat es az nekem eleg lesz a megelheteshez.
Mit csinal a Hun? Kifizeted neki a havi beret +/- 30 -an es 1-en az ejszaka leple alatt meglep
egy szo nelkül es vive magaval a kollegak laptopjait, brifkojat es szerszamait.
Mit csinal a Hun? Dresdaban dolgoztak a fiuk epitkezesen. Leszolnak telefonon Frankfurtba,
hogy fönök bacsi kellene egy kis elöleg mert az eddigi elöleg elfogyott.(1 het) .
Eppen nem tudtunk menni Dresdaba mert több epitekezesek is voltak ezert megkertük
,hogy a 6 emberböl küldjenek le egy megbizhato kollegat Frankfurtba akinek odaadjuk
a penzt. Fizetjük a vonatot ICE oda-vissza, hogy ne kelljen autokazni.
Lejön a Lacika (hatvani fasza gyerek) akinek az allomason at ad a Projektleiterünk
3.600 Eurot hogy vigye fel a fiuknak es ott is hagyja hiszen mi is törtenhetne, ha a jegy
oda-vissza szol es a fiuk meg is biznak benne. :finger:
Este 8 ora körül csörög a Telefon es erdeklödnek a fiuk Dresdabol, hogy fönök mi van
a loveval ,nem küld? :clap:
Kiesik a kezemböl a Telefon!!! :angry: Mi az, hogy, nem erkezett meg a Laci a hatvani
fasza gyerek? Nem fönök eddig nem! Oke varjatok holnap reggelig.
Holnap reggel? Semmi! Delben semmi! :puke:
Kenytelen voltam en meg aznap feldöngetni penzel az emberekhez, hiszen ezert
dolgoznak.
Üldözzük a palit szerte a vilagban! Mig nagy nehezen megtalaljuk edes aranyos
feleseget Hatvanban.
Hol a Laci?
Itthon van szabadsagon :whew:
Milyen szabadsagon?
Hat ö mondta, hogy kapott penzt, es en mondtam neki hogy jöjjön haza, csinaljon
szabadsagot, mert eppen jol jön a penz, mert kellene egy ülögarnitura :puke:
Na most akkor kerdezem en, ha a Magyar meglopja a magyart, ha a Magyar beleszarik
abba, hogy a kolleganak esetleg nincs mit ennie, es ellopja azok fizeteset, akkor mit is
varsz el a magyartol. (tiszt. a kiv.)
Ez csak egy egyszeri törtenet, mert a 30 ev alatt lehetne ebböl egy Rejtö Jenö
könyvet vagy egy rem filmet forgatni, hogy miert is nem szeretik a szomszedos orszagok
a magyart.
Mert a Magyar mar nem is veszi eszre , ha szar ember a Magyar, mert megszokta,
hogy ö ilyen. De egy idegennek ez mind szembe tünik.
Mint mondottam volt tisztelet a kivetelnek, mert vannak.
De sajnos es igen sajnos a 90 %-a a Hunnak szar emberre valt!!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dreizwanzig, tothedit61, zsoltiabéka, iloleh, Zeitgeist

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!