Bejelentett munka vagy sem?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29822 Írta: DECOTEXT
Bejelentett munka vagy sem? téma létrehozva DECOTEXT által

Encsii írta: Még egy kis info, kinainál dolgozik ez nagyon nehezíti a dolgokat,hivatalosan szerintük 2 hetet dolgozik 5 órában és 2 hetet itthon van, 600euro van a papírján, kp-ban fizetnek,nem utalnak.:

Hát ennek nézzetek feltétlenül utána! Nagyon gyanús nekem ez így. 2 hét, gondolom 14 nap (szabadnap nélkül) az 70 óra (5 órával) Ez 8,5 euró / óra . Ez gyakorlatilag akkor nála nettó ha 600 euront kap! (Ez egy hónapra kivetitve 1200 nettó ami elfogadható ebben a munkakörben) Most már csak azt kéne megtudni hogy valóban be van e jelentve és miért KP fizetnek (szerintem azért zsebből mert ez feketén megy).Ennek tehát lehet egy súlyos anyagi vonzata is ha belebukik, arról nem is szólva, hogy ez az időszak akkor nem fog beleszámitani a nyugdijába! Én nem állítom itt, hogy ez az egész nem legális, de feltétlenül ellenőrizzétek mert nekem nem túl jók az előérzeteim!
Meg különben is: "Ártani nem használ!" :chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Encsii

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 1 hónapja #29823 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Szia Ercsi!
Hivjätok fel az AOK-t, vagy menjen be szemelyesen, es kerdezze meg, hogy van-e fizetve a biztositas havonta. Akkor kiderül..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29824 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Ténylegesen havi 4 nap szabija összesen akkor van itthon ,napi kb 10 órát dolgozik,mindössze 1000 eurójért kaja,szállás ingyen. Nem innen akar nyugdíjba menni,keresi folyamatosan a lehetőségeket közben. Nekem is gyanús az egész,közben rákérdezett az Ersatzlohnsteuerkarte-ra,hát húzták a szájukat,de elvikben azt mondták utánna járnak......mondjuk ha beadjuk a kindergelb-re a kérelmet akkor sztem egyből kibukik ha nincs bejelentve....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hete #29829 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Ténylegesen havi 4 nap szabija összesen akkor van itthon ,napi kb 10 órát dolgozik,mindössze 1000 eurójért kaja,szállás ingyen.

Most akkor melyik a franko? Vagy te sem tudod?

Még egy kis info, kinainál dolgozik ez nagyon nehezíti a dolgokat,hivatalosan szerintük 2 hetet dolgozik 5 órában és 2 hetet itthon van, 600euro van a papírján, kp-ban fizetnek,nem utalnak.:

Most akkor mi van?
A vendeglatoban vannak ismeröseim akik 25 !!!!! ev utan is csak 1.250,--+/- Eurot
netto kapnak kezhez es a kajat vasaroljak az Aldiban es fizetik a lakberüket !!
A te "papad" keres 1.000 Euro nettot + kaja 200,-- Euro + szallas +/- 600,--Euro!
Ami a gyengebbeknel is 1.800 ,-Euro havonta.
Ennyit keres egy kurva jo hegesztö, csöszerelö, es igy tov......................b.
Mit is csinal a parod a Chinainal : Chef de Rang, Chefkoch, Chef de Partie
oder was?
Add a kisujjad...................................... :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #29837 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Barmilyen hihetetlen DE vannak olyan szakmak ahol a szallas ellatas adva van, plusz ezeken felül a munkaber. Latom sokak szamara ez nem ismert, es hitetlenkedve fogadjak. pedig eleg utanna nezni, akar allashirdetesekben is es lathato hogy bizony igy van.
Ezek föleg a vendeglatasban fordulnak elö, fökeppen ha hotel, pansio, üdülötelep, stb a munkaado,(pl. szakacs, pincer, szobalany, kisegitö szemelyzet) Kiemeltebb üdülöhelyeken szemelyzeti hazak vannak kialakitva 1-2 szemelyes szobakkal pl Bayernban is erre a celra ezt konkretan a baratnöm lanyatol tudom aki felszolgalo ott (szezonban).
Söt mint mar irtam egy masik temanal, a benntlakasos idösgondozas is ilyen, amit szinten nem hittek el nekem.

Persze ezeken tul is lehet meg nehany olyan szakma ahol ez igy müködik. ezt nem tudom.
Mindenesetre csak bejelentett munka ad biztonsagot, erre figyeljen oda az aki idegenben munkat vallal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hete #29839 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

prosperus írta: Most akkor mi van?
:

Az van, hogy a legtöbben azt hiszik, hogy qrvajó jó keresetek vannak semmiért! Én 1630 eurót keresek 23 év után (nettó) 5-ös adócsportban! Jó engem a hobbymért fizetnek, de nem agyon....(annak ellenére hogy nagyon sepiális amit csinálunk) Szerintem a kináinál túl sok a lóvé!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!