Bejelentett munka vagy sem?

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29903 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Pflegerin írta: Encsi, nem tudom van egy gyerköc is a csaladotokban, ha nincs es mindketten vendeglatoznatok, akkor inkabb kerüljetek el a kinai, török, vagy akarmilyen ettermeket, stb. Nemet tulajdonu hotelt vagy vendeghazat, üdülöhelyet keressetek. Ha elöször csak szezonban probaljatok, az egyszerübb, van szallas, elletas, es a szezonokat viszonylag eleg jol megfizetik. az bizony benne van hogy 3-4 honapig heti 1 szabadnap lesz, hazaut sincs, idötök sem lesz elkölteni a keresetböl...viszont utanna tele zsebbel indultok haza.
Mielött kivandorolnatok, erdemes kiprobalni.:)
Ha van gyerek is, termeszetesen ez nem müködik. akkor valoban jobb ha az egyik fel elöre jön es elökesziti a terepet a csaladnak.


Igen van egy közös 1éves és egy előző házassámból 10 éves,így nagyon nehéz,de a megoldáson vagyunk,ha a kicsi 3 éves tudom oviba adni,a nagyobbikakl itthon elkezdtük a németet tanulni,reméljük sikerül családostól kijutnunk mert így nagyon nehéz:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29907 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

hrobert írta: Amúsg engem is érdekelne, hogy most ez hivatalos-e vagy sem. Én már kaptam az AOK-tól egy kérdőívet amit vissza kellett küldeni, de mást még nem. Munkaszerződést meg végképp.

Hát ez nem semmi! Ahogy a munkaidődet leírtad az eleve törvényellenes! Napi 15 óra! Hülyére kéne keresned magad! Ennek nézz utána sürgősen! Én egyszerűen nem értem hogyan tudtok egy munkaszerződés nélkül munkábaállni?! Abban ugyanis minden benne van (írásban). Bér, szabi, szabadnapok, pihenőidő munkaidőben stb. Egyszerűen felelőtlenség ez tőletek! Aztán majd egyszer csak kitesznek és lesz nagy sírás rívás, hogy X bérrel meg több 100 túlórával adós a cég.....
:sick: :( :S :pinch:
(Még jó, hogy úgy tűnik, hogy betegbiztsítva vagy az AOK-nál. Ez nem a legjobb de valami!)

Durván 25 munkanap. (Délelőtt 10-től éjjel 1-ig 15 óra.) Ezel a napi 15 órával számolva 375 óra /hó, s ezért kapsz 1000 eurót. Jó mondjuk a szállás lenne 600 euró -egy saják kéró-, a kaja és egyebek 400, akkor így lenne 2000 euród nettó. (Ez szupernek tűnik csak nem ennyi óráért!) Ez egyenlő egy 5,3 eurós nettó órabérrel! Nos, ennyiért azért még sírokat sem őriznék 15 órában! Miért nem számoltok?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29910 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

DECOTEXT írta: Durván 25 munkanap. (Délelőtt 10-től éjjel 1-ig 15 óra.) Ezel a napi 15 órával számolva 375 óra /hó, s ezért kapsz 1000 eurót. Jó mondjuk a szállás lenne 600 euró -egy saják kéró-, a kaja és egyebek 400, akkor így lenne 2000 euród nettó. (Ez szupernek tűnik csak nem ennyi óráért!) Ez egyenlő egy 5,3 eurós nettó órabérrel! Nos, ennyiért azért még sírokat sem őriznék 15 órában! Miért nem számoltok?


Látod ezért mondtam hogy nem olyan sok az 1000 euró ennyi melójért.....bár legalább páromnál nem szoktak 1-ig maradni max 11-ig. Miért nem számolunk? Számol szerintem ő is,de sajnos annyira nincs itthon munka,valahol meg el kell kezdeni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29911 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Amúgy engem is érdekelne, hogy most ez hivatalos-e vagy sem. Én már kaptam az AOK-tól egy kérdőívet amit vissza kellett küldeni, de mást még nem. Munkaszerződést meg végképp nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hrobert
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29937 Írta: hrobert
hrobert válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

DECOTEXT írta: Hát ez nem semmi! Ahogy a munkaidődet leírtad az eleve törvényellenes! Napi 15 óra! Hülyére kéne keresned magad! Ennek nézz utána sürgősen! Én egyszerűen nem értem hogyan tudtok egy munkaszerződés nélkül munkábaállni?! Abban ugyanis minden benne van (írásban). Bér, szabi, szabadnapok, pihenőidő munkaidőben stb. Egyszerűen felelőtlenség ez tőletek! Aztán majd egyszer csak kitesznek és lesz nagy sírás rívás, hogy X bérrel meg több 100 túlórával adós a cég....
:sick: :( :S :pinch:


Tudod nagyon egyszerű a helyzet. Otthon 1 évvel ezelőtt tudtam hogy FELÉRE csökkentik a fizetésemet. Addig 160 netto, utána 80. Abból nem lehet megélni. Nem luxusra vágyik az ember, csak normális életre, hogy ne legyen gond megvenni a gyereknek 1 gombóc fagyit. Tudod? Ez nagy gáz. :-(
Egy évig kerestem munkát, ahol legalább az előző bért megkapom. Nincs. Végzettségek: vendéglátóipari, közgáz, emeltszintű logisztika, és targoncás jogosítvány. Szerinted?? Egy évig semmi. Pesten lett volna, de ha levonom a szállást marad a 80 ezer. :finger:
Tudom ilyenkor azt szokták mondani, hogy mert aki akar dolgozni az talál munkát....én hogy itt vagyok és ezt csinálom azt hiszem bizonyítottam hogy akarok......már azoknak akik nem ismernek, mert aki ismer annak nem kell.
Nem akartam eljönni Magyarországról.
Azt értsd meg, hogy ahhoz hogy eltartsam a gyerekeimet NEM VOLT MÁS VÁLASZTÁSOM.
Nagyon szomorú, de ez van, Ezért zsákmányolhatnak ki és ezért vállalunk el minden körülmények között mindent.
Így kapok egy kis levegőt, összeszedhetem magam németből, mert valljuk be az elég gyenge, és kereshetek mást.
Persze itt jön a nyelvtudás. ha tudnék rendesen nem itt dolgoznék.
A munkaidőben van 2 óra "pihenő". Ha visszamegyek a szállásra 20-20 perc gyaloglás, vagy alszok ott a székeken.
És még valami! Szeretnék köszönetet mondani az oldal készítőinek és mindenkinek aki itt segít nekünk. El sem tudjátok gondolni mennyit jelent ez számunkra. Ez maga a fénysugár az alagút végén.....a remény, hogy lehet másképp is......köszönjük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #29938 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Pflegerin írta: Kiemeltebb üdülöhelyeken szemelyzeti hazak vannak kialakitva 1-2 szemelyes szobakkal pl Bayernban is erre a celra ezt konkretan a baratnöm lanyatol tudom aki felszolgalo ott (szezonban).
Söt mint mar irtam egy masik temanal, a benntlakasos idösgondozas is ilyen, amit szinten nem hittek el nekem.

Mar megint ott vagyunk ahol ezelött 2893 oldallal.
" A baratnöm lanyatol tudom, aki ott dolgozik szezonban".
Egyedi eseteken lovagolsz. Ne hülyitsd a magyart mert addig nem jön ki egy sem
tovabb dolgozni, mig nem ad a munkaltato, lovet, lakast, önni, pizsamat es meleg
muschit ejszakara.
A szezon melosok dolgoznak a pl. hegyek között Tirolban eventuell marciustol. oktoberig
es ennek a java resze mind külföldi vagy tavolrol jött German. Vilagos hogy adnak
szobat, de a munkaltato sem hülye, mert a berbe ezen költsegek bele vannak
kalkulalva es ennyivel kapsz kevesebbet.
Annyira szepek azert csak nem vagytok, hogy ingyen kapjatok a villanyt, vizet,
fütest es hetente tiszta agynemüt.
Ha privat neninel vagy Pflegerin akkor vilagos , hogy ott kell laknod, netan elesik,
idöben a gyogyszert bevetetni, estenkent fürdetni etc.................
Gondolod, hogy ott a kajad vagy a szallasod nincsen belekalkulalva a beredbe.??

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!