Bejelentett munka vagy sem?

Több
11 éve 1 hónapja #29940 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Peosperus lassan elegem lett a felületes, avagy szöveget rosszul ertelmezö valaszokbol.
Az IDÖSGONDOZAS VALLALKOZASBAN cimü topikban reszletesen es több oldalon keresztül irtam arrol mit hogyan kell es lehet, söt arrol is EN mit es hol es hogyan dolgozom.
A fenti beirasod azt mutatja hogy fnem olvastad, hanem a hasadra ütve irod a hülyeseget Emiatt inkabb olvass utanna. Sokan ezt ajanlgatjatok masoknak is.
29 eve elek es dolgozom itt, több mint 25 eve pedig az idösgondozasban...emiatt ebben a temaban otthon vagyok. Amig nincs legalabb feleakkora tapasztalatod ebben a brancsban, addig olvass utanna mielött butasagokat irsz. Tudod en sem artam bele magam olyan temakba amihez nem ertek. az epötöipari temakhoz sem szolok..abban viszont te vagy otthon.
Ja, ha olvasod a forumot , akkor mar TUDOD hogy önallo vallalkozasban több megbizottat gondozok.
no, ezt meg csak a kevedert irtam.
a magyar munkavallalok pedig eldöntik mikor hova hogyan jelentkeznek. Az idösgondozas nem divatszakma, de van aki ezt keresi.

Majd irok ha van mondanivalom. A szemelyeskedes pedig a legkevesbe sem erdekel, Ebböl ugyanis kinöttem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29952 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

hrobert írta: Persze itt jön a nyelvtudás. ha tudnék rendesen nem itt dolgoznék.
A munkaidőben van 2 óra "pihenő". Ha visszamegyek a szállásra 20-20 perc gyaloglás, vagy alszok ott a székeken..

Én ezt mind tudom és már mások is sokszor leírták! Én mindig azon voltam, hogy egy munkavégzőben legyen tartás és értékelje önmagát, de az amit Te csinálsz ez jobbágyi (rabszolga)munka. Én csak azt nem tudom megérteni, hogy miért nem próbáltad magad soha átképezni! Nekem 3 szakmám van, s egy negyedikben dolgozom mint autodidakta, mert ezt fizetik meg! (Érettségim nincs, diplomám nincs, de mindig van és volt munkám!) Ennél amit Te csinálsz még egy egyszerű kamionos is jobb. Jogsi kamionra, + veszélyes anyagokra vizsga, s máris sokkal többet tudsz így kereseni mint amit most kapsz és soha nem kell széken aludnod mert a "pilótának" ágya van az ülés mögött!! Egy kérdés: meddig fogod tudni ezt így csinálni? Meddig lesz erre kondiciód, és mi lesz, ha már nem megy vagy betegleszel? (Tudod mennyi lesz a táppénzed? << Jobb ha nem is nézel utána!) Továbbra sincs semmi a kezedben, csak a régi szakmai papirod! Ezt azért rágd meg és próbálj meg lépni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29958 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Ennél amit Te csinálsz még egy egyszerű kamionos is jobb. Jogsi kamionra, + veszélyes anyagokra vizsga, s máris sokkal többet tudsz így kereseni mint amit most kapsz és soha nem kell széken aludnod mert a "pilótának" ágya van az ülés mögött!! Egy kérdés: meddig fogod tudni ezt így csinálni? Meddig lesz erre kondiciód, és mi lesz, ha már nem megy vagy betegleszel? (Tudod mennyi lesz a táppénzed? << Jobb ha nem is nézel utána!) Továbbra sincs semmi a kezedben, csak a régi szakmai papirod! Ezt azért rágd meg és próbálj meg lépni!



Tudom nem nekem lett címezve,de több százezer ft mire meglesz valakinek a jogsija,azért ezt munka nélkül képtelenség fizetni ha család van meg pláne.Mivel a címzetted hasonló cipőben jár mint mi így bátran írhatom ,értjük mire akarsz kilyukadni ,de Te is értsd meg,muszáj az muszáj,indulásnak ez is több mint a semmi. Sztem táppénz meg túlóra náluk nem létezik!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29959 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Amúsg engem is érdekelne, hogy most ez hivatalos-e vagy sem. Én már kaptam az AOK-tól egy kérdőívet amit vissza kellett küldeni, de mást még nem. Munkaszerződést meg végképp.

Nagyon úgy fest, hogy nem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hrobert
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29962 Írta: hrobert
hrobert válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Deco!
Az egyik oldalról maximálisan igazad van. A másik oldalról, 5 szakmám van és nem akartam ide jönni. Nem készül arra az ember hogy rabszolga legyen a szeretteitől és hazájától távol. Hova képezzem még magam? Olyan sokoldalú vagyok hogy az szinte már gömb. Nem akartam külföldön dolgozni és ezért nem tanultam bővebben nyelveket. Az a kis angol és német tudásom (meg még az orosz) bőven elég volt ahhoz hogy kikérjem a sörömet és megrendeljek egy vacsorát a nyaralások alkalmával.
Mikor még van munkád és pénzed, nem erre készülsz. Mikor pedig már nincs meló akkor nincs rá pénz hogy megtedd. Ez egy ördögi kör.
És igen mindannyian próbálunk lépni és megragadunk minden szalmaszálat.
És ezért is köszönjük mindenki segítségét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29963 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Encsii írta: Tudom nem nekem lett címezve,de több százezer ft mire meglesz valakinek a jogsija,azért ezt munka nélkül képtelenség fizetni ha család van meg pláne.Mivel a címzetted hasonló cipőben jár mint mi így bátran írhatom ,értjük mire akarsz kilyukadni ,de Te is értsd meg,muszáj az muszáj,indulásnak ez is több mint a semmi. Sztem táppénz meg túlóra náluk nem létezik!!!

Ne is haragudj, de az ország (MO.) lakosságának nagyobb része kétes végű dolgokba fog és fogott bele. Nagy házak építése, erőn felüli költekezés (kocsi, külfödi út) devizás hitelek, stb. Én magam sem indultam be a 80-as évekig, tudom miről beszélek! Nézd meg, hogy mennyien dohányoznak azok is akiknek nincs elég pénzük a megélhetésre, cigire van 30 ezer foritjuk havonta! (Azt meg sem merem említeni, hogy mennyien isznak!) Én egyszer nem mondtam, hogy könnyű, de csak jobb egy hivatásos jogsi mint az, hogy valaki kögázon végzett és most segédmunkás "felmosórongy" egy kinai kizsákmányolónál! Én nem tudok veled egyetérteni mert ez az illetőnél nem vezet sehova, s csak a pillantanyi helyzetén segít, amig birja egészségileg! S mi lesz ezután? Mi lesz ha a székről egyszer csak leesik, amin eddig aludt? Inkább vegyen fel félmillió hitelt továbbképzésre! Ennek lenne értelme!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!