Bejelentett munka vagy sem?

  • hrobert
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hete #29974 Írta: hrobert
hrobert válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Persze, csak a bankok már nem adnak hitelt.
Amúgy ne felejtsük el, hogy amiket felsoroltál, azt egy emberöltőn keresztül sulykolták az emberekbe, és egyik napról a másikra nem tudnak megváltozni a berögzült dolgok.
Pl. a 90-es évek elejéig az összes filmben dohányoztak kegyetlenül. Először divat lett aztán szokás. Ezt egyik napról a másikra nem lehet megváltoztatni. Stb, stb.
Amúgy van itt egy angolai kamionos srác akinek nincs munkája és itt dolgozik. :-)
Persze értem, ez csak példa volt. :-)
A helyzet az, hogy össze kell szednünk magunkat fél -egy év, és abból a pénzből lehet pl nyelvet tanulni és úgy visszajönni. Találtam is egy szimpatikus közvetítőt. Tirolimunka vagy ilyesmi az oldal neve. Még kedvezményes nyelvtanfolyamot is tartanak.
Csak mindehhez pénz kell.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29981 Írta: Encsii
Encsii válaszolt a következő témában: Bejelentett munka vagy sem?

Ne is haragudj, de az ország (MO.) lakosságának nagyobb része kétes végű dolgokba fog és fogott bele. Nagy házak építése, erőn felüli költekezés (kocsi, külfödi út) devizás hitelek, stb. Én magam sem indultam be a 80-as évekig, tudom miről beszélek! Nézd meg, hogy mennyien dohányoznak azok is akiknek nincs elég pénzük a megélhetésre, cigire van 30 ezer foritjuk havonta! (Azt meg sem merem említeni, hogy mennyien isznak!) Én egyszer nem mondtam, hogy könnyű, de csak jobb egy hivatásos jogsi mint az, hogy valaki kögázon végzett és most segédmunkás "felmosórongy" egy kinai kizsákmányolónál! Én nem tudok veled egyetérteni mert ez az illetőnél nem vezet sehova, s csak a pillantanyi helyzetén segít, amig birja egészségileg! S mi lesz ezután? Mi lesz ha a székről egyszer csak leesik, amin eddig aludt? Inkább vegyen fel félmillió hitelt továbbképzésre! Ennek lenne értelme!


Igen ez pillanatnyi tűzoltás,de tök mindegy miylen a munka csak legyen,mert ha már az ember azon gondolkodik csekket fizet be vagy enni ad a gyereknek akkor sztem oly mindegy kizsákmányolják,vagy hülyére dolgoztatják. Mint írtam nálunk sem a mosogatás a végcél,de muszáj megindulni valahogy.Amúgy soha nem ittam nem is dohányzom:P,sőt külföldi nyaralások sem voltak,igyekeztünk kis fizetésünket szépen beosztva élni de képtelenség:s.
De törekszünk jobb legyen és a lényeg!!A végcél persze egy normális munka normális időbeosztással:) Remélem ez is eljön:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hrobert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!