Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #30390 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Christin írta: A mostani munkahely sima cég volt minden oké volt egy darabig,csak 5 hónap után jöttek a furcsaságok.

Mesélj már ezekről a "furcsaságokról" légyszíves mert a partnerünktől kapott visszajelzések alapján én úgy látom, hogy az esetek minimum 90%-ban a hirdetésben megjelölt bruttó és a kézbe kapott nettó bér (adókategória, magánügy!!!) "különbségből", a "ki nem fizetett túlórákból" (zeitkonto!!!) adódnak. A többi már csak nyafogás, hogy nem úgy van a "hazajárás" ahogy mondták, a szállás nem olyan amilyennek elképzelték az elmondottak alapján stb.!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #30391 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Christin írta: A mostani munkahely sima cég volt minden oké volt egy darabig,csak 5 hónap után jöttek a furcsaságok.

Az is lehet, hogy hozta az átlagot és 5 hónap után 2-3 szóval bővűlt nyelvtudással olyan "furcsaságok" jelentek meg amik ha a másik oldal szemszögéből nézzük: minimális elvárások lennének már néhány hét után! Nem? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30392 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Christin írta: A férjem valamiért nagyon bízik a munkaerő közvetítőbe,én meg már nem bízok semmiben sem.

A munkaerőközvetítők üzleti vállalkozások akik a tévhittel ellentétben (túlnyomó részt) nem a munkavállaló néhány eurós órabéréből profitálnak, hanem az órabér (minimum) kétszereséből adódó, 100% árrésből! Ezért is érdekeltek pl. szállás biztosításában illetve jelentenek egy kis könnyebbséget gyenge nyelvtudással, mert ha direktben gondolkozol, a munka tipusától függően A1-B2 nyelvtudás minimum kéne. Már ez probléma a jelentkezők nagy részénél, a saját szállásra, kaucióval, mindennel együtt szükséges induló tőke meg végképp! Szóval, két kezet össze kéne tenni, hogy vannak munkaközvetítők Németországban, különben tizedannyi külföldi tudna munkát vállalni Németországban!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30393 Írta: Christin
Christin válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Semmi ilyenről nincsen szó.Miért kell feltételezni a másikról,hogy aki kimegy az hülye is maradt,vagy annyira gyenge szellemileg,hogy a -10 iq-val nagyot akar álmodni,csak aztán nem jön neki össze?
A férjem megtanult a nulláról,rajzról olvasni tökéletesen,anyagot összeírni,stb,egyszerűbb mondatokkal válaszolni németül.Van aki már több év után sem tud ennyit elmondani magáról..
5,5 hónap alatt 1-szer jött haza,pedig 6 hetente lehetett volna jönni annak aki akar.
Szóval semmi nyafogásról nincsen szó.
Viszont a férjem nem iszik,nem járt el k...vázni,nem balhézott a többiekkel együtt,amit nem néztek jó szemmel a régebbi dolgozók.
A fizetésről meg inkább szót se.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30394 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Christin írta: Miért kell feltételezni a másikról,hogy aki kimegy az hülye is maradt

:wait: Nem feltételeztem. A minimum 90% majd, hogy nem tény de mivel átlagot írtam nem értem mi a puffogás tárgya??? A férjed akkor nem átlag bár azt illetően semmivel nem lettünk előrébb, hogy mik is a furcsaságok!!! Csak ötletelek itt mert nem arra kontcentrálsz amitől előrébb jutna az ügy hanem, hogy írtam az átlagról amit magadra vettél!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30395 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Christin írta: A férjem megtanult a nulláról,rajzról olvasni tökéletesen,anyagot összeírni,stb,egyszerűbb mondatokkal válaszolni németül.Van aki már több év után sem tud ennyit elmondani magáról.

Akkor ez számomra rejtély. Keresett szakmája lehet, beszél németül és a (feltehetőleg) több tízezer hirdetés amiben keresik Németországban a szakmájában jó szakembert mind lehúzás lenne? Mennyi ennek az esélye? Mondom én, hogy a "furcsaságokkal" lesz a baj amik nem is furcsaságok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!