Szakmunka, nyelvtudás, Németország

  • feri64
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #4171 Írta: feri64
Szakmunka, nyelvtudás, Németország téma létrehozva feri64 által

Sziasztok!
Én úgy látom a dolgokat, hogy nagy az igény a jó szakmunkásokra kint külföldön,
Köztudott, hogy a magyar ember jól dolgozik. A bibi a dologban ott van, hogy az én generációm, aki elvégezte a szakmunkás iskolát, és a szakmában dolgozott, az nem ért rá nyelvet tanulni, de a szakma minden csínját-bínját eltanulta, úgy, hogy nem voltak meg
az alapfeltételek (oroszt tanultunk stb.) A mostani kevés szakmunkás fiatalok többsége
tanult nyelvet, csak éppen a szakmát nem tudta eltanulni a kevés szakmai órák miatt.
Tisztelet a kivételnek. Itt van a dolog rákfenéje. Az én generációm nem kell kint (aki tud dolgozni) nyelvtudással kellenek a fiatalok, (akik nem tudták elsajátítani a szakmát) ezt
Kifejtettem az előzőekben. Mi lenne a megoldás? Talán az, hogy egy idegen nyelvet jól beszélő brigádvezető lenne kint a többi magyarral. Itthon meg, a szakmunkásokat
szakmára is meg kéne tanítani, nem sajnálni a szakmai órákat. Mert a közeljövőben eltűnnek
a jó szakmunkások. Nem akartam senkit megbántani ez csak eszmefutatás volt részemről.
Üdv. Ferenc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete #4178 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Kedves Ferenc!

Nagyon igazad van ezzel kapcsolatban én úgy látom. Az én férjem is ezzel küszködik most. 34 évesen neki kell állnia nyelvet tanulnia, hiába jó munkaerő, ha német vagy osztrák céghez szeretne menni dolgozni és nem magyar cégen keresztül, akkor beszélnie kell a nyelvet. Egy kis szerencsével, ha egy helyre több embert keresnek, akkor talán meg lehet oldani, hogy egy emberke beszél jól németül és akkor a többinek segít. Szerintem....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4179 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Az eszmefuttatasban az a bibi, hogy az iskolarendszert hibaztatod. Valoban a nyelvoktatas ennek a generacionak nagyon semmi volt, de nagyon sokan nem az iskolaban tanultak meg egy nyelvet, hanem munka mellett. Ha kulfoldon akar vki boldogulni, akkor a szakmad resze a nyelvtudas is. Nem jo szakikat keresnek kulfoldon, hanem olyan embereket akik adott minoseggel el tudjak vegezni a feladatot. Ehhez pedig elso lepes, hogy kommunikalj. Es nem a "befogado" orszag fog alkalmazkodni. (persze azert ilyen is van:)
A megoldas, ha az ember nem var, hanem nekiul nyelvet tanulni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feri64
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete #4180 Írta: feri64
feri64 válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Kedves Kema!
Valakinek meg kéne látni a lehetőséget, a jó szakembereket meg fel kéne karolni.
Öreg szakik mellé meg fiatalt beosztani, egyik a szakmát tanulná, másik a nyelvet sajátítaná el.
Ferenc

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • regulator
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #4183 Írta: regulator
regulator válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Tudom eszmefuttataskent indult a topik de sajat tapasztalatomat megosztva szeretnek hozzaszolni. Azzal kezdenem, hogy kezzel-labbal mutogatos nemet tudassal erkeztem fel eve. Amig nem talaltam munkat az idom nagy reszet nyelvtanulassal toltottem megis a masodik munkahetemen csak a nemet kollega lelekjelenleten mulott, hogy nem veszitette el gyenge nyelvtudasom miatt az egyik ujjat, amikor nagyon gyorsan atlatta, hogy fajdalomtol uvoltozve nem ertem, hogy mi törtent az ujjaval es mit csinaljak, erot vett magan es erthetoen, higgadtan el kellett szegenynek mondania, hogy emeljem es forditsam el jobbra a cuccot ne pedig letenni akarjam azt amit felemeltunk mert valami nagyon odaszoritotta az ujjat.
Eletem egyik legkellemetlenebb elmenye pdig szerencsesen vegzodott.
Nem szabad azt gondolni, hogy mekkora szaki vagyok es nyelvtudas nelkul is szukseg van ram! Mert nem igy van! A lengyelek akik a cegnel dolgoznak pl. eleve nyelvtudassal jottek vagy 2-3 honap alatt ugy osszekaptak magukat, ahogy tucatnyi kollegamnak evek alatt nem sikerult.
Ahogy dizel is irta, kommunikacio a legfontosabb!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4188 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Ha rosszindulatu lennek akkor azt mondanam, hogy az a bizonyos kez belog a bilibe..
Az elso, hogy jo szakember akkor vagy, ha meg tudod mutatni. Az, hogy Mo.-on valaki jo volt, az nem eleg. Itt el kell tudni mondani, meg kell tudni csinalni rendszerint csapatban. Most nem csak Mo. fele nyilt meg a munkaeropiac, hanem Lengyelo., csehek, szlovakok fele is.
Azok az emberek pedig akik "felkaroltak" a nyelvtudas nelkuli szakikat, azok rendszerint egyben le is huztak oket rendesen..
Sajnos ez van. Nekunk kell alkalmazkodni ha itt akarunk elni-dolgozni.
Mi kicsit tobb mint 1 eve vagyunk itt, en angolul dolgozom egy multinal, nem nemetul. De ha tartosan itt akarunk maradni, akkor nincs mese. Meg kell tanulnom a nemetet. Van kb. 1 evem ra..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!