Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Több
13 éve 2 hete #4247 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Nekünk is megmondták kereken, hogy mire kimegyünk, addigra aki nem beszéli is a nyelvet az kezdje el tanulni, mert mindenkivel elsősorban Németül fognak beszélni.
Aki nem érti elmondják magyarul is, de akin látják hogy nem mutat hajlandóságot a nyelv tanulása iránt, az mehet amerre lát.
Ezt annyiból is igazságosnak tartom, mert saját tapasztalatból tudom, hogy ha nem érted meg mit akarnak tőled, nem tudod elvégezni százszázalékosan a rád szabott feladatot.
Az hogy másra támaszkodsz, az is egy megoldás, de csak addig, míg akarva vagy akaratlanul félre nem ért valamit ő is, és nem csináltok mindketten valami őrült nagy kárt.
Akkor pedig ugyancsak a hazaút marad.
Ezeket tudomásul kell venni.
Egy biztos.
Kint, azt fogják elsősorban alkalmazni aki megérti mit várnak el tőle.
Hiába vagy jó szakember, ha nem érted mit akarnak veled csináltatni.
Azt meg nem szabad az saját elvárásaink közt felsorakoztatni, hogy majd valaki kézzel lábbal 10-20-30 percig magyarázza mit is kellene csinálni.
Magyarul kell a nyelvtudás, nekünk hogy megértsük mit kell csinálni, a Németeknek pedig hogy tudjanak alkalmazni.
Ez van.
És ha ez változik is akkor csak szigorúbb lesz.
Így hát aki ki akar menni, az kezdjen el tanulni.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feri64
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete #4260 Írta: feri64
feri64 válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Kíváncsi vagyok, milyen messze tudunk, tudtok elmenni a témától.
Nem vitatom, amit hozzá szoltok abban van igazság, csak a dolgok
mélyére kéne látni, és akkor megértenétek az eszmefuttatásom.
Mellékesen Márciusban kettő hetet kint voltam segíteni egy ismerősömnek,
Olaszországban-szállodában kellet, helyszíni szereléseket elvégezni.
3-om Osztrákkal dolgoztam együtt rajzról! Szakmai kifejezéssekkel értettük meg egymást,
Igaz az én szakmámban rengeteg német szó van. Rövidre, a munkát elvégeztük, jól,
kiválóan. Engem kértek meg hogy segítsek levezetni a munkát. Épület-butórasztalos vagyok.
Tapasztalt vagyok ilyen téren. Asztalos párban dolgozik egyébként, pláne szereléseknél.
A mai generáció nem érti az asztalos szakmát (más szakmát sem) nincs meg a megfelelő oktatás, idegen nyelvet meg beszélhet, de attól még nem lesz „jó szaki” (tisztelet a kivételnek). Azt lehet kint rontani a hírnevünket. (itt is a kivételek) Nem arról van szó,
hogy nyelv nélkül akar valaki kimenni, dolgozni (de az lehet, hogy érti a szakmát) hanem arról, hogy valaki tanult nyelvet és abból akar kooperálni megfelelő szakmai háttér nélkül. (festő kell, igen én az vagyok, kőműves kell, igen én az vagyok, mint a Moszkva-téren régen a Románok) Remélem nem bántottam meg embereket. Van egy Magyar közmondás akinek….
……..Üdv: Feri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #4264 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Én tudom és értem is hogy mit mondasz, és igazad is van mindenben.
De hidd el, akkor is az fog jobban boldogulni a munka terén, aki ismeri az adott nyelvet.
Anno én is nyelvtudás nélkül mentem ki, és nem volt könnyű.
Még azt sem értettem meg, ha hozni kellett egy szerszámot, vagy csak arrébb kellett állni.
Azért így hogy már valamennyire megértem hogy mit akarnak tőlem, és én is el tudom mondani mit szeretnék, azért könnyebb.
De igazad van, mert a most felszabadult szakmunkások többsége nem érti a szakmát.
És ez tényleg nem az ő hibájuk, mert már az sincs aki megtanítaná őket a szakmára.
Pl. egy pár évvel ezelőtt, csinálni kellett egy sablont a Cnc-maróra, és átvittem a tanműhelybe meghegesztetni, hát az egy gyalázat volt ahogy a szakoktató CO-val meghegesztette.
Mikor felmartam a hegesztést, tiszta zárvány volt.
Nem tudom hogy hegesztene röntgen alá egy ilyen "szakoktató"
Na erről ennyit, de aki teheti, az menjen ki szerintem.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • regulator
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hete #4268 Írta: regulator
regulator válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Nem mentunk am olyan messzire a tematol mint azt gondolod. Tehat:
1. Van a nyelvet nem beszelo, „jó szaki”
2. Van a nyelvet beszelo, „kokler”
3. es itt a bokkeno, van minimum tizszer ennyi nyelvet beszelo „jó szaki” es meg minimum tizszer ennyi aki cseppnyi hajlandosagot mutatva, nehany honap alatt tanulja a nyelvet, latvan, hogy senki nem fogja azt megtenni helyette.
Na most tetelezzuk fel, hogy amikor a hazadat epitetted barmilyen szuperszaki is legyel valamelyik reszmunkanal "igazi szakit" kellett bevonnod. Legyen ez a gazszerelo jelen esetben. A Moszkva teren garantaltan talaltal is, napi 10 ezerert. A munka legyen mondjuk egy hetes. Most pedig mond azt, hogy Te felfogadnal egy jo szaki-kokler parost 140 ezerert nem pedig egy magyarul beszelot 70 ezerert.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4274 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Sziasztok!
Bátorkodom csatlakozni egy kis történezzel. Volta kollegáim, akik egy lehetőséget kaptak egy gépgyártó cégnél, hogy 4-5 fős brigádokban kimenjenek. Elég volt, ha egy ember beszélt németül. Kb. 15-20 emberről volt szó. Ment a munka, éltek vígan, hanem egyszer a cég tönkrement és elküldtek mindenkit a szakazervízet biztosító pár emberen kívül. Ameddig lehetett,(amíg kaptak munkanélkülit) a srácok kinn maradtak. Kötelező volt járniuk naponta német tanfolyamra, de sajnos az ember gyarló és ha van a környezetében több azonos nyelven beszélő, akkor hajlamos nem idegen nyelven beszélni és igyekszik elkerülni az idegen nyelv használatát. Szóval ott is azok maradtak kint a brigádokból, akik tudtak németül és egyenként találtak melót. Sajnos a többiek hazajöttek. (ez Ausztriában történt, de hát ott is németül beszélnek)
Amúgy Ferinek igaza van, a műszaki rajzok minden területen nemzetköziek és két más nyelven beszélő idegen nagyon jó szaki megérti egymást...amíg mindketten tudják, miről van szó... de csak addig.

Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #4316 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

"Kíváncsi vagyok, milyen messze tudunk, tudtok elmenni a témától.
Nem vitatom, amit hozzá szoltok abban van igazság, csak a dolgok
mélyére kéne látni, és akkor megértenétek az eszmefuttatásom."

MInden bantas nelkul, de nemigazan erted mit akarunk fejtegetni. Gondolkozz maskepp. Te vagy egy munkaado MO.-on. Bekopog hozzad egy bolgar brigad. Valami halandzsa nyelvet beszelnek es mutogatnak. Elhajtod oket azonnal vagy nem? El. Eljutnal addig a pontig, hogy egyaltalan megnezd mit tudnak? Nem.
A te szempodbol ok jo szakik voltak? Teljesen mindegy, szamodra ok nem leteznek, tehat NEM jo szakemberek, tok mindegy mit is tudna.
Ha igazan a melyere latsz itt es nem MO.-on a dolgoknak, akkor sajnos az az igazsag, hogy a fiatalok akik nyelvet beszelnek, egyaltalan nem biztos, hogy rossz szakemberek. (Sot egy fiatal butorasztalosnak esetleg mas az izlese ami jobban megfelel a trendeknek) Es mas kelet europai orszagokbol jonnek nagyon tapasztalt es nyelvet beszelo szakik is. (Meg azt is cafolnam, hogy a magyar szakember ugy alapbol mindenki jol dolgozik. Itt mas a versenyhelyzet)
Ha talalsz egy magyar ceget aki kihoz ide nyelvtudas nelkul es meg ki is fizet utana,nem ehberen, akkor te vagy a kivetel es szerencses. Orulj neki, csak erre nem lehet szamitani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!