Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #5397 Írta: morvai64
morvai64 válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Szép Napot mindenkinek!
Olvasgatom a topikot.Mindenki munkát keres.Magyarországon nincs megfizetve a magyar ember.Nyelvtudás biztos kell.De viszont ismerek olyan emberek a környezetemből, akiknek fogalmuk sincs a német nyelvről.És dolgoznak burkolóként, kőművesként stb.Sőt van ,aki már rég betöltötte az 50es életkort.Na ez hogy van.Miért nem lehet esély adni az idősebbek is.Nem öregek még a munkához.Becsülettel dolgoznak.
Sajnos ez a 22-es csapdája.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5403 Írta: lakat
lakat válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Hello!

A lehetőség adott mindenkinek, de egy bizonyos kor felett már kicsit nehezebb. De senki ne adja fel, mindenkinek van esélye. Én éltem kint, de fogok is. ;) Sokat ismerek én is aki szakma és német nyelvtudás nélkül dolgozik. Bele kell vágni. Itt is gratula az oldal készítőinek, jó látni a segítőkészséget. Sajnos sok tapasztalatom azt mutatja hogy mi magyarok nem segítjük kint egymást mint más nemzetek, na ha ez változna akkor az lenne az igazi és ehhez nagy segítség ez az oldal. :) :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • edwina
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5431 Írta: edwina
edwina válaszolt a következő témában: Szakmunka, nyelvtudás, Németország

Tavaly csak két hetet töltöttem kint, úgymond "szabadságon", és 26 év után voltam kint újra. Megtapasztaltam, mit jelent Európa, és mit jelent az élet.
Az idén leszek 50, mégis, ma azt mondom (még ha alapvetően pesszimista típus vagyok is), hogy nem adom fel. Középfokú postai végzettségem van, távírász vagyok. S bár rokkantnyugdíjas, az itthon körülmények is engednek napi négy órát dolgozni. Középfokú német nyelvismeretem van, s beszélek annyira jól németül, hogy nem adom fel - itthon nem kellek négy éve már senkinek. Miért maradnék?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!