Önkéntes munka Németországban

Több
12 éve 7 hónapja #7740 Írta: btgyrgytms
Önkéntes munka Németországban téma létrehozva btgyrgytms által

Valahol az Interneten olvastam olyan hazánk fiáról-lányárol aki úgy igyekszik minél hamarabb beilleszkedni a német társadalomba, hogy önkéntes munkát vállal. Ez az ismereteitek szerint mennyire jellemző vagy egyedi esetről lehet szó. Egyáltalán milyen munkára kell gondolni Németországban ha önkéntes munka kerül szóba? TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #7756 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Amíg Magyarországon éltem, ismeretlen volt számomra az önkéntes munka. Senki sem csinált semmit ingyen baráti körömből. Valahogy elvétve lát olyat az ember. Pedighát jó dolog az, egy egyesülethez tartozni, valamiben közreműködni. Ez itt teljesen megszokott, és mindennapos. Itt vannak pld az önkéntes tűzoltók. Nekem újdonság. Én odahaza csak pénzért dolgozó tűzoltókat ismerek.
Tudtad azt, hogyha önkéntes munkát végzel, akkor azt egy előnyként (Vorteil) számolják el az állampolgárság megkapásánál?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7757 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

btgyrgytms írta: Ez az ismereteitek szerint mennyire jellemző vagy egyedi esetről lehet szó.

Szerintem nem jellemző. Sajnos. Pedig hányszor olvastam már, hogy kinti környezetben milyen hamar megtanulnék németül. Ehhez képest amikor nyáron végigszáguldtam Németországon három nap alatt, rengeteg emberrel találkoztam és megdöbbenve tapasztaltam, (olyanoknak is akiknek nem volt munkája) hogy, laza munkakeresés mellett vagy munka után (a UPC csatornák szinte mindenhol mentek) RTL Klubot néznek. Ez alapján azt hiszem nem tévedtem amikor azt mondtam, hogy nem jellemző.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7760 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

A kérdésem tovább fejleszteném, ha mégis meg van oda kint a szándék az önkéntes munkára akkor mit javasoltok, mit egyen, hová forduljon, hol lehet azt tudni, hogy önkénteseket keresnek erre-arra?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7770 Írta: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7859 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Ismerőseimmel beszélgetve volt egy általános nézet: Németországban németül kell élni és dolgozni. Magyarországon viszont magyarul kell élni.Valamelyik fórumozó írta, hogy a németek nem szeretik a fekete munkát.Nos én úgy látom, hogy idehaza viszont megtűrik a fekete munkát.Nagyon sok magyar család így tengődik napról-napra. Nem azokra gondolok akik nem akarnak dolgozni csak segélyen élni.Viszont vannak akik ha megfeszülnek sem kapnak állást.Hátránya az életkor nőknél 45, férfiaknál 50 év az a korhatár ahol az emberre nincs szükség.
Fiatal diplomás ismerőseim szerint az irányukba a magyar elvárás: Fiatal legyen,ne legyen GYEREKE,beszéljen egy világ nyelvet(angol,francia),beszéljen egy elvarázsolt nyelvet( dán, török,cseh), hajlandó legyen gyakornokként vagy minimális bérért dolgozni.
Nagyon sok magyarnak van az a gondja, hogy megszerez egy vagy több képzettséget, de nem kap munkát s nincs gyakorlata hivatalosan.A munkaadók viszont hivatalos gyakorlatot várnak el.Feltételezem, hogy ez odakint nem így van-jól gondolom? TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!