Önkéntes munka Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32979 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

mahlzeit írta:

Gergoo írta: Jó, ez az önkéntes munka de ebben az esetben is gondoltak szerintem már Németországban élőre nem pedig kelet-európai "munkakeresőre". Egyszerűen nem ezt keresi a kérdező, ha ezt keresné nem lennének 100 eurós gondjai ezzel az önkéntes munkával kapcsolatban. Ennyi.

Ez megint csak talalgatas. Alapitvanyi befizeteseket, jotekonykodast, onkentes munkakat (bizonyost) a legtobb allam tamogat. Adokedvezmeny, vmi egyeb direkt tamogatas es egyebek. Volt egy kerdes, ha mar kiengeded akkor vagy van ra valasz vagy nincs. de ennek a vakvelemenyezesnek nem sok ertelme van - bar ez dct-nek szol!


Ha fizetik, akkor nem önkéntes és nem karitativ! Ennyi! Önkéntesek voltak
azok, akik ingyen és egész nap lapátoltak pl. a gátakon, amikor árvíz volt!
Ezek az emberek nem egyszer maguk vettek s vittek vizet és kaját is magukkal.
Nincs itt általad gyanított elemzés és találgatás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32980 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Én találgattam. Ugyanis valami nem kerek. Ha külfödről várnak önkénteseket akkor kizárt, hogy ne biztosítsák az elhelyezésüket, étkezésüket és biztosításukat. KIZÁRT! Kizárt, hogy segélyért kell folyamodnia, hogy önkéntes munkát tudjon végezni.
Szerintem németországi lakhellyel rendelkező önkéntesekre gondoltak a program szervezői, a kérdező pedig (teljesen) el van tájolódva!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32982 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta:

Gergoo írta: Jó, ez az önkéntes munka de ebben az esetben is gondoltak szerintem már Németországban élőre nem pedig kelet-európai "munkakeresőre". Egyszerűen nem ezt keresi a kérdező, ha ezt keresné nem lennének 100 eurós gondjai ezzel az önkéntes munkával kapcsolatban. Ennyi.

Ez megint csak talalgatas. Alapitvanyi befizeteseket, jotekonykodast, onkentes munkakat (bizonyost) a legtobb allam tamogat. Adokedvezmeny, vmi egyeb direkt tamogatas es egyebek. Volt egy kerdes, ha mar kiengeded akkor vagy van ra valasz vagy nincs. de ennek a vakvelemenyezesnek nem sok ertelme van - bar ez dct-nek szol!


Ha fizetik, akkor nem önkéntes és nem karitativ! Ennyi! Önkéntesek voltak
azok, akik ingyen és egész nap lapátoltak pl. a gátakon, amikor árvíz volt!
Ezek az emberek nem egyszer maguk vettek s vittek vizet és kaját is magukkal.
Nincs itt általad gyanított elemzés és találgatás!

Mar megint okoskodsz es a velemenyednek koze sincs a valosaghoz! :angry:
EZT elobb elolvasod es megvilagosodsz:
www.bmoc.hu/sites/default/files/jogihatt...ejezet_frissitve.pdf

2005-ota EU jogharmonizaltan az onkentesseg egy onallo munkaviszonyt/jogviszonyt keletkeztet. Nagyon komolyan le vannak szabalyozva a kotelezettsegek mindket felnekpont mint egy munkaszerzodesben. NAgyon komoly adokedvezmenyek jarnak es igen, jar(hat) napidij, koltsegterites, szallas adomentesen! Minden attol fugg hol es kinek nyujt onkentesseget az ember! Mivel lehetnek helyi elteresek, foleg kulfoldi onkentessegnel, ezert a kerdes teljesen jogos! Sot mitobb lehet a vilagkepeddel osszeegyeztethetetlen, de az onkentesseg limitalt eü biztositast is keletkeztet!!

Gondolom nem jartal meg arvizi teruleten:) Az nem ugy megy hogy odamegyek es megfogom a lapatot. Ha a sajat hazad veded akkor lehet. HA lemesz onkentesnek akkor elobb bejelentkezel, alairsz papirokat etc.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32983 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Gergoo írta: Én találgattam. Ugyanis valami nem kerek. Ha külfödről várnak önkénteseket akkor kizárt, hogy ne biztosítsák az elhelyezésüket, étkezésüket és biztosításukat. KIZÁRT! Kizárt, hogy segélyért kell folyamodnia, hogy önkéntes munkát tudjon végezni.
Szerintem németországi lakhellyel rendelkező önkéntesekre gondoltak a program szervezői, a kérdező pedig (teljesen) el van tájolódva!

Miert nem kerek? Azert mert van egy elkepzelesed(unk) hogy kellene ennek mukodni? Latszott a kerdezon, hogy meg nem csinalt ilyet azert kerdez. Erre kapott trollkodast a nyakaba (DCT-ki mas)..
Onkentessegnel nem nagyon lehet eltajolodva, csak rossz helyen kerdezett:) A szervezoket kellett volna..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32986 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

mahlzeit írta: Onkentessegnel nem nagyon lehet eltajolodva, csak rossz helyen kerdezett:) A szervezoket kellett volna..

:wait: Kérdezte őket. Nem tudták. :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32988 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Amúgy, igenis el van tévedve de nagyon. Véletlenül :chuckle: mostanában informálódtam önkéntes munkalehetőséggel kapcsolatban. Mindenhol pontos információk szerepelnek, hogy az adott projektben mit tudnak biztosítani.
:wait: Mondok egy példát! Napi 1x étkezés és BKV bérlet. :)
Erre én odaállítok, hogy akkor mi is a státuszom mert valahogy ki kell jönnöm ha már itt önkénteskedek pl. pakisztáni létemre :D
Hát, az a minimum, hogy néznek majd nagyokat mit akarok de, hogy nem fognak elkezdeni nyomozgatni, az tuti, hogy akkor kaphatok-e segíjt vagy sem. Szerintem ilyen áron nem is kellenék ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!