Önkéntes munka Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32883 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

nyilas10 írta: Abban reménykedtem, hogy akad itt valaki, aki mint önkéntes ment ki, de sajnálattal látom, hogy itt is több az "okos" mint a segítő szándékú ember. Azért köszönöm annak, aki tényleg próbálta megérteni a kérdésemet! Anikó

Nekem még mindig nem világos a dolog! Ha önkéntes vagy akkor van miböl megélned. Ha zsebpénzböl és támogatasból akarsz megélni, akkor valami nem stimmel, mert semmilyen járulékot nem fizetsz, s szerintem nem is vagy bejelenve. (Betegbiztositás?) Én tényleg segitökésze ajánlottam, hogy ne vállald el ezt s inkább menj haza Mo.-ra mert ebböl nagy bukta lehet ha illegális valami!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32887 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Szia Anikó!
Szerintem fogd a munkaszerződésedet és menj be a legközelebbi Jobcenterbe, ők megmondják jogosult vagy-e valamilyen támogatásra.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32899 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Azt most nem nagyon ertem, hogy egy onkentest miert is kell fikazni?? Vagy rosszul ertek valamit?


Olvasd el figyelmesen amit a kedves forumtarsunk, Anikó irt! Senki nem fikázott senkit! Ha valaki önként dolgozik valahol, minden ellenszolgáltatás nélkül, esetleg adakozásokból tengeti az életét akkor ne csodálkozzon, hogy nem tud megélni, de föleg ne támogatásokra pályázzon, mert ezek a pénzek a becsületes adótfizetök zsebéböl szármozik! Egyébként szeretném megtudni, hogy az ilyen "önkéntes" milyen betegbiztositassal rendelkezik, s ezt ki fizeti neki? Hogyan van bejelentve ha nem feketén megy? Szóval nekem egy kicsit zavaros ez!

Ne engem oktass! Ertelmes kerdest tett fel, te meg zagyvalsz megint.
Az onkentes munka azt jelenti, hogy adod a munkadat, csereben ellatas-biztositas egyebek. (VAgy te fizetsz mindent mint adomanyt, de most nem ez a helyzet).
Es igen ezt a becsuletes adofizetok/alapitvanyok fizetik olyan munkaert amit max karitativ alapon lehet elvegeztetni..
MAjd szolj ha van kedved halmozottan fogyatekos gyermekeket-felnotteket apolni pl.!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32911 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

mahlzeit írta: MAjd szolj ha van kedved halmozottan fogyatekos gyermekeket-felnotteket apolni pl.!

Ezt sem szükséges ingyen csinálni, (másoktól fizetett munkahelyet elvenni) s közben sírni, hogy nincs miből megélni! Tudod, engem nem az ingyenmunka akasztott ki, hanem az, hogy képes annak nevezni, miközben kap ellátást, állitólag zsebbpénzt is, s most ezt szeretné feltornászni segéllyel! Nos, akkor mi is ebben az karitativ, ingyenes munka? No, ezt magyarázd meg nekem, mert ehez tényleg kevés vagyok!
:wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32912 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Jó, ez az önkéntes munka de ebben az esetben is gondoltak szerintem már Németországban élőre nem pedig kelet-európai "munkakeresőre". Egyszerűen nem ezt keresi a kérdező, ha ezt keresné nem lennének 100 eurós gondjai ezzel az önkéntes munkával kapcsolatban. Ennyi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32973 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Gergoo írta: Jó, ez az önkéntes munka de ebben az esetben is gondoltak szerintem már Németországban élőre nem pedig kelet-európai "munkakeresőre". Egyszerűen nem ezt keresi a kérdező, ha ezt keresné nem lennének 100 eurós gondjai ezzel az önkéntes munkával kapcsolatban. Ennyi.

Ez megint csak talalgatas. Alapitvanyi befizeteseket, jotekonykodast, onkentes munkakat (bizonyost) a legtobb allam tamogat. Adokedvezmeny, vmi egyeb direkt tamogatas es egyebek. Volt egy kerdes, ha mar kiengeded akkor vagy van ra valasz vagy nincs. de ennek a vakvelemenyezesnek nem sok ertelme van - bar ez dct-nek szol!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!