Önkéntes munka Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32844 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

nyilas10 írta: Szerintetek?Köszönöm szépen a válaszokat!
Anikó

Kedves Anikó! Szerintem ülj fel az elsö Mo.-ra induló vonatra!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32850 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Azt most nem nagyon ertem, hogy egy onkentest miert is kell fikazni?? Vagy rosszul ertek valamit?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32853 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Szerintem a kérdező ért rosszul valamit. Önkéntes munkán lesz szállása és kajája. Elvileg ennyi.
Ha kap még 330 juró zsebpénzt is akkor végképp nem értem a dolgot, hogy az mire nem elég neki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32860 Írta: nyilas10
nyilas10 válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Sziasztok!

Nem, sajnos nem én nem értettem félre a dolgokat, szállást és kaját csak akkor kapnék, ha öregek otthonában vagy fogyatékkal élőkhöz mennék, mivel ott folyton velük kellene lennem. Viszont én egy oviban leszek, ahol nincs külön szoba nekem, ergo magamnak kell fizetnem...és sajnos igen, pont ők nem tudnak választ adni a kérdésemre a támogatással kapcsolatban, mert mindenkitől más választ kapnak(amit tulajdonképpen én sem értek, hiszen biztos nem én vagyok az egyetlen önkéntesük).
Abban reménykedtem, hogy akad itt valaki, aki mint önkéntes ment ki, de sajnálattal látom, hogy itt is több az "okos" mint a segítő szándékú ember. Azért köszönöm annak, aki tényleg próbálta megérteni a kérdésemet!
További szép estét!
Anikó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32861 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

nyilas10 írta: de sajnálattal látom, hogy itt is több az "okos" mint a segítő szándékú ember.

Hiszed vagy sem, ennek örülj! Tanácsot okostól kérjél mindig mert a "segítő szándék" önmagában olyan nagyon kevés, hogy talán el sem hiszed.
Amúgy én közben beszéltem skype-on valakivel aki már cca. 10 országban járt majd 15 év alatt önkéntes munkán. Nos. A legtöbb esetben még biztosítás is jár!
A jogviszonyodról viszont egyértelműen a szervezőket kell megkérdezned illetve nekik kell tudniuk válaszolni rá!
Mindenesetre az ismerősöm megerősítette, hogy sokféle önkéntes munkáról hallot már de ilyenről még nem. Ez inkábbb tűnik egy minijobnak. Ha érted mire gondolok. ;)
Amúgy pedig az önkéntes munka mindenről szól csak nem igazán a pénzről. Tapasztalatszerzés, nyelvtanulás, stb. és anyagilag mindig minuszos! Ha nem vagy teli pénzzel akkor ne jótékonykodj!
Szerintem

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32882 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

mahlzeit írta: Azt most nem nagyon ertem, hogy egy onkentest miert is kell fikazni?? Vagy rosszul ertek valamit?


Olvasd el figyelmesen amit a kedves forumtarsunk, Anikó irt! Senki nem fikázott senkit! Ha valaki önként dolgozik valahol, minden ellenszolgáltatás nélkül, esetleg adakozásokból tengeti az életét akkor ne csodálkozzon, hogy nem tud megélni, de föleg ne támogatásokra pályázzon, mert ezek a pénzek a becsületes adótfizetök zsebéböl szármozik! Egyébként szeretném megtudni, hogy az ilyen "önkéntes" milyen betegbiztositassal rendelkezik, s ezt ki fizeti neki? Hogyan van bejelentve ha nem feketén megy? Szóval nekem egy kicsit zavaros ez!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!