Önkéntes munka Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #7865 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Szia Tom,

Olvasva a kerdeseid egy reszet, egy ismerösöm jut eszembe, aki azt mondta: "azt hittem, ez itt a Kanaan"
Aztan rajött, hogy nem a Kanaan, es most nem erzi a legjobban magat.
Itt is csak emberek elnek, es ha nem varsz többet, mint amit varhatsz, kenyelmesebben lehet elni, mint Magyarorszagon. Ez az en tapasztalatom.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7916 Írta: ediflor63
ediflor63 válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Sziasztok !
Ez az önkentes munka szamomra is uj dolog, de egyre jobban erik bennem az elhatarozas, hogy megprobalom...kicsit kimozdulok itthonrol es nyelvtanulasnak sem rossz !
Az idömbe belefer, mert a 4 ora iskola nem igazan tölri ki a napjaimat, munkat meg egyelöre amugy sem talanek (nyelvtudas hijan)...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7919 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Sziasztok!

Ahogy Gergoo is írta, Caritas irányába érdemes próbálkozni, vagy még a Deutsches Rotes Kreuz-ot is ajánlanám.
Én is gondolkodtam rajta, hogy a nyelvgyakorlás miatt keresek valami ilyet, mert a heti 3x-i nyelvsuli mellé most beleférne időben.
Csak most meg már úgy rohan az idő, hogy lehet kihagyom, mert 3 hónap múlva inkább teljes állásban szeretnék dolgozni, így inkább ilyen irányba kezdek el munkát keresgetni.

Ha lesz valami tapasztalatotok, mindenképp osszátok meg, mert sok embernek jó lehet nyelvsikola mellé!

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7972 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

btgyrgytms írta: Ismerőseimmel beszélgetve ....Viszont vannak akik ha megfeszülnek sem kapnak állást.Hátránya az életkor nőknél 45, férfiaknál 50 év az a korhatár ahol az emberre nincs szükség.
.... TOM



Bocs' de nekem a nyáron, amikor otthon voltam júliusban, 3 munkalehetöséget is kináltak pedig nem is kerestem munkát!

Mi van ha keresek?

Szerintem akik nem kapnak munkát otthon, Magyarországon, azok vagy olyan szakmával rendelkeznek ami nem kell senkinek, vagy olyan gyenge infrastuktúrával rendelkezö településen laknak ahova nem megy munkaadó egyben ezek a polgárok nem is akarnak elköltözni oda ahol munka van! Mondhatnám a flexibilitás hiánya! Nagyon sok esetben nem is akarják magukat átképzni.
(Én még ma is tanulok szabadidömben, pedig 56.-ban vagyok!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32820 Írta: nyilas10
nyilas10 válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok, hátha valaki tud valamit erről. :)
Jövő hónaptól kezdeném Lipcsében a Freiwilliges Jahr-omat, azonban olyan problémák merültek fel így a finishben, hogy nem tudják nekem előre megmondani, hogy mint önkéntes melyik kategóriába esek majd(munkavállaló, munkanélküli stb.)...ami azért lenne számomra fontos, mert a havi 330 euro nem lesz elég a megélhetésre, és úgy tudjuk, az államtól kaphatok plusz lakhatási támogatást(kb.200 euro) viszont így ugye ez az egész nem biztos. Nem tudja valaki, hogy mi ez a támogatás, vagy hogy egy önkéntes milyen kategóriába esik? Lipcsében kb. mennyiből lehet kijönni egy hónapban? Mert szobát már találtam 160-170 euro körül, sprórolni tudok, enni nem eszek túl sokat, szóval azon gondolkodom, hogy lehet még a 330-ból is majdnem kijönnék, nem sokat kellene hozzátennem. Szerintetek?
Köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv.:
Anikó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 8 hónapja #32839 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Önkéntes munka Németországban

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok, hátha valaki tud valamit erről. :)

mert a havi 330 euro nem lesz elég a megélhetésre

Rossz helyen erdeklödsz, mert ugy tudom, hogy itt mindenki
dolgozik.
Fordulj tanacsert azon nemet nyugdijasokhoz, akik 280 Euro nyugdijat
kapnak egy honapra, vagy azon csaladokhoz akik 345,00 Eurobol elnek
gyerekkel egy honapban es szarik az allam lakastamogatast nekik adni!! :angry:
Es, ha mar Freiwilliger vagy ott ahol vagy, miert nem öket kerdezed?
Te lennel az elsö es az utolso Freiwilliger naluk?
Nekem magos :bye: :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!