Gumiszerelő

Több
12 éve 6 hónapja #8192 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Gumiszerelő

En most mar igazan nem ertem! Akkor mit ertenek az alatt, hogy "Német nyelv parancs szintű ismerete szükséges"? Szeretnem ha egy picitt bovebben kifejtenetek.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8248 Írta: jeromos
jeromos válaszolt a következő témában: Gumiszerelő

Volt 1 év gyakorlatom, igaz több mint 20 éve csináltam utoljára. Igaz új gépek voltak,de nem veszélyes mert csak 4 pedál volt rajtuk és hamar bele lehetett jönni. 1 speciális gép volt aminek külön kezelője volt. Egész de.-t gyakorolnom kellet, 1 alu kerék átszerelés centírozásal 3.5 perc volt a legjobb időm, a centírozó gép nem hasolít a magyarba megszokottakhoz, mert miden autómatikusan ment rajta.Ja és folyékonyan beszélem a nyelvet. A 8 embert azért küldték haza mert becsapták őket. Előzetes megbeszélés szerint 1-nek vagy 2-nek kellett volna beszélni a nyelvet és ők adták volna tovább, hogy mit kel csináljanak, mivel mind 1 helyre mentek volna. A probléma ott volt, hogy kettesével szét szorták őket és volt aki 1 szót sem beszélt németül. Amúgy mind gumi szerelő volt.Az én meglátásom, hogy amíg lenem esik az első hó addig alig van munka és elég sok emberük van. tehát addig csak lézeng az ember és ezt önhibádon kivül teszed,amit nem néznek jó szemmel . Azért ha van önbizalmad próbáld meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8263 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gumiszerelő

jeromos írta: A 8 embert azért küldték haza mert becsapták őket. Előzetes megbeszélés szerint 1-nek vagy 2-nek kellett volna beszélni a nyelvet és ők adták volna tovább, hogy mit kel csináljanak, mivel mind 1 helyre mentek volna. A probléma ott volt, hogy kettesével szét szorták őket és volt aki 1 szót sem beszélt németül. Amúgy mind gumi szerelő volt.

Nos, én az általunk is elérhetővé tett ún. feketelista közzétételét követően örökre megjegyeztem, hogy két szemszögből kell nézni a dolgokat. Sőt, arra is rájöttem, hogy míg a "becsapott" munkavállalókra jellemző a publicitás igénye addig a munkaadók rendszerint megelégedtek azzal, hogy e-mailben megírták az Ő verziójukat és megkértek, hogy a rágalmazást távolítsam el az oldalról illetve töröljem őket a feketelistáról.

Szóval, jeromos által fent említett dologról tájékozódtam partnerünknél, íme a tények:
A 8 ember az 4 ember.
A négy emberből 1 "beszélt" németül.
A maradék 3 a haverjai voltak, Ő garantálta, hogy megértik: cseréld, javítsd, hozd ide, tedd oda szintű németet.
Nem így volt, gyakorlatilag egy kukkot nem beszéltek. Idézem a partnerem mit hallottak a legtöbbször tőlük: "Nemiirtem". :laugh:
Kérdés. Ki csapott be kit?
További tények:
Nem lettek hazaküldve. Kettőnek lényegében kiesett a szerszám a kezéből és szó nélkül, maguk hazamentek!
Az ok: A cég 50 éves évfordulóját ünnepelte és derogált nekik az ebből az alkalomból elrendelt műhelytakarításban részt venni!
A másik két embernek valóban megköszönték a részvételt a 0 nyelvtudás miatt de partnerünk szerzett nekik segédmunkát, óránként ugyan 50-60 cennttel kevesebbért de szerintem ennek is örülhettek volna a "Nemiirtem" nyelvtudásukkal.
Ezt a segédmunkát azonban túl nehéznek találták és 2 nap után, szintén szó nélkül, maguktól hazamentek.

Szóval a jeromos által leírtak a legjobb esetben is csak hozzá már tucatnyi emberen keresztül eljutott, tetszés szerint alakított: duma :laugh: semmi több.

A holnapi nap érkező egyik gumiszerelőnkről még szeretnék írni:
8,50-es órabérért fog "lézengeni", szállása 400 méterre lesz egy 4 csillagos hotelben, ahol természetesen még takarítanak is. Mi kellett hozzá? Alapfokú nyelvtudás!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8276 Írta: hossa
hossa válaszolt a következő témában: Gumiszerelő

Gergoo írta: A holnapi nap érkező egyik gumiszerelőnkről még szeretnék írni:
8,50-es órabérért fog "lézengeni", szállása 400 méterre lesz egy 4 csillagos hotelben, ahol természetesen még takarítanak is. Mi kellett hozzá? Alapfokú nyelvtudás!

Üdv!
Én három hete vagyok kint gumiszerelőként. Első nap négyen mentünk egy helyre dolgozni. egész nap dolgoztunk, 8 óra munka után még egy teherautót is segítettünk megpakolni. Közülünk egy beszélt középfokon, egy alapfokon, ketten kevésbé németül. én magam vagy 30 garnitúra gumit szereltem meg aznap. Másnap már nem kellett menni, mert szerintük nem beszélünk németül,meg gumit se tudunk szerelni. Azért az érdekes, hogy ezt miért nem egy óra munka után mondták. Azóta volt ott még pár brigád, senki nem felelt meg. Viszont hazajönnie senkinek nem kellett, mert kaptam más munkát. 3 napot gyárban dolgoztam, 1 napot pihentem amit fizet a közvetítő! Következő héten újra kaptam gumiszerelős állást, amit két hete csinálok és nincs semmi probléma. Viszont mindannyiunk munkaszerződésében 7,79 bruttó szerepel! És a szállás sem ingyenes, 50 eurót levonnak havonta.A munkaruha is 55 euróba kerül, de csak akkor kell kifizetni, ha 6 hónapon belül felmondasz. Az utazás hozzájárulás napi 3,8 euró annak is aki 500m megy meg aki napi 80km-t(van rá példa). Fizetés előleget minden héten lehet kérni ami max 150 eur lehet.
Ezek az itteni tények.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8277 Írta: hossa
hossa válaszolt a következő témában: Gumiszerelő

Az kimaradt, hogy nyelv tudás nélkül senki se jöjjön, mert az alapfok is kevés a napi boldoguláshoz. A szállás nagyon jó, ingyenes internet van. Ha a fizetés is úgy lesz ahogy meg volt hirdetve nem is fogok hazamenni! B)

Üdv:h
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8278 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Gumiszerelő

A szerződésben szereplő 7,79-re rákérdeztetek már?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!