eva1120-ék esélyei

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12166 Írta: eva1120
eva1120-ék esélyei téma létrehozva eva1120 által

31 éves nő vagyok.Felszolgáló és eladói szakmám van mindkettőben dolgoztam 6-6 évet (itthon) ,és jelenleg eladóként dolgozom.Nagyon kevés a fizetésem ezért szeretnék váltani.Németül alpszinten tudok a szakmai ismeretem körülbelül középszíntű.A párom burkoló és belsőépítész.Neki nincs munkája itthon.Egy magyarhoz kijár dolgozni ,de mindíg átveri.Kíváncsi lennék ,hogy mennyi esélyünk lenne odakint.Illetve ha valaki tud valamit akkor szívesen venném.Van érettségim is bár ez nem hiszem hogy sokat számítana.Van agy magyar építrőipari cégünk is de annak is nulla a bevétele.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12167 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

eva1120 írta: 31 éves nő vagyok.Felszolgáló és eladói szakmám van mindkettőben dolgoztam 6-6 évet (itthon) ,és jelenleg eladóként dolgozom.Nagyon kevés a fizetésem ezért szeretnék váltani.Németül alpszinten tudok a szakmai ismeretem körülbelül középszíntű.A párom burkoló és belsőépítész.Neki nincs munkája itthon.Egy magyarhoz kijár dolgozni ,de mindíg átveri.Kíváncsi lennék ,hogy mennyi esélyünk lenne odakint.Illetve ha valaki tud valamit akkor szívesen venném.Van érettségim is bár ez nem hiszem hogy sokat számítana.Van agy magyar építrőipari cégünk is de annak is nulla a bevétele.

Németországban a felszolgáló és eladó munkakörök 400 euros formában vannak ugy 99%-ban.
Ha nem beszélsz anyanyelvi szinten akkor nem a vevönél leszel hanem a Penny vagy LIDL raktárbol hozhatod ki a kartont. Ott még gyengébben fizetnek. Mellette konkurrálnod kell nyugdijasokkal és diákokkal.
Epitöipar már jobban hangzik. Idönként kijelölnek egy-egy körzetben "Neubaugebietet" ahol 2-5 éven keresztül van elég munka. Ott lengyelekkel és keletnémetekkel kell konkurrálni. Nálunk a padlót egy keletnémet házaspár rakta, akik évi 8 honapot lakokocsiban vándoroltak az épitkezések mögött. Szerzödésük egy nagyobb céggel volt akik kulcsrakészre vállalnak házakat. Ezekkel tele van az internet, lehet velük probálkozni. Oda jó a magyar cég, mert legalább nem kell mesterlevél, nomeg magyar adókulcs szerint adózhattok..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12168 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

eva1120 írta: 31 éves nő vagyok.Felszolgáló és eladói szakmám van mindkettőben dolgoztam 6-6 évet (itthon) ,és jelenleg eladóként dolgozom.Nagyon kevés a fizetésem ezért szeretnék váltani.Németül alpszinten tudok a szakmai ismeretem körülbelül középszíntű.A párom burkoló és belsőépítész.Neki nincs munkája itthon.Egy magyarhoz kijár dolgozni ,de mindíg átveri.Kíváncsi lennék ,hogy mennyi esélyünk lenne odakint.Illetve ha valaki tud valamit akkor szívesen venném.Van érettségim is bár ez nem hiszem hogy sokat számítana.Van agy magyar építrőipari cégünk is de annak is nulla a bevétele.

Kedves Éva1120!
Itt sem lesz sok a fizetésed.A megélhetési költségekhez mondhatni alacsony! A férjednek már jobbak az esélyei, de csak akkor, ha tud németül. Hogy lehet az, hogy mindig visszamegy ahoz, aki "mindig átveri"? Engem csak egyszer tud valaki átverni! Nincs ebben egy kis mazochizmus?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eva1120

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12174 Írta: eva1120
eva1120 válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Hogy érti a 400 eurót?Egy hónapra?Az nagyon kevés.Kint is van minimálbér annál elvileg csak többet adhat.Tudom,hogy kint kollektív szerződés van,de abban is több van meghatározva 400 eurónál.Vagy rosszul tudom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12181 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

A 400 euró a minijobok fizetése, amiért hetente csak 2-3x kell bemmenni dolgozni pár órát... Tehát nem teljes állás.

A húgom Mo.-on viéken egy Rossmannban üzletvezető. Kevesebbet kap vezetőként, teljes állásban, mint aki itt a Rossmannhoz elmegy minijobra, és hetente 2-3x polcokat pakol pár órában...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12185 Írta: eva1120
eva1120 válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

de nem igaz hogy teljes állás nincs legalább a pincér szakmában vagy egy gyárban! :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!