eva1120-ék esélyei

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #12242 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Szia Éva1120,
de van kivétel, nemcsak 400euros állások vannak. Én a Nordsee-nál dolgozok 1100euro nettóért főállásban, teljesmunkaidőben.
A munkatársaim nagyrészét 30on felüli nők alkotják. Havi 1x dolgozunk vasárnap. Kell a kereskedelmi vagy vendéglátói végzettség, de nem feltétel. Tarifa utáni a bérezés, a magyar élelmiszereladói szakmunkás bizonyítványt elismerik. Enélkül kevesebb a fizetés. A németül gyengébben tudók kezdhetnek a konyhán, majd idővel a pultnál is kiszolgálhatnak. Egyébként a főnök elenged hetente 2x iskolába.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12292 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Maya írta: de van kivétel, nemcsak 400euros állások vannak. Én a Nordsee-nál dolgozok 1100euro nettóért főállásban, teljesmunkaidőben.... Tarifa utáni a bérezés, a magyar élelmiszereladói szakmunkás bizonyítványt elismerik. Enélkül kevesebb a fizetés. A németül gyengébben tudók kezdhetnek a konyhán, majd idővel a pultnál is kiszolgálhatnak. Egyébként a főnök elenged hetente 2x iskolába.

S szerinted mennyi az a kevesebb és abból hogyan tud valaki megélni?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #12331 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Szia DCT:
ez vonatkozik az éttermekben dolgozókra:
www.tarifregister.nrw.de/material/gaststaetten.pdf
Kérdésedre válaszolva, ha jól tudom olyan netto 1000eurot keresnek a megfelelő képzettséggel nem rendelkezők.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eva1120

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12689 Írta: eva1120
eva1120 válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Köszönöm válaszát!Egyre jobban elkeseredek.Csak az a vicc hogy akárkivel beszélek mindenki azt mondja ,hogy jól keres kint akármilyen szakmáról van szó.Ezt nem értem.:(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12694 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Ez azért van, mert a kinti magyarok szeretnek nagyot mondani. Szeretik, ha irigykednek arra, hogy milyen sokat keresnek.
Saját tapasztalat: 1 hónappal ezelőtt, karácsonykor összefutottam egy barátom édesapjával, aki elmondta, hogy heti 1000 € keres ácsként. Fuecsállottam a dolgot, mert télen nem igazán jellemző ez a meló, de tároltam az infót. Pár nappal ezelőtt a fiával találkoztam, aki azt mondta kérdésemre, hogy mikor megy az édesapja után hogy nem megy ki dolgozni, mert havi 1000 €-t keres az öreg 3 műszakban és kaját csomagol. No comment.

Azok, akik ide írnak és elmondják, hogy mire figyelj, és mit várhatsz nem azért mondják, hogy elkedvetlenítsenek, hanem azért, hogy tisztában légy avval, mi az amivel számolhatsz kint.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12705 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

eva1120 írta: Köszönöm válaszát!Egyre jobban elkeseredek.Csak az a vicc hogy akárkivel beszélek mindenki azt mondja ,hogy jól keres kint akármilyen szakmáról van szó.Ezt nem értem.:(


Mutass nekem egy magyart (engem is beleértve!) aki szivsen és őszintén bevallja, hogy hülyeséget csinált és megszívta alaposan! Jó, én már 55 elmúltam, s most már van rálátásom a múltamban elkövetett gixerekre. Itt sokat már le is írtam, de mi a nejemmel ez itt kint 22 éve kezdtük, s így nem mérvadó, mert mi ezzel folyamatosan fejlődtünk és változtunk! Az álatalad hallottak 95% túlméretezett önfényezés hidd el! Ezenkvül, a jó kereset és a jó kereset között is óriási a különbség, mert nem mindegy a ráfordított idő és munka! Nekem a nettóm kb. 1550€, (+ a 13. havi elosztva), de én naponta csak 7 óra 15 percet "dolgozom", mert a hobbymat fizetik meg! Én tehát szuper jól keresek s közben szórakozom, ráadásul akkor jövök és megyek amikor akarok, fő, hogy a munkám legyen kész, egy szép és kellemes irodában kávézgatva teszem ezt!! Ha valaki 2600€ netót keres, van neki heti 45-50 órája, hóban, sárban, esőben és hidegben kint majdnem megdöglik ezért a pénzért, akkor azt mondom, hogy "köll a fenének" és ez az ember messze alul van fizetve! MINDEN RELATIV!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!