eva1120-ék esélyei

Több
12 éve 3 hónapja #12729 Írta: eva1120
eva1120 válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Egyépként azért kérdeztem mert nekünk van egy magyar cégünk és az ügyvéd is úgy tájékozatott minket ,hogy kint kollektívszerződések álltal határozzák meg ,hogy egy magyar cég mire jelentse be a munkásait kint.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12730 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Szia eva1120!
En nem tudom, mert azt csinalom, amit a Steuerberater mond. De en itteni vallalkozo vagyok jelenleg.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12747 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

eva1120 írta: Egyépként azért kérdeztem mert nekünk van egy magyar cégünk és az ügyvéd is úgy tájékozatott minket ,hogy kint kollektívszerződések álltal határozzák meg ,hogy egy magyar cég mire jelentse be a munkásait kint.

Tervgazdálkodás és kollektiv szerzödés régen volt. Itt a BRD-ben meg soha! Itt "tarifa" megállapodások vannak, ami szakmai területenként válatozik s szinte mindig a munkaadók-munkavégzök-üzemi tanács és a szakszervezetek együttes megegyezése alapján jön létre! Más a fémmunkásoknak, más a könnyüiparban, és más az asztalosnak és a cipésznek. Aztán vannak olyan cégek ahol nincs ilyen, és pl úgy mint a mi cégünk ahol dolgozom, önként csatlakozik valamelyik "tábrohoz". Mi a gépkocsigyártásban aktuális VW tarifák egy részét vettük át! (Sajnos nem a béreket csak náhány, a munkavégzéssel kapcsolatos elöirást!)
Sok cégben azonban nincs sem üzemitanács, sem tarifa, sem szakzervezeti képviselet!
Amúgy is annyit keresel, amennyiért eladod magad! Nálunk van tarifa, mégis teljesen különbözik a bérezés ugyan abban a munkakörben és van hogy 500 euró az eltérés -netto-!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12762 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

eva1120 írta: Bocsi ez is csak egy kérdés volt!És nem vita.

Szia Éva1120,
írd meg esetleg, hogy konkrétan milyen állásokra jelentkeztél/jelentkeznél és hol (melyik tartomány, város), és abból már talán a tapasztaltabbak itt a fórumon meg tudják saccolni, hogy milyen fizetést várhatsz el. Én úgy tudom, hogy itt nálunk, Rheiland Pfalz-ban 5-9 euros nettó órabért lehet keresni a kereskedelemben/vendéglátásban (pl. kis helyi kávézó,McDonalds, Burger King, Pizzás, Lidl, Aldi, Kaufland, stb). A konkrét pénz persze attól függ, hogy hány órát/napot dolgozol, van-e borravaló (nyilván kávézóban-étteremben lesz, Aldiban, McDonaldsban nem). Így pl. főszezonban egy éttermi állás lehet elég pénzes is. Amúgy Maya remek tanácsokat szokott adni ilyen jellegű munkákkal kapcsolatban, úgy emlékszem van egy McDonalds-os topic is, rengetegen érdeklődnek ez iránt. Menj fel a McDonalds német honlapjára, küldj el egy jelentkezést aztán várd az ajánlatokat:) Maya infoja alapján (ami nyilván akkurátus és naprakész, mivel elég sokáig csinálta úgy tudom) 900-1000 eurot lehet mekiben keresni havonta, nettó. Plusz kapsz ott kaját. Ez szerintem kezdésnek nem rossz, ebből akár egyedül is tudsz szobát bérelni, megélni, még spórolni is talán.
Itt ahol lakom pl. most nyílt egy új McDonalds McCafé-val együtt, így kerestek embereket. Sztem máshol is így van, elég sok mekit építenek most újjá kávézót adva hozzá, pont mint otthon. Így ember is több kell. Próbáljátok meg...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #12763 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Jawoll, jobb, mint otthon ülni! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12845 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: eva1120-ék esélyei

Szia Éva!
A férjednek nagyon jó szakmája van, úgy értem, hogy Németországban nagyon jól eladható, feltéve, ha van egy kis német nyelvtudása. Szerintem neki kellene elöször elhelyezkedni, mint burkoló (nem tudom, hogy a belsöépitész, mire gondolsz, mi mindent tud megcsinálni), s közben te is találnál helyet magadnak. Én elöször megpróbálnám magam felvetetni állományba a cégnél, ha nem megy, akkor egyéni vállalkozóként dolgoznék, több, pl. 3 cégnek. A magyar céget azért nem kellene egyenlöre "belekavarni", mert régen (2011. május elött) Magyarországon eleve kritériumhoz kötötték, hogy milyen cég mehet ki Németországba dolgozni. Vagyis magyarországi háttér, referenciák, munkák, effektiv élö cég kellett ahhoz, hogy kilépj a német piacra. Ahhoz, hogy egy magyar cégnek ma megérje a német piacon lenni, nagyon ismerni kell a rendeleteket stb. Én nem a céges kimenetellel kezdeném.
Szép napot! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!