csillagsebék esélyei

Több
12 éve 3 hete #17614 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

Ha latnad, hogy a nemetek milyen GIS adatokat, rendszereket hasznalnak mondjuk "tersegfejlesztesre", akkor mosolyognal a peldadon:) Budapesten az sincs osszehangolva, hogy ha egy kerulet felujit egy utburkolatot, akkor azt a "fovaros" ne verje szet 2-3 hettel a munkalatok befejezese utan vmi csatorna v. gazvezetek rekonstrukcio miatt. A regi iparositott es lepukkant teruletekkel erdekes modon a nemetek ugy altalaban tudnak mit kezdeni. Van ra strategiajuk. Nem azt mondjak, hogy hulye az aki ott maradt. Bar az is egy strategias, hogy el kell menni onnan. Ozd, Salgotarjan stb. eseteben szvsz meg otletuk sincs, hogy mi legyen tobb mint 20 ev utan se..
Emellett ilyen fejlesztesek amiket latsz Mo.-on, pl. metro, utburkolat stb.. ott van, ahova tolnak EU-s penzeket. Az egesz ugy ahogy van nem fenntarthato.
Bar a tobbivel egyetertek. Nem ertem a politika miert EU elenesse fanatizalja az embereket es az emberek miert olyan hulyek, hogy ezt megeszik!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17615 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

Ja meg ha tul sok a panasz Mo.-rol, akkor erdemes ezt bedobni:)
en.wikipedia.org/wiki/File:Hdi2011eng.png
Human Development Index. (Varhato elettartam, education index, iskolaban toltott evek, varhatoan iskolaban toltott evek fiataloknal, bevetelek, azaz egeszseg, iskolazottsag, jovokep es gazdasag, osszegyurva 1 indexe) A vilag legjobb 25%-a a sotetzold a terkepen. Magyarorszag is ott van:) A gond amiert most en se mennek haza, az az, hogy lefele mutato tendencia van. Ki fogunk esni ebbol a 25%-bol..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17616 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

mahlzeit írta: Ha latnad, hogy a nemetek milyen GIS adatokat, rendszereket hasznalnak mondjuk "tersegfejlesztesre", akkor mosolyognal a peldadon :)

Mondtam, hogy nem igazán az én területem :laugh: , azt sem vitatom, hogy a németek 1000x jobban csinálják de a már csuklóból jövő sírással szembe állítva a néhány perces kutatómunka eredménye mutat olyan mértékű különbséget mint a német és magyar stratégia közti külonbség. (Minimum) ;)
Az említett fejetlenség ellenére a tény számomra tény, 1,5 év alatt, a válság és a legnagyobb sírás-rívás közepén rengeteg dolog épült és megújult. Nem káprázik a szemem, nem álmodom, nem túlzok. Így van!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete - 5 éve 10 hónapja #17617 Írta:
válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

Arra is gondoljatok, hogy a dragabb autok tulajdonisai meg tudjak fizetni a draga benzint is, mig a szegenyebbek nem.
Egyetertek azzal, hogy ha nincs penz, akkor nem kell chipset, c i g i t, sört es hasonlokat venni.
Es en nem tudom, mennyi a fejlesztes, de ha ehy orszag olyan gazdag, hogy mindennek a nevet par evente valtoztatja....ez rengeteg penzbe kerül szerintem.
Nemetorszag nem ilyen gazdag: Geraba mentem a multkor, es a nepek baratsaga utjan mentem at. Engem nem zavart, mint ahogy az sem, hogy a munkahelyem a Karl-Marx Srtassen van. De Magyarorszagon az utobbi idöben nem tudom, mit hogyan hivnak...es mivel mi volt a baj...hogy at kellett nevezni. Csak az jut eszembe, hogy valakiknek sok penz kellett,. es igy adtak neki....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17628 Írta: csillagseb
csillagseb válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

Jó reggelt! Hú, annyi írás keletkezett itt közben, hogy nem győztem olvasni! :)
Sokféle gondolat előkerült. Amikor szóba jött, hogy országunkban nincs megfelelő keret terület- és településfejlesztésre, én ezzel nem "sírni" akartam. Csak úgy látom, ez itt nem igazán működik, s így nem is ezt szerettem volna tanulni (az már más kérdés, hogy a szakon meghirdetett másik két szakirány időközben köddé vált, így nem volt más választásom). De mindenkinek igaza van abban, hogy amíg van pénz enni-inni-ruhára-cipőre-kocsira, meg felújul pár épület (jórészt az átkozott EU pénzén, amiből nevetséges hányadot hívunk csak le - 2007-2013-as időszakra kapott 7500 milliárd forintból az első 3 év alatt mindössze 7%-ot), na szóval, addig nem kell panaszkodni, hogy a területfejlesztés (és ezer más) nem megy olyan jól. (De akkor mitől várhatjuk a fejlődést?!) Igaz az is, hogy nem kell tartani az éhenhalástól. De itt Európa közepén (nem keleten, középen), magához képest azért hozhatna kicsit többet az ország, mert jók az adottságai.
Más. Az ország másik-fajta szegénységéről. Ledöbbentem amikor tavaly az '56-osok emlékére rendezett 23 km-es túrán egy 12.000 fős városból és egy 3000-es faluból nyolcan, azaz nyolcan vettünk részt. Továbbá, még sokan vannak olyanok, akik életükben nem látták a 2 órányira lévő Balatont, mert kell a pénz a párna alá, tudjátok, a legszebb koporsóra (...). Ez is szegénység. Vagy az, hogy az elmúlt években annyi "csillag született", ami az égen nincs, komolyan mondom. S közben 3 csatornán fújják neki reggeltől-estig a nótamariék, postásjózsiék és társai. Közben tehetséges zenekarok mennek tönkre támogatás, de ami a legfontosabb, érdeklődés hiányában. (Kicsit eltértem, elnézést, nekem mint hangszerhez valamelyest értőnek kicsit fáj ez a fajta igénytelenség. De azt hiszem mindenkinek megvannak a saját kis példái a környezetében). Úgyhogy azon kívül, hogy nem a legújabb S-Mercedes áll a házunk (lakásunk) előtt, még ezek a dolgok zavarnak. De rohadtul. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!