csillagsebék esélyei

Több
12 éve 3 hete #17553 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

Terulet, telepulesfejlesztes az elegge megy Nemetorszagban, Mo.-on erre nincs penz. ezert marad ez elmeleti siku Mo.-on. Itt meg eleg megnezni egy varost, hogy ki van talalva es megvan tervezve! Telepulesfoldrajzban nem tudom mennyi penz lehet:)
HA GIS-el akarsz foglalkozni, akkor Mapinfo, ArcGIS, nem art ha mindkettot programozni is tudod. Google Earth alkalmazasok stb.. Ezt otthon megtanulni eleg nehez, mert altalaban nagyon specifikus alkalmazasok, vmi hatarterulet mindig a geografia es vmi egyebek kozott.
Szerintem nezz utana milyen lehetoseged lenne vmi erasmus programra, MSc-re itt. Akkor tudsz orientalodni es el tudtok indulni. Fel ev utan meg lesz tobb helyi infod amivel a baratod is elindulhat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17558 Írta: csillagseb
csillagseb válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

Szia! Amit írtál, talán abból ered, hogy az egyes tudományágak között számtalan összefüggés, átfedés van. Én is tanultam pl. szociálgeográfiát, na ennek már a neve is sokat sejtet! :) Alapvetően a földrajz (geográfia) két részre osztható, ahogy azt már az általános iskolában is különveszik: természet- és társadalomföldrajzra (kint ez azt hiszem, Humangeographie, azaz emberföldrajz néven fut.. Magyarországon sokáig gazdaságföldrajznak hívták amúgy a társadalomföldrajzot, utalva ezzel a gazdaság mindenhatóságára, ahol az ember csak háttértényező - na de ez csak egy apró megjegyzés). Szóval ennek a társadalomföldrajznak az egyik ága a népességföldrajz (demográfia), amiről írtál, tehát az is geográfia, a népesség leírása - térben. A kettő egymás alárendeltje és nem zárja ki egymást! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17560 Írta: csillagseb
csillagseb válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

Szia!
Barátomnak van targoncavezetői vizsgája, teherautóra sajnos nincs (de van helyette siklóernyőre, az nem jó?! :) Igazából a kinti tanulásra akkor szeretnék sort keríteni, ha megengedhetem magamnak és ha már úgy érzem, megszoktam az új környezetet. Na meg ha a nyelvtudás is megüti a kívánt szintet. Köszönöm a biztatást, szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17562 Írta: csillagseb
csillagseb válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

"Magyarországon nincs pénz, ezért marad elméleti síkon a területfejlesztés.." Száz százalékban egyetértek, ehhez nincs is mit hozzáfűzni.
Hú, feltűnően képben vagy a térinfóval kapcsolatban, csak nem valami hasonlóban dolgozol? :) Nekem az ArcView van meg, majd ha lesz időm azért böngészem. Bár igazad van, itthonról megtanulni eléggé gázos.
Az MSc-n gondolkodom, de lehet csak egy kis kihagyás után. Előbb jó lenne hozzá tőkét gyűjteni, ill. megszokni odakinn. Bár a jó kis söröket hamar meg tudom szokni, de ugye ezúttal nem turistáskodni menne az ember! :) Mindenesetre hálás vagyok a tanácsaidért!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17582 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

csillagseb írta: Magyarországon nincs pénz, .....!

Ezen én mindig kiakadok! Miért nincs Mo.-on soha semmire pénz? Semmire! Nincs pénz oktatásra, nincs pénze az önkormányzatoknak, nincs pénz az egészségügyre, nincs, nincs, nincs.... Miért van pénze egy Szlovéniának, egy Észtországnak vagy a "sógornak"?
Mi az atya úristen csinál ez az ország, hogy soha semmire nincs pénz???

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17598 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: csillagsebék esélyei

@csillagseb: Nem vagyok szakmabeli:) Csak kozel napi szinten dolgozom nagyon bonyolult terinformatikai rendszerekkel es az azt kezelo nehany szakemberrel..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!