Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Több
9 éve 8 órája #39066 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

zpisti írta:

gejza írta:
Háát, gombával nem szokott gondom lenni, epret meg mondjuk ezen a szélességi fokon nem érdemes áprilisban venni, mert az minimum Spanyolhonból jön (ha nem Afrikából), és hát köztudottan igen kényes és gyorsan "romló" gyümölcs... :P


Én egy családi kerészetben dolgozom itt és el sem hiszitek, mi mindent megetetnek a németekkel (de a magyarokkal is szerintem odahaza). Egy héten két nap piacozunk zöldséggel és gyümölccsel. Hát a gomba az jobb esetben ilyenkor is német már, de rendgeteg jön a nagykerbe főleg Lengyelországból, de már egri kamionossal is találkoztam tavaly ősszel, aki laskagombár hozott a müncheni nagykerbe, meg rengeteg a magyar dió télen. Az epret ilyenkor még csak olaszból és spanyolból hozzák, nem sok köze van a valódi eperhez, a bajor eperre még várni kell pár hetet :) A nektarinon meg nem kell csodálkozni: amit a bolthálózatokban van kirakva, az már legalább 2-3 héttel előtte lett leszedve spanyolban vagy olaszban :D
De amúgy van a nagykerben már pl. etiópiai görögdinnye is :D
Amit nagyra tartanak itt kis hazánkból az a gönci magyar kajszink, bár érdekes módon nem Gönc és Boldogkőváralja környékéről, hanem a Balaton-felvidékről importálják, vagyis semmi köze az igazi gönci kajszihoz, de még így is édesebb, mint bármely más itt kapható fajta ;)

Mi mindent etetnek meg?:) Majd nezz egyszer szet Mo.-on. Ami itt mar nem fer bele a minosegbe az megy keletre.
Mi a baj abbol, ha valami nem nemet es import aru? Ra van irva a termek cimkejere, ha nem tetszik nem eszed.
Mas eghajlat, mas igenyek, nyilvan maskepp teremnek a zoldek. Nem mellesleg erre kisse eszakabbra van egy masodik eperszezon nyar vege fele. Na az az igazi:)
(Meg jopar eve beszelgettem spargatermesztokkel Mo.-on. Jott a kamion reggel, bepakoltak a minosegre szelektalt spargat amit hajnalban szedtek. Csak a tokeletesen jot vettek at. Masnap reggel mar Nemetorszagban a polcokon, piacokon volt az aru. Ami meg megmaradt, az ment a magyar piacra. Ugyanez barmivel..)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39072 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Azért, mert az Aldis rohad ránk! Az Edeka meg nagyon drága!
A Real, Kaufland, Mixmarkt meg 1 óra villamossal! Csak két óra ment el oda-visszaúttal és akkor még nem néztél, nem vettél meg semmit, és úgy mész haza,mint a málhás szamár.
A török árujától meg rosszul vagyok - de ezt már írtam.
Biciklim meg nincs. De már kifejtettem miért.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39081 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Csibijuza írta: Azért, mert az Aldis rohad ránk! Az Edeka meg nagyon drága!
A Real, Kaufland, Mixmarkt meg 1 óra villamossal! Csak két óra ment el oda-visszaúttal és akkor még nem néztél, nem vettél meg semmit, és úgy mész haza,mint a málhás szamár.
A török árujától meg rosszul vagyok - de ezt már írtam.
Biciklim meg nincs. De már kifejtettem miért.

Kegyetlen nehez az elet.:)
Erdekes nalunk nem szokott az Aldi rohadni:), a torok hozza az egyik legjobb minoseget, Real az nem igazan olcsobb mint az EDEKA es nem jobb vagy rosszabb.
Kezdem ugy erezni, hogy te valami parhuzamos Nemetorszagban elsz:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39083 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Engedtessék meg nekem, hogy a törökről irja. Nálunk sem a csúcs. Akinél jó, annak szerencséje lehet. A kenyerük viszont ehető!

Az EDEKA és egyéb sőt, ahova mi járunk a REAL valóban nem a legoclsóbb, de a Reálba magkapok mindent. A cipőtől a kerékpáron át a húson keresztül az akármiig! Még rendelni is lehet, ha valami kell és éppen nincs. Előnyei: egyszer parkolok le, útba esik hazafele és a nyitvatartás szuper kora reggeltől késő estig. Jegyzem mi mindig szombaton reggel úgy 7:30 körül megyünk (külön) itthonról, mert se totyogó nyugdijas, se 5 gyerekes babakocsis anya. Alig vannak s megfigyeltük, hogy szinte mindig ugyan azok az arcok, tehát vagyunk egy páran akik utálják a tömeget! Az emített két kategóriás vevó előttem ismertelen okból mindig 15 óra után megy vásárolni amikor a munkából jövők tudnának gyorsan bevásárolni, de ez miattuk soha nem sikerül!!!

Az árakról meg annyit, hogy nem számit. Mi mindig biót veszünk, ha kapható!
Az ember ha dolgozik nehogy már saját magán takarékoskodjon!
Mi azért dolgozunk, hogy jól éljünk s nem azért élünk hogy dolgozzunk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39084 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Az EDEKA-nál van online vásárlás és kiszállítás, szóval nem értem mit kell bohóckodni cipekedéssel, parkolással és tolongással! :hyper:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39092 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Nem mindenhol egységes a friss áru minősége, ezt eéfelejted! hiába gondolod azt. Pl. Berlinben tuti nem az Aldi Süd van! Az alap dolgok ugyanazok, de a zöldséget nem hiszem, hogy ugyanonnan hozzák.
Lehet,hogy neked édes mindegy,mennyi időd folyik el napközben csak utazással, de hogy akkor nem vagy hatékony Zeitmanagementben, az is tuti.Jó,hogy nálatok minden csúcszsuper, de nem mindenhol az.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!