Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39498 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Már megint ugyanott vagyunk - én tök hülyének érzem magam, ha veled beszélgetek, illetve ha a hozzászólásaidat olvasom, mert olybá tűnik, hogy másokat lehurrogni akarsz, s "megmondod a tutit" és tiszta hülyének nézve érzem emiatt! Minden fórumhozzászólásodból ezt a zavaró tényezőt hallom ki. Nem megbántani akarlak, csak elmondtam, milyen érzés veled "beszélgetni".


A saját tapasztalatokat írom le! Ennél a témánál is lehet úgy közelíteni a dologhoz, hogy a garast a fogunkhoz verjük és nyomatjuk az olcsót, vagy úgy, hogy nem nézzük az árát, a fontos, hogy finom és jó legyen.

Persze ebből megint az mehet át (neked), hogy az olcsó xar! Nos, nem feltétlenül, de azért azt el kell ismerned, hogy a minőségi áruk rendszerint drágábbak!

Mi a nejemmel 1989-óta vagyunk itt kint, s bizony valószínű, hogy elnémetesedtünk. Megszoktuk az itteni életvitelt és a legtöbbször otthon Mo.-on már a régi haverokkal sem nagyon tudunk beszélgetni, mert hiányzik belőlük a racionalizmus! Mi már nagyon régen nem takarékoskodunk hanem azért dolgozunk, hogy jól éljünk és semmit nem sajnálunk magunktól! A gyerekek kirepültek, ők is jól keresnek és jól élnek!. Mire tegyünk akkor félre? Felélünk mindent!

Remélem most így helyrezökkent! :-)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39500 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

@Csibujza
Nem volt ebben semi szemelyes. Velemenyem irtam le, hogy hatasvadasz egy video, ami szerintem egy info. Ez nem minosit teged es a szandekot se amiert beraktad. En mar evek ota mindig cimkeolvasassal vasarolok, rohognek is rajtam nehanyan:) Azert hatasvadasz a video, mert teljesen mindegy, hogy egy sonkaszelet 3 vagy tobb jominosegu mas sonkabol van "preselve vagy enzoimmel ragasztva". Elvezeti, taperteket nem fogja rontani, de olcsobb less az eloallitasi koltsege. Ettol sokkal nagyobb vackokat adnak. A Surimin is kar kiakadni, egyfajta japanos etkezesi kultura, imadjak formaba ontenni, szinezni a kajakat.
Azert irtam peldanak pl. a virslit mint feldolgozott elelmiszert, mert ott vannak durva dolgok es napi szinten asztalra kerul. Itt a nemeteknel magasan mas a minosege ezen termekeknek mint Mo.-on. Ahogy irtad is a feher mocsing a Magyar szalamiban az inazas hianya. Itt nem lehet ilyen mocsingos dolgokat eladni a nemeteknek. Amiota itt elunk Mo.-on keptelen vagyok virslit, kolbaszt felvagottfeleket boltbol megenni. Pontosabban ugy, hogy beszerzem vmi gourmet helyrol. LEgutobb kaptam Magyar kolbaszt, hogy na ez a tutti jo. Az is volt, majd kiderult, hogy Mo.-on svab hentes kesziti:)
Szoval etemaban helyi zoldseges, hentes pekseg. Sajnos jo hentest nem tudok a kozelunkben en sem. Van jominosegu bio hus amit tudok, de 27EUR 1Kg csirkemell. A multkor egymas melle tettem a sima realossal, hat durva a kulonbseg.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!