Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Több
8 éve 11 hónapja #39144 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Na, pl ma a Frischkäse penészedett meg, aminek 10 Celsius alatt - ergo hűtőben tárolva - nem szabadott volna megromlania 15. 06. 2015-ig. Az ilyenek miatt utálom az Aldit. A múltkor a Kprniger Frischkase, kibontatlanul penészedett be. Az eszem megáll ilyenkor.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39480 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Találtam egy érdekes videót. Az élelmiszerekről szól itt Németországban.
Gondoltam érdekelhet benneteket.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39483 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

A Surimiig neztem. Semmi extra nincs ebben a videoban, az is jo kis hatasvadasz.
Azert nyulnak bele az elelmiszerekbe mert ez a fogyasztoi elvaras. Olcso legyen es kerek a sonka, hogy beleferjen a zsemlebe. Ez tenyleg ujdonsag valakinek? :) Nem igaz hogy nem latszik rajta, latszik az aran es a szabalyos alakjan. En meg soha nem felteteleztem, hogy ezek a "sonkak" 1 sonkabol van szeletelve:) Ha olyat akarok akkor veszek egybe sonkat, vagy olyan szeletelve ami sonkabol van. CSak annak ara min. duplaja a preseltnek.
A Surimi meg egy tipikus japan kaja, semi megtevesztes nincs benne. Japanok imadjak ezeket a formaba rakott kajakat, meg a szinezekeket. Ha Surimit veszek, tudom, hogy az nem garnela. Egyebkent altalaban rud alakra preselik es festik az egyik oldalat lazacos szinure.

Ha minoseget akarsz, akkor keresd meg a helyi termeloket. A realos is ugyanolyan minosegu kaja mint az Aldis. Ha tenyleg minoseg kell, akkor piac es helyi "szakboltok". MAgyarul pekseg, hentes, zoldseges. Es ebben semi ujdonsag nincs, Mo. a helyzet sokkal sz.rabb, mert ott meg arerzekeny is a vasarlo reteg.
Nezz meg pl. nehany virslit Nemetorszagban. Elenyeszve fogsz talalni 85% alatti hustartalmut, Mo.-on meg mondjuk 70% felettit. Ugyanez kolbaszok szalamik, a Magyar szalami kolbasz nincs inazva es magasabb a zsirtartalma. A nemetbol szerencsere kihagyjak a mocsingot es tobb a hus:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39486 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Pontosan így van. Ez érezzük mi amikor, ha kapni, mindig biótermékeket veszünk. Persze nem vagyunk naivak és tudjuk, hogy ez messze nem garancia, de azért az esély meg van rá, hogy valóban bió! Sajnos ezek jóval drágábbak! Ott van pl. a lazac. Vehetnéd az alaszkai gyorsfagyasztottat 2-3 euronért, a múltkor a nejem vett 2 adagnyi, eredeti norvégot, amit szabadban nevelnek (a fjordokban). Se antibiotikum, se műtáp. Volt is egy film róluk. Hát ne tudd meg, ez 12 euró volt porciónként! Igaz ott a takaritónő is szuper jól keres.....

Talán ezt kellene belenevelni a mostani felnövő generációkba, hogy ne az árakat nézze, hanem a minőséget! Ha nem lenne ez konkurencia harc és nem lenne a fogyasztó sóher, megszűnne az ilyen műhús piac! Mi egyébként sok vadhúst veszünk, ezeknél meg van esélyünk, hogy valóban az van benne, amit veszel!

Pontosan ez a helyzet a ruháknál és cipőknél is, s közben Bangladesben pusztulnak az emberek, mert fillérekért állítják elő az EU piacra az árút!
Ez bizony a vevő hibája, mert az olcsóra mennek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39494 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Már megint ugyanott vagyunk - én tök hülyének érzem magam, ha veled beszélgetek, illetve ha a hozzászólásaidat olvasom, mert olybá tűnik, hogy másokat lehurrogni akarsz, s "megmondod a tutit" és tiszta hülyének nézve érzem emiatt! Minden fórumhozzászólásodból ezt a zavaró tényezőt hallom ki. Nem megbántani akarlak, csak elmondtam, milyen érzés veled "beszélgetni".

Ezzel a videóval semmi extrát nem szándékoztam mutatni - ilyet a médiától elvárni amúgy is badarság. Az, hogy érdekel, vagy nem, mindenkinek a maga döntése. Tudjuk, hogy szar a kaja mindenhol - mert túl sok ember él a Földön! De például nem mindenki olyan, hogy ennek utána is járjon, és itt hátha megnézi. Ez volt a szándékom.

De hogy a témához is kapcsolódjak: pontosan a Pick kolbásznál észrevehető a dolog. Vettem otthon kolbászt, és itt. (A REWE-ben vettem, azt a kolbász párt) és azt kell mondjam, ég és föld a kettő. Ami ide jön, nincs tele flaxnival, és azokkal az undorító nyúlós vackokkal. Amit valaha is láttam, a legborzasztóbb kolbász, az a TESCO paprikás volt. Azt a mocskot én nem nevezném ételnek. Lógtak belőle azok a fehér mócsingok, beleragadt a fogba - már egy szelete is! Na ezek után mondtam azt,hogy inkább nem eszek ilyesmit.
Most már igyekszem háznál venni a dolgokat, illetve piacon, csak eléggé ki kell fogni, hogy ha jól akarsz vásárolni. Mármint jót jó áron, amire azt mondod, hogy az még oké.

UFF.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39495 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Csibijuza írta: Már megint ugyanott vagyunk - én tök hülyének érzem magam...

Nem akarlak elkeseríteni de amíg nem élsz néhány évet külföldön ez lesz. Utána pedig fordítva ;) :D
Ráadásul egyetlen témában sem fog soha közös nevezőre jutni a két fél, ha pl. ezt a témát nézem, valaki aki még nem lépett túl a hónapokig fogyasztható tartós "tejen" (azt is a lehető legolcsóbban) soha nem fogja érteni azt aki már évek óta egészségi oldalról közelíti meg az étkezés kérdést! Ez van de ettől nem kell, hogy hülyének érezd magad! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!