Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Több
8 éve 11 hónapja #38975 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Én azt vettem észre, hogy nyár felé közeledve nem érdemes tartani két főzésnél többet itthon,mert minden megromlik! Tavaly volt nektarin (nyamm :P ) leárazva a Lidl-ben vettem egy ládányit, mert sok sok nektarint akartam enni, meg joghurtba keverni, és a jó franc enné meg, hát szőrös lett egy éjjel alatt? A répa napnál tovább nem bírja. Ez normális, vagy csak nekünk van ilyen párás lakásunk - mert télen harcolok vele rendese, két párasó dobozban, sólámpa, etc.... és semmi.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38983 Írta: zpisti
zpisti válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

gejza írta:
Háát, gombával nem szokott gondom lenni, epret meg mondjuk ezen a szélességi fokon nem érdemes áprilisban venni, mert az minimum Spanyolhonból jön (ha nem Afrikából), és hát köztudottan igen kényes és gyorsan "romló" gyümölcs... :P


Én egy családi kerészetben dolgozom itt és el sem hiszitek, mi mindent megetetnek a németekkel (de a magyarokkal is szerintem odahaza). Egy héten két nap piacozunk zöldséggel és gyümölccsel. Hát a gomba az jobb esetben ilyenkor is német már, de rendgeteg jön a nagykerbe főleg Lengyelországból, de már egri kamionossal is találkoztam tavaly ősszel, aki laskagombár hozott a müncheni nagykerbe, meg rengeteg a magyar dió télen. Az epret ilyenkor még csak olaszból és spanyolból hozzák, nem sok köze van a valódi eperhez, a bajor eperre még várni kell pár hetet :) A nektarinon meg nem kell csodálkozni: amit a bolthálózatokban van kirakva, az már legalább 2-3 héttel előtte lett leszedve spanyolban vagy olaszban :D
De amúgy van a nagykerben már pl. etiópiai görögdinnye is :D
Amit nagyra tartanak itt kis hazánkból az a gönci magyar kajszink, bár érdekes módon nem Gönc és Boldogkőváralja környékéről, hanem a Balaton-felvidékről importálják, vagyis semmi köze az igazi gönci kajszihoz, de még így is édesebb, mint bármely más itt kapható fajta ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #38984 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Ami hozzánk közel van, Aldi, Edeka. 15 perc sétára egy Netto. Pár utcával feljebb egy Lidl. A Nettoval még gondom nem akadt, sőt magyar paprikát is találtam és igazi fain lecsót csináltam belőle! :)
A török árujáról rosszul lettem,nem merek vásárolni tőle.
A fent említett szupermarketben mit érdemes megvenni és mit nem? Legszívesebben amúgy semmit nem vásárolnék ott, csak picon, de az naaaaaggggggyon drága!!! :/

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #38991 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Mi 1x megyünk vásárolni egy héten. Szinte kizárólag egy Realba, mert ott egy helyen meg van minden. Mielőtt ide-oda furikázom hogy ezt ott azt meg ott, ráadásul biztos, hogy nem is olcsóbban, jobb mindent egy helyen! Gyorsan romló gyümölcsöt soha nem veszünk s ha mégis, csak 1-2 napra valót, hogy elfogyjon!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39064 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Csibijuza írta: Ami hozzánk közel van, Aldi, Edeka. 15 perc sétára egy Netto. Pár utcával feljebb egy Lidl. A Nettoval még gondom nem akadt, sőt magyar paprikát is találtam és igazi fain lecsót csináltam belőle! :)
A török árujáról rosszul lettem,nem merek vásárolni tőle.
A fent említett szupermarketben mit érdemes megvenni és mit nem? Legszívesebben amúgy semmit nem vásárolnék ott, csak picon, de az naaaaaggggggyon drága!!! :/

Minek is neked akkor auto bevasarlashoz? (Bocs magaslabda volt:) )
Pedig ha van egy jo torok boltos a kozelben az aranyat tud erni, foleg zoldseg vonalon. Nalam egyertelmu, hogy zoldseg-gyumolcs az most mar torok/piac/bio bolt vonalrol jon..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39065 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csődhullám a előtt német élelmiszeripar

Csibijuz írta: Ez még vajon tart? :D Szörnyű a minőség! Veszek gombát, vagy epret, és másnapra szőrös! Woáááh :sick: :sick: :sick:

Rossz helyen vasarolsz. Ha szerintem valami nem kerdes errefele, az az atlagos elelmiszer minoseg a boltokban az lenyegesen jobb, mint Mo.-on.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!