Kaucióbiztosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #14880 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

prosperus írta: Nehogy barki beleugorjon akinek nincsen megfelelö hattere: fix munkahely, sporolt töke amit nem szandekozik Kautiora kiadni, mert elöbb utobb nagy bukfenc lehet!
1) az 50 X Euro havonta az addig oke, hogy nem gond 1.000 Euro Kautional. De 42 honap x 50 X Euro az mar huzos = 2.100 Euro ca. .....Es ha ne add eg, hogy nem fizeted, jön a Mahnung, jön a foglalo es, ha registralva leszel, meg a közlekedesi rendör is letartoztathat egy ellenörzeskor mivel külföldi allampolgar vagy es fennall a Fluchtgefahr (köd elöttem- köd utanam) helyzete..


Azért itt eltévesztetted, mert éves dij nem havi, de akkor is végleg elbukott összeg!
Évi 50 eurónál ez 4,17€/hó

Die Kautionsbürgschaft tritt mit Ausstellungsdatum der Bürgschaftsurkunde in Kraft. Die Bürgschaft ist bis zu dem Zeitpunkt gültig, bis die Kautionspflicht des Mieters vom Vermieter aufgehoben wird. .......

Azaz amig bérelsz addig fizetsz... fizetsz...... s fizetsz. Miközben a kaució nem veszik el soha ha rendben tartod a kérót akkor kamattal együtt visszakapod!

Welche Kosten kommen auf den Mieter zu?
Die Gebühren belaufen sich auf lediglich 5,25% der Kautionssumme.

Ha jól számolom pl. 3000 eurónal (három havi lakbér) ez 157,5 euron ami szintén elmegy az elején.....

Gibt es eine Mindestvertragslaufzeit?
Nein, die Bürgschaft kann jederzeit an kautionsfrei.de zurückgesandt werden und wird taggenau abgerechnet. Bei Fortführung des Mietverhältnisses muss der Vermieter eine Mietsicherheit (Barkaution,Sparbuch etc.) in gleicher Höhe erhalten.

Ha felmondod ezt a biztositást akkor azonnal le kell tenned a kauciót a bérbeadónál!

Was passiert, wenn die Kaution vom Vermieter bei Auszug eingefordert wird?
Im Schadenfall zahlt die R+V Versicherung dem Vermieter die geforderte Kautionssumme aus, sofern der Schaden gerechtfertigt ist. Der Mieter bekommt die Möglichkeit innerhalb von zwei Wochen handfeste Beweise vorzulegen um die Auszahlung zu verhindern. Anderenfalls wird die Kaution ausgezahlt und vom Mieter an die R+V Versicherung zurückerstattet.

Semmi biztonság nincs. Ha kár van, akkor a cég fizet a bérbeadónak de a bérlőnek fizetnie kell az R+V biztsoító felé! Nekem mint bérlőnek kell az ártatlanságoat bizonyitani, s nem nekik, hogy én vagyok a hibás a dologban? He??? Hát nem az ártatlanság feltételezése az irányadó? (Unschuldvermutung!!!) Miért nekem kell bizonygatnom, ha van ez a biztosítás?

MI EBBEN NEKEM A BOLT, MINT BÉRLŐNEK?
VIGYÁZAT CSAPDA! MINDENT ELOLVASNI !!!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 1 hónapja #14894 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Jol van Ecsem, neked van, nekem nincs idöm utana lapozni.
De igy is jo, "egysegben az erö" ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14896 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Nem havi, évi. De természetesen mindenkinek javasolt elolvasni a feltételeket és felelősen dönteni :) Még én is tanulmányozom hogy mi a kanyar a történetben :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14897 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Szia

teljesen igazad van, hosszútávon nem igazán jó megoldás. Az hogy a biztosítás felmondásakor le kell tenned a kauciót az szerintem teljesen jogos és logikus, hiszen továbbra is kell valamilyen biztosítékot adnod a bérbeadónak.

Rövid távon viszont jó lehet, amíg a tényleges kaució összegét össze nem gyűjtöd :) Persze apróbetűs rész mindenhol van, azokat is el kell olvasni mielőtt dönt az ember.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14898 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

DECOTEXT írta:

Was passiert, wenn die Kaution vom Vermieter bei Auszug eingefordert wird?
Im Schadenfall zahlt die R+V Versicherung dem Vermieter die geforderte Kautionssumme aus, sofern der Schaden gerechtfertigt ist. Der Mieter bekommt die Möglichkeit innerhalb von zwei Wochen handfeste Beweise vorzulegen um die Auszahlung zu verhindern. Anderenfalls wird die Kaution ausgezahlt und vom Mieter an die R+V Versicherung zurückerstattet.

Semmi biztonság nincs. Ha kár van, akkor a cég fizet a bérbeadónak de a bérlőnek fizetnie kell az R+V biztsoító felé! Nekem mint bérlőnek kell az ártatlanságoat bizonyitani, s nem nekik, hogy én vagyok a hibás a dologban? He??? Hát nem az ártatlanság feltételezése az irányadó? (Unschuldvermutung!!!) Miért nekem kell bizonygatnom, ha van ez a biztosítás?
MI EBBEN NEKEM A BOLT, MINT BÉRLŐNEK?
VIGYÁZAT CSAPDA! MINDENT ELOLVASNI !!!!!

Itt azt írják (javíts ki ha tévedek) hogy ha a kiköltözésnél/más albérletbe költözésnél az eredeti bérbeadónak követelései vannak (mert mondjuk szerinte kárt okoztál a lakásban) akkor két heted van ellentmondani. Nem tudom hogy egyébként, ha leteszed a kauciót akkor ki dönti el hogy kinek van igaza? Gondolom ott is meghallgatnak mindkettőtöket. Nem kötekedek, tényleg érdekel hogy normál kauciónál mi a helyzet, mi a folyamat és ki dönti el az esetleges követelések jogosságát.

Csapdára: ez igaz mindenre, mindent elolvasni :) Csapdának nem nevezném, hiszen azt írod alá amit elolvasol és csak akkor ha vállalod a feltételeket :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #14905 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Ez a "haben oder nicht haben" kérdése.
3000 euro az majdnem 1 mio forint.
Aki kijön ide az az elsö honapot át is kell hogy élje, esetleg az elsö honapban valami panzioban is lakik.
Igy nézve a minimum starttöke 2 millio forint körül van.
Hányan jönnek ki ezzel az összeggel?

Persze az is világos, hogy a szegényebbeket fejik meg. Csak gazdagon lehet olcson élni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!