Kaucióbiztosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15015 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

AiRLAC írta: Csapdára: ez igaz mindenre, mindent elolvasni :) Csapdának nem nevezném, hiszen azt írod alá amit elolvasol és csak akkor ha vállalod a feltételeket


A csapda abban van, hogy az egész szuperül néz ki addig amig nem akarsz kiköltözni és a tulaj nem követel valamilyen költséges javitást. Ekkor ugyanis a kaució firma fizet a bérbaadónak, s rajtad meg beszedik! Ebben a probléma az, hogy a lakás állapot meghatásozása nagyon is szubjektiv! A fiam esetében az előző kérójánál hol ez nem volt kifestve, hol az volt rossz állapotban. (Pl. radiátorok olajfestése, tapéta le, s mindent kimeszelni, stb. Mi egy festőt biztunk meg akit a bérbeadó ajánlott, mégsem volt neki megfelelő és 400 eurót megtartott.....)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15016 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Attila_BRD írta: Ez a "haben oder nicht haben" kérdése.3000 euro az majdnem 1 mio forint. Aki kijön ide az az elsö honapot át is kell hogy élje, esetleg az elsö honapban valami panzioban is lakik.Igy nézve a minimum starttöke 2 millio forint körül van.Hányan jönnek ki ezzel az összeggel?Persze az is világos, hogy a szegényebbeket fejik meg. Csak gazdagon lehet olcson élni.


Ez a síma és száraz számítás! Vedd azonban alapul, hogy sokan csak 400-500 euró lakbért fizetnek és nem nagy az ingatlan! (Igy már az egész feleződik) Azt is vedd alapul, hogy nem én találtam ki az árakat és a kauciót igy ezzel számolniuk kell. Ha nem teszik akkor szívás lesz. Persze beleugorhatnak ebbe a kauciós ajánlatba is, kérdés, hogy ha majd egyszer költöznek, mi lesz a vége.... euróban!

Hányan jönnek ki ennyivel?
Hát ne jöjjenek, ha nincs alap! Én amikor 1989-ben kijöttem 5000 DM volt a zsebemben, már várt a bérlemény (egy szoba, fürdühasználattal) és már várt a munkahelyem (szerződés még otthon irásban). Ezt más is megteheti és nem kell vakon, bele a világba, elíindulni! (Ja, és én beszéltem folyékonyan a nyelvet!) Ennyi! Nem könnyű elismerem, de ne mond, hogy nem lehet megcsinálni, mert "berosálok"!
:P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15017 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Mi van máshogy ha rendes kauciót fizetsz? Akkor nem szubjektív az állapotmeghatározás? ;) Tényleg érdekel hogy ki dönt erről.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15029 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

AiRLAC írta: Mi van máshogy ha rendes kauciót fizetsz? Akkor nem szubjektív az állapotmeghatározás? ;) Tényleg érdekel hogy ki dönt erről.

Természetesen ha fizetsz kauciót akkor is szubjektiv a lakás átadásakor az állapot meghatározás, csakhogy ekkor tudod, hogy max. mi lehet a vége. A dolog úgy müxik, hogy X összeget megtarthat a tulaj ha nem renoválasz, de nem tud többet levenni, mint a kaució. Ha ebbe a "biztositásba" belemész, akkor évekig fizetsz ennek az R+V cégnek, aztán ha a kéró nem tetszik a bérbeadónak a végén az egész kaucióig még felelös lehetsz ha elöre kifizetik a tulajnak az összeget! Ezt irják ugyanis a végén!

Akkor mi ebben nekem a bolt és mi a rizikója az R+V-nak? Semmi. A szerzödés illetve a lakás elhagyásakor leveszi a sápot. Ez úgy lenne fair, ha én évekig fizetem ezt a kaució-biztositást, és ha a kiköltözéskor valami van a kéróval akkor ök állják a számlát! Igy viszont fizetek de csak azt kapom, hogy nem kell az elején Kp nagyobb összeg.....

Szerintem jobb akkor ha kauciót fizetünk! Hosszútávon olcsóbb! Egyébként van részletfizetési lehetöség! A bérbeadó és a berlö megállapodik hogy X hónaig 100-200 euróval több a lakbér, amig a kaució összeg nem áll össze. Ez segit a kezdönek s csak a már meglevö bért terheli egy darabig!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15037 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Köszi, így már teljesen világos, álljon ez okulásul itt a többi olvasónak :) A részletfizetési lehetőség szintén jó ötlet, ezt meg is kérdezem :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15070 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Kaucióbiztosítás

Szia Decotext!
A reszletfizetes egy lehetöseg, ha a berbeado belemegy, de minek menne bele? Nem köteles, ha masnak is ki tudja adni a lakast, akkor inkabb olyannak adja, akinek van penze kauciora.
De en most fogok elköltözni, es a tulaj azt mondta, lehet u.n.Sparbuch - ami a bankszamlamon levö elkülönitett összeg, de a kamata az enyem, illetve bankgarancia, de azert fizetni kell.
Esetleg ez is egy megoldas, mert ha van bankgarancia, azt talan fel lehet mondani, ha megvan az összeg.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!